IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - ЗБУНЕТОВА ТЕМА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗБУНЕТОВА ТЕМА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7980818283 137>
Автор
Порака
butterflyM55 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
***PEPE***

Регистриран: 17.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3399
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterflyM55 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2008 во 21:47
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 10:10
чекање.........ајде
apce
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 10:11
поспаност
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
keti72 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3353
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај keti72 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 10:24
хипнотизиранизненадување
Keti72
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 11:34
site ponekogash sme zbuneti.....
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 13:11


Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 13:25
Originally posted by mamamd mamamd напиша:






газење%20од%20смеењеne...ne...ti ne si normalna definitivno...



се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 13:42
зашо бе не е нормална???



Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 13:50
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:






газење%20од%20смеењеne...ne...ti ne si normalna definitivno...




... газење%20од%20смеење ... zashto be oddavash doverlivi informatsiiизненадување
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 15:19
...движејќи се низ џунгластиот тунел ми светкаа обвинувачки молњи од мирот и хармонијата во моето село кои така непромислено ги напуштив, на неодоливата песна која ме мамеше да заминам заради фантазии кои веќе беше видливо каде ќе ме однесат...бела светлина на крајот од тунелот, ги пружив рацете помислувајќи дека дошол крајот за да го сретнам мојот конечен мир... голема река, мажи и жени со крилја кои се движеа покрај реката со понекоја риба во рака или летаа наоколу, се изненадија...значи пред време дојдов на оној свет, паднав со бучен тресок, зар може да се падне ?...ситни камчиња се растракалаа наоколу, едното вртеше и играше пред моето преостанато незатворено око кое секако не се разликуваше од рибино додека лежев со лицето на речниот песок, некое дете преплашено вресна...ме обли мир, тишина и темна прегратка...
Очи...љубопитно ме набљудуваа...лице...ангелско женско лице, совршена милина, затрепкав, зрак сонце се одби од нејзината насмевка која ги откри речните бисери измазнети од вековни водени струења...се обидов да станам...шшш...го стави прстот на уста и благо ме потурна да се испружам, зад неа зашушкаа крилја бели како снег, го забележи моето запрепастување и ги собра. Стана да ми донесе некој напиток, на грбот ги видов собраните крилја кои совршено се совпаѓаа со линиите на телото каде секој мускул беше затегнат без ни најмал траг од сирова грубост и беше видливо секое нивно дејствување...елеганција и гордост при секое движење на долгите и симетрични  нозе, на градите и куковите имаше пердуви исти како и крилјата, зачудена црта ми мина низ лицето.
Ми го принесе канчето до усните и почнав да подголтнувам од чие дејство набргу почна секој дел од телото да ме скокотка, ми предизвика смешкање и таа ми возрати од чие лице не можев да го отргнам погледот и коса со боја на мед која се преливаше со нијанси, како мал огномет да се одвиваше пред моите очи.
 - Ќе те врати од исрпеност.
Ме легна, ја стави дланката на моето чело, опуштеноста ја чувствував дури до ножните прсти. Тонев во нејзините зелени очи прошарани со кафени дамки, а таа полека запеа...онаа, што толку долго ја слушав во мислите и беше наменета само за мене...





Изменето од zbunet - 02.Декември.2008 во 15:21
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 18:35
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

...движејќи се низ џунгластиот тунел ми светкаа обвинувачки молњи од мирот и хармонијата во моето село кои така непромислено ги напуштив, на неодоливата песна која ме мамеше да заминам заради фантазии кои веќе беше видливо каде ќе ме однесат...бела светлина на крајот од тунелот, ги пружив рацете помислувајќи дека дошол крајот за да го сретнам мојот конечен мир... голема река, мажи и жени со крилја кои се движеа покрај реката со понекоја риба во рака или летаа наоколу, се изненадија...значи пред време дојдов на оној свет, паднав со бучен тресок, зар може да се падне ?...ситни камчиња се растракалаа наоколу, едното вртеше и играше пред моето преостанато незатворено око кое секако не се разликуваше од рибино додека лежев со лицето на речниот песок, некое дете преплашено вресна...ме обли мир, тишина и темна прегратка...
Очи...љубопитно ме набљудуваа...лице...ангелско женско лице, совршена милина, затрепкав, зрак сонце се одби од нејзината насмевка која ги откри речните бисери измазнети од вековни водени струења...се обидов да станам...шшш...го стави прстот на уста и благо ме потурна да се испружам, зад неа зашушкаа крилја бели како снег, го забележи моето запрепастување и ги собра. Стана да ми донесе некој напиток, на грбот ги видов собраните крилја кои совршено се совпаѓаа со линиите на телото каде секој мускул беше затегнат без ни најмал траг од сирова грубост и беше видливо секое нивно дејствување...елеганција и гордост при секое движење на долгите и симетрични  нозе, на градите и куковите имаше пердуви исти како и крилјата, зачудена црта ми мина низ лицето.
Ми го принесе канчето до усните и почнав да подголтнувам од чие дејство набргу почна секој дел од телото да ме скокотка, ми предизвика смешкање и таа ми возрати од чие лице не можев да го отргнам погледот и коса со боја на мед која се преливаше со нијанси, како мал огномет да се одвиваше пред моите очи.
 - Ќе те врати од исрпеност.
Ме легна, ја стави дланката на моето чело, опуштеноста ја чувствував дури до ножните прсти. Тонев во нејзините зелени очи прошарани со кафени дамки, а таа полека запеа...онаа, што толку долго ја слушав во мислите и беше наменета само за мене...




... vo mojata seushte nerasoneta glava... se vrezaa dve recenici... ovie pocrvenetite...
... tvoeto selo...ne smeesh taka da go napushtish...a tvoite soselanki...da gi ostavish vo iscekuvanje... dzirni...namigni ...изненадување ili...vaka..odvreme navreme ostavi traga shto kje ja slushat vo mislite... големо%20гушкање

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2008 во 21:42
... добив и треска, а Тања беше цело време крај мене, стрпливо ме негуваше пеејќи ми ја песната, додека бладав, се тресев од студ или реки пот додека избиваа од мене, единствена нишка преку која бев поврзан со реалноста и полека сем неа ништо од реалноста и не беше битно.
Сончево утро ми ги заголица трепавиците, она прво утро во кое станав свесен за она што ме опкружува, немаше никој во колибата, треперливо станав држејќи се за околните предмети додека не излегов низ врата, седнав на едната од скалите. Се суочив со село каде крилати луѓе шетаа или летаа, намеани крилати деца кои си играа на крошните од дрвјата, палаво надлетувајќи се едни со други, мајката ги повикуваше на доручек. Децата долетаа до мене љубопитно гледајќи ме со сините очиња, некое ќе ме допреше и ќе избегаше, но повторно се враќаа се додека зад нив не се слушна фучење на воздух предизвикано од моќни крила на нивната мајка која извинувачки ми се насмеа како и строг глас кој не ги толерираше негодувањата на палавковците, доручекот ги чекаше. Бев оставен сам, само по некој што ќе поминеше во близина ќе ме поздаравеше, погледнав кон небото и забележав една силуета што се издвојуваше со белината на крилјата и големата брзина со која се приближуваше, за миг се појави пред мене правејќи силен воздушен ударен бран од кој телото ми се занесе наназад и со главата чукнав во зидот од колибата. Се фатив трлајќи се, ќе отече тоа место, сигурен бев. Тања се насмеа со звук кој ми ги наежи и влакненцата во увото, ја стави дланката од која како да потече некоја пријатна ладовина, болката ја снема, нема да има оток, сигурен бев. Во рацете носеше кошница со овошје и риби.
- Знам дека имаш многу прашања, твојот збунет израз се гледа уште од височините - се насмевна и ме зема за рака ...


Изменето од zbunet - 02.Декември.2008 во 21:45
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2008 во 09:15
...i...чекање
apce
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2008 во 09:30
Originally posted by apce apce напиша:

...i...чекање
 
.......netrpelivaплазење........çekaj malkuплазење
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7980818283 137>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.