IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што е животот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е животот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8586878889 133>
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 12:47
 
 
  Животот... можеби не е онаа игра, која што сме ја очекувале
  или на која сме се надевале... но кога е веќе тука, вака или онака ...
  ...сепак ја играме ...
 
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 13:16
Koga ke vidime deka ne mozeme da go imame toa sto go sakame...vreme e da pocneme da go sakame ona sto mozeme da go imame...намигнување




“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 13:17
potraga...
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 13:22
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

potraga...


...po svojata dusa среќа

“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 13:24
Da go zadovolis ona sto "si"...

ona sto si stanal... doprva kje stanes...

Изменето од Marko Polo 1 - 03.Јануари.2010 во 13:25
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 13:41
љубовљубовљубовUBAVI DUSICKIљубовљубовљубов
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 13:59
... i cudno.
Koga kje najdes nekoja rabota koja tolku mnogu si ja posakuval, skoro vednas se fokusiras na narednata.
Ja zaboravas zelbata koja te nosela da ja najdes prethodnata... Zaboravas deka ja imas...
Se dodeka ne ja zagubis...
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 14:05
zivotot e skolo i dozivuvanja...
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 18:51
 
 
 Можеби... добриот живот започнува, дури тогаш, 
 кога престануваме да бараме ...подобар...  
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 20:49
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

... i cudno.
Koga kje najdes nekoja rabota koja tolku mnogu si ja posakuval, skoro vednas se fokusiras na narednata.
Ja zaboravas zelbata koja te nosela da ja najdes prethodnata... Zaboravas deka ja imas...
Se dodeka ne ja zagubis...
 
Nenasitnost ...........среќа
 
Imas nebo, baras sonce ....
Imas sonce, baras raj ..........
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 21:02
животот е само едно ... продолжување на врстата

при исполнување на таа цел, потрудете се, да ви биде забавно и убаво
трето немаголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 22:54
Najskapoceniot biser na sluchajnosta, ispolnet so sveta energija - svest!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 23:49
 
 
 

Животот не е широк, рамен тунел без пречки низ кој патуваме непречено,туку е лавиринт преполн со патеки, низ кои мораме да се пробиваме,загубени и збунети, секој момент соочени со ќор-сокак. Но ако имаме верба,вратата секогаш ќе се отвора пред нас, иако не е онаа што сме ја замислиле,туку онаа што на крајот ќе биде најдобра за нас .....

Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 11:58
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 
 

Животот не е широк, рамен тунел без пречки низ кој патуваме непречено,туку е лавиринт преполн со патеки, низ кои мораме да се пробиваме,загубени и збунети, секој момент соочени со ќор-сокак. Но ако имаме верба,вратата секогаш ќе се отвора пред нас, иако не е онаа што сме ја замислиле,туку онаа што на крајот ќе биде најдобра за нас .....



Попуста ќе ни биде вербата да ни ги отвори втарите, но полезнен ќе ни биде трудот!намигнување
< id="gwProxy" ="">< ="jsCall();" id="jsProxy" ="">
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8586878889 133>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,360 секунди.