IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Што прави оваа влада?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што прави оваа влада?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7980818283 200>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 07:52
Па ти напиша обратно од тоа што јас го напишав...Што мислиш што е точно???Ајде изјасни се...
Инаку дека е црно..поцрно не може да биде...не за мене лично...во за Македонија...секако...да
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 07:54
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Па ти напиша обратно од тоа што јас го напишав...Што мислиш што е точно???Ајде изјасни се...
Инаку дека е црно..поцрно не може да биде...не за мене лично...во за Македонија...секако...да
А и ова ти е добро...животот станува се поскап и поскап...а социјала илјада и нешто денари или две три илјади????не
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 12:08
И викаат се намалил процентот на невработени,а не кажуваат колку се избришани по разен основ.....мучки само мучки..
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 12:15
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Владата може да има милиони маани ,но ете што прави :

 
 
аплауз браво за таквата Владаголема%20насмевка
Znaes deka DENES imame najskapa struja od POSTOENJE NA MAKEDONIJA...No taka ti e...shtabot dal takva naredba za AGITPROP i ti postapuvas po naredbaсмеење...no fijasko i blamaza...i za AGITPROP ovcite...i za vlasta...Cirkuzanti..кловн.
A uste ova POSLEDNI sma vo Evropa.изненадување..toa e ona sto go boli narodot...a ne bevme...potsetete se..намигнување.becme pokazuvani za primer...


А ти пратиш ли вести од соседството...Дали си видел дека секаден поскапе струјата и тоа на многу поголем процент отколку кај нас.А да не зборуваме за европските земји бидејќи еве не се споредуваме со нив...ама со соседството може...На покачувањето на струјата влијаат сигурно некои фактори ......Па како во секоја држава така и кај нас....И уште едно....ако се покачи струјата не значи дека мора да се покачи и стандардот веднаш само заради неа...бидејќи таква политика никаден не постои....
И пратете малку што се случува и во светот.....и видете кои се влијанијата од страна..оти ние не сме единствена држава која постоиме на планетата....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 12:20
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Владата може да има милиони маани ,но ете што прави :

 
 
аплауз браво за таквата Владаголема%20насмевка
Znaes deka DENES imame najskapa struja od POSTOENJE NA MAKEDONIJA...No taka ti e...shtabot dal takva naredba za AGITPROP i ti postapuvas po naredbaсмеење...no fijasko i blamaza...i za AGITPROP ovcite...i za vlasta...Cirkuzanti..кловн.
A uste ova POSLEDNI sma vo Evropa.изненадување..toa e ona sto go boli narodot...a ne bevme...potsetete se..намигнување.becme pokazuvani za primer...


А ти пратиш ли вести од соседството...Дали си видел дека секаден поскапе струјата и тоа на многу поголем процент отколку кај нас.А да не зборуваме за европските земји бидејќи еве не се споредуваме со нив...ама со соседството може...На покачувањето на струјата влијаат сигурно некои фактори ......Па како во секоја држава така и кај нас....И уште едно....ако се покачи струјата не значи дека мора да се покачи и стандардот веднаш само заради неа...бидејќи таква политика никаден не постои....
И пратете малку што се случува и во светот.....и видете кои се влијанијата од страна..оти ние не сме единствена држава која постоиме на планетата....
A ti prati[ li statistika deka sme na dnoto na Evropa vo se..pa duri i vo sportot????
A koj gradi vo sosedstvoto skulpturi najskapi vo svetot???
A i koj najmnogu ja fali vlasta???
A i kade ima vraboteni a sedat doma...nema stolchinja?
A koj ima pogolema administracija od makedonija vo svetot?
A koj vo svetot ima debili kako na[ite ambasadori?
 
A...a...ima milioni a...no nema nishto povek'e...pardon, ima kriminal...
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 12:30

[/QUOTE]
A ti prati[ li statistika deka sme na dnoto na Evropa vo se..pa duri i vo sportot????
A koj gradi vo sosedstvoto skulpturi najskapi vo svetot???
A i koj najmnogu ja fali vlasta???
A i kade ima vraboteni a sedat doma...nema stolchinja?
A koj ima pogolema administracija od makedonija vo svetot?
A koj vo svetot ima debili kako na[ite ambasadori?
 
A...a...ima milioni a...no nema nishto povek'e...pardon, ima kriminal...
[/QUOTE]

-А кога па Македонија била подобра......и сега и за спортот ли се криви политичарите..Тоа што јас не сум талент за никаков спорт никој не ми е крив....А можат да земаат стипендии ....е па и нека бидат поуспешни...
-Власта ја фали тој што ја сака...а тој што чека да победи неговата партија седи дома исфрустриран и чека да го вработат кога ќе дојдат на власт неговите што ќе јадат живи луѓе....
-Вработените што седат дома..се вработени по некој Рамковен договор.....сигурно го знаете кој е тој и на неговоти потпишување присуствуваа сите политичари.....значи тоа не го измисли Груевски
-За администрација како и секогаш прво ни диктираше ЕУ мора да ги вработите сите што се по договор...а после тоа им текна многу сте...Значи надворешен фактор со силно влијание...
-А криминалот...........е тоа ти е стара гранка...за него се одговорни граѓаните “обични“ или необични.......Видовме кои се криминалците.....не мораш да потенцирашда

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 13:06
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

А што да прави бре, кога не знае што да прави со од понедоквакани уште понедоквакани работи.
Ај еден да ми каже што би направил да е на место на владата ако ти виси над глава амбасадор љубовџија, директор на државен инспекторат пцујач на полиција, па коалиционен партнер -чудоизненадување


И ова да се додаде на листата недоквакани работитага

Скандалозно однесување на вработена во македонската амбасада во Турција


И само се прашувам- по колку секретари има во нашите амбасади збунетост
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 14:24
Originally posted by MyWay MyWay напиша:


A ti prati[ li statistika deka sme na dnoto na Evropa vo se..pa duri i vo sportot????
A koj gradi vo sosedstvoto skulpturi najskapi vo svetot???
A i koj najmnogu ja fali vlasta???
A i kade ima vraboteni a sedat doma...nema stolchinja?
A koj ima pogolema administracija od makedonija vo svetot?
A koj vo svetot ima debili kako na[ite ambasadori?
 
A...a...ima milioni a...no nema nishto povek'e...pardon, ima kriminal...
[/QUOTE]

-А кога па Македонија била подобра......и сега и за спортот ли се криви политичарите..Тоа што јас не сум талент за никаков спорт никој не ми е крив....А можат да земаат стипендии ....е па и нека бидат поуспешни...
-Власта ја фали тој што ја сака...а тој што чека да победи неговата партија седи дома исфрустриран и чека да го вработат кога ќе дојдат на власт неговите што ќе јадат живи луѓе....
-Вработените што седат дома..се вработени по некој Рамковен договор.....сигурно го знаете кој е тој и на неговоти потпишување присуствуваа сите политичари.....значи тоа не го измисли Груевски
-За администрација како и секогаш прво ни диктираше ЕУ мора да ги вработите сите што се по договор...а после тоа им текна многу сте...Значи надворешен фактор со силно влијание...
-А криминалот...........е тоа ти е стара гранка...за него се одговорни граѓаните “обични“ или необични.......Видовме кои се криминалците.....не мораш да потенцирашда
[/QUOTE]
Ako si mlada prosteno ti e...EEEJ imavme medali i toa olimpiski i zlatni i srebreni i bronzeni i svetski prvaci ( borewe)...i sto se ne...a i istokot se krstese vo nas...za niv bevme amerikanci,,,Koj buk znae...a  i pameti...no koj ne saka da pameti...ne pameti...toa e zivee od naredbite za VISTINATA...
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 15:59
 
аплауз браво за таквата Владаголема%20насмевка
                                 
bravo?!изненадување
...a ,  im teknalo li na vladinite goveda da vidat kolkavi  se platite tuka?!

...ili  toa voopshto ne gi interesira?

i od kade 4,5 koga na toa se dodava ushte i edna cela  tretina?!

koga i nea ke ja presmetash  mu doagja nekade okolku 5,985 X 0,615  = 3,68 den/kw,

...+ na toa ushte i ulichno osvetlenie i ..shto ja znam se drugo..


a kade e 18 % danok be?!  ( a,do pred nekoe vreme beshe 5%!!)

...i , shto k*r sakaat pa tie,..da bide najskapa li  vo evropa...?!

...ili ajde,..da vidime koj kolku struja, moze da kupi vo evropa so edna plata ..pa , posle serete koj bil na posledno mesto,...mozebi taka ke izleze deka tuka ustvari e i najskapa vo evropa!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 16:21
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:


A ti prati[ li statistika deka sme na dnoto na Evropa vo se..pa duri i vo sportot????
A koj gradi vo sosedstvoto skulpturi najskapi vo svetot???
A i koj najmnogu ja fali vlasta???
A i kade ima vraboteni a sedat doma...nema stolchinja?
A koj ima pogolema administracija od makedonija vo svetot?
A koj vo svetot ima debili kako na[ite ambasadori?
 
A...a...ima milioni a...no nema nishto povek'e...pardon, ima kriminal...


-А кога па Македонија била подобра......и сега и за спортот ли се криви политичарите..Тоа што јас не сум талент за никаков спорт никој не ми е крив....А можат да земаат стипендии ....е па и нека бидат поуспешни...
-Власта ја фали тој што ја сака...а тој што чека да победи неговата партија седи дома исфрустриран и чека да го вработат кога ќе дојдат на власт неговите што ќе јадат живи луѓе....
-Вработените што седат дома..се вработени по некој Рамковен договор.....сигурно го знаете кој е тој и на неговоти потпишување присуствуваа сите политичари.....значи тоа не го измисли Груевски
-За администрација како и секогаш прво ни диктираше ЕУ мора да ги вработите сите што се по договор...а после тоа им текна многу сте...Значи надворешен фактор со силно влијание...
-А криминалот...........е тоа ти е стара гранка...за него се одговорни граѓаните “обични“ или необични.......Видовме кои се криминалците.....не мораш да потенцирашда
[/QUOTE]
Ako si mlada prosteno ti e...EEEJ imavme medali i toa olimpiski i zlatni i srebreni i bronzeni i svetski prvaci ( borewe)...i sto se ne...a i istokot se krstese vo nas...za niv bevme amerikanci,,,Koj buk znae...a  i pameti...no koj ne saka da pameti...ne pameti...toa e zivee od naredbite za VISTINATA...[/QUOTE]

Во времето на ТИТО.....
и како е сега крив премиерот за сето оване



Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2011 во 04:17
А како е заслужен премиерот за струјата???
А како е заслужен за дебили амбасадори:::???
А како е заслужен за некадарни кадри???
А како е заслужен???????а како ....а како....
Па никако не е ЗАСЛУЖЕН....ВИНОВЕН Е ЗА СИТЕ ПОНАПРЕД НАБРОЕНИ ГЛУПОСТИ....НЕ Е НАБРОЈАНА ЕДНА...дадада
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2011 во 13:25
..a najkriv e , mislam , za toa shto nekoi se bukvalno sfakjaat,

a osobeno ,...negovite...изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
menegin Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај menegin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 03:28
ми ги блокира и мислите мои
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 11:21
Трча по сите........
...куќата им изгорела..поплава ги фатила...град ги отепал...требало да се лечат ваму таму....тутун грозје.....
се е во ред да се помага....ама каде го има ова во светот секаден да се бара помош  и да се  повикува само Владата...за се што ни треба.....ова е невидено.
.
ај мене ми требаат 500 евра за шопинг..па ќе штрајкувам овие денови...

можеби сама си е крива Владата што премногу внимание обрнува на сите..па за тоа се вечно незадоволни..Дали од бранко добија некогаш еден денар...и нека одат во другите земји нека се понашат сите луќе како ганстери па да видиме што ќе ги снајди....
Се претера...што би рекол Велија...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7980818283 200>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.