IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Што прави оваа влада?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што прави оваа влада?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8081828384 200>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 11:28
Леле владава...мисли на сите...Невидено нешто...Господе спаси ме од вакви мислители...на народот разбира се...Но на себеси пред се...А и она што го прават во функција на промовирање на ликот и делото на Пастирот...алијас Овчарот....Да мислеа на народот немаше за дебилни работи да вртат ,трошат,крадат милиони евра...стотици поточно...дури и милијарди...Но гавазите,впикувачите и властитутките мораат да кажат дека лај*ото е ароматизирано а не дека бзди...газење%20од%20смеење
За нив и 750 000 евра се ништо...?
Инаку штрајкувај...можеби ако имаш партиска книшка и ќе ти дадат...намигнување
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 11:36
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Леле владава...мисли на сите...Невидено нешто...Господе спаси ме од вакви мислители...на народот разбира се...Но на себеси пред се...А и она што го прават во функција на промовирање на ликот и делото на Пастирот...алијас Овчарот....Да мислеа на народот немаше за дебилни работи да вртат ,трошат,крадат милиони евра...стотици поточно...дури и милијарди...Но гавазите,впикувачите и властитутките мораат да кажат дека лај*ото е ароматизирано а не дека бзди...газење%20од%20смеење
За нив и 750 000 евра се ништо...?
Инаку штрајкувај...можеби ако имаш партиска книшка и ќе ти дадат...намигнување



е па почекај ти кога ќе дојдат комуњарите на власт “никогаш“ може и ќе добиеш нешто...............оти сигурно за тоа ги браниш......не ме ни чуди само контра реплики што маваш овде.....С ким си такав сида

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 11:43
Написот кажува за ДОБИВАЊЕТО...ниту сакам ниту било когаш сум добивал...а ако и следните на власт бидат како овие, тогаш од мене и тие ќе добиваат...се разбира критики и ОТПОР...кон глупостите кои се сервираат во Македонија..да.
А сега НАЗДРАВЈЕ нека ви се ПРИВИЛЕГИИТЕ кои ги дава власта на ПОДДРЖУВАЧИТЕ...нејзини...разбира се...намигнување
А најлесно е грлаттење и пенење, во подршка на власта...вистинските интелектуалци тоа не ги краси...глупчо
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 11:53
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Написот кажува за ДОБИВАЊЕТО...ниту сакам ниту било когаш сум добивал...а ако и следните на власт бидат како овие, тогаш од мене и тие ќе добиваат...се разбира критики и ОТПОР...кон глупостите кои се сервираат во Македонија..да.
А сега НАЗДРАВЈЕ нека ви се ПРИВИЛЕГИИТЕ кои ги дава власта на ПОДДРЖУВАЧИТЕ...нејзини...разбира се...намигнување
А најлесно е грлаттење и пенење, во подршка на власта...вистинските интелектуалци тоа не ги краси...глупчо


Камо среќа да бидат нај добри следните......меѓутоа кажи ми кој го сметаш за капацитет во Македонија заслужен да ги добие следните избори......и дали постои некој во кого веруваш силнозбунетост


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 12:10
Јас да верував силно немаше ба бидам толку разочаран во политиките кои се водат...но во овие сум НАЈСИЛНО РАЗОЧАРАН...а ги познавам мошне добро...Од народот најмногу...нема сила ДА РЕАГИРА НА СЕКОЈА ВЛАСТ НА НЕЈЗИНИТЕ ГЛУПОСТИ.не.
Дреме едноставно кажано...а за солидарност...тоа е доблест на поединци...секоја им чест....но само на поединци.дада
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 12:50
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Јас да верував силно немаше ба бидам толку разочаран во политиките кои се водат...но во овие сум НАЈСИЛНО РАЗОЧАРАН...а ги познавам мошне добро...Од народот најмногу...нема сила ДА РЕАГИРА НА СЕКОЈА ВЛАСТ НА НЕЈЗИНИТЕ ГЛУПОСТИ.не.
Дреме едноставно кажано...а за солидарност...тоа е доблест на поединци...секоја им чест....но само на поединци.дада


Само кажи ми дали му веруваш на Бранко..?

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 12:57
Во апсолутна смисла на зборот на никого апсолутно и во целост не верувам...Но дека Бранко е за три копја над Гујо и верувам и гледам со свои очи...а ако Бранко прави глупости како Овчаров...прв ќе скокнам против таквото владеење и на Бранко...Верштеен???да
Не должам на никого и не сакам да сум должник...затоа и можам да кажам дека сум самосвој...и толку.....

Изменето од marsovec - 14.Јануари.2011 во 12:58
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 13:04
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Во апсолутна смисла на зборот на никого апсолутно и во целост не верувам...Но дека Бранко е за три копја над Гујо и верувам и гледам со свои очи...а ако Бранко прави глупости како Овчаров...прв ќе скокнам против таквото владеење и на Бранко...Верштеен???да
Не должам на никого и не сакам да сум должник...затоа и можам да кажам дека сум самосвој...и толку.....


Хахахаха после ова не си само свој...ако го сметаш Бранко лоповиот за повисок од Груевски...Да му веруваш на негогазење%20од%20смеење а немаш да наброиш ниту една работа добра што направил во неговото премиерско и претседателско владеење..Живи смешки..изгубени сте во простор и време сите .........
сакав да пишувам уште ама нема целголема%20насмевка.......

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 13:12
Зборувам за ум...не за популизам и лаги...Инаку 4 милијарди попвеќе има Гујо потрошено од минатата власт...Каде се парите...во СВИНГИТЕ???
Инаку апсолутно си верувам само на себеси...за среќа ми веруваат и оние кои ме познаваат...
Инаку за умот со амбасадори, 750000 евра, кеови министерски...огромни тендерски разлики и се друго...како и невидена партизација...навистина е залудно да се зборува...можеби некој од БРАНИТЕЛИТЕ на истото се офајдиле од неправдите на неправедните...
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 13:18
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Зборувам за ум...не за популизам и лаги...Инаку 4 милијарди попвеќе има Гујо потрошено од минатата власт...Каде се парите...во СВИНГИТЕ???
Инаку апсолутно си верувам само на себеси...за среќа ми веруваат и оние кои ме познаваат...
Инаку за умот со амбасадори, 750000 евра, кеови министерски...огромни тендерски разлики и се друго...како и невидена партизација...навистина е залудно да се зборува...можеби некој од БРАНИТЕЛИТЕ на истото се офајдиле од неправдите на неправедните...



a tie 4 milijardi pomalku...sto gi imase vo budjetot Branko..kazi mi mi za sto gi potrosi..Ete edna rabota nabroj edno metro asvalt, edno skolo, eden aparat za vo bolnica, edna sala, edna subvencija...kazi slobodno..i na zaboravaj deka Gruevski nasledi budjet koj bese i vo deficit.....a kaj se tie pariзбунетост za 12 godini vladeenjeзбунетост



Изменето од MyWay - 14.Јануари.2011 во 13:19

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 13:30
Има околу 260 километри пат...а овие ништо...
Инаку со 0 денари нула ништо...Башка ова не е тема ...Темата е што прави ОВАА влада...Можеби идната ќе биде и со Љубе и којзнае кој...Оваа влада краде...А крадел и Мугабе, Иди Амин...и се така...Не се од оваа влада а наликувале...така велатда
Инаку за глупавите амбасадори, неуките министри и се така...ќе се повикувате до дедо ное???Па пред избори споредувајте ги ОНИЕ кои ќе бидат на листите...Сега се на тапет ГЛУПОСТИТЕ и КРИМИНАЛОТ на ОВАА влада...Инаку ќе остане се исто...никакво///дада
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 14:54
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Има околу 260 километри пат...а овие ништо...
Инаку со 0 денари нула ништо...Башка ова не е тема ...Темата е што прави ОВАА влада...Можеби идната ќе биде и со Љубе и којзнае кој...Оваа влада краде...А крадел и Мугабе, Иди Амин...и се така...Не се од оваа влада а наликувале...така велатда

Инаку за глупавите амбасадори, неуките министри и се така...ќе се повикувате до дедо ное???Па пред избори споредувајте ги ОНИЕ кои ќе бидат на листите...Сега се на тапет ГЛУПОСТИТЕ и КРИМИНАЛОТ на ОВАА влада...Инаку ќе остане се исто...никакво///дада


Читам на фб Љубе паднал толку ниско да праќа пајташи да му се закануваат на Филип Петровски и тоа преку смс. СДСМ на чело со пензинерчето и Љубе нема да дојдат на власт никогаш. Овие направиле 260 км патишта

Изменето од Pavaroti - 14.Јануари.2011 во 14:54
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 15:01
Ако не дојдат...нема ни да имаме држава...
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 22:30
Кастри- и тоа кај оние најсиромашните. Се чудам кај е бранителот на Ромите- Амди Кока Кола да се изјасни за ова, барем за Ромитезбунетост

Без социјална помош останаа 500 корисници


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 8081828384 200>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.