IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Магија за заљубување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Магија за заљубување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 17>
Автор
Порака
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 14:25
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Zelen mrsul vo kafeto da i stavis i uste ne prviot srk ona zasekogas ke bide tvoja
 
 
 
газење%20од%20смеење...........смеење............газење%20од%20смеење.................NO COMENT........
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 02:19
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

голема%20насмевкаголема%20насмевкаprikazni za mAli deca......buuuuuuuuuuuuuuuu..........голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка.....koj vo sto veruva toa mu e na patot....голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка...buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu......голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


...zeznata...sakash da ti dokazam deka postoi takva rabota...?
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 02:23
Ajde da slusneme.....dokazi....
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 02:31
Originally posted by moira moira напиша:

Ajde da slusneme.....dokazi....


...prashaj ja Arhitektkata na Mishko ona ke ti kaze, znae mnogu dobro kao se prai toa...veruj mi...zatoa...amajlija stalno so vas...задоволство
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 02:37
....hahahaha......ne bi sakala da ja prasam.....scary mi zvuci...

BTW ....ova ti od iskustvo???....ti nosis amajlija....

Изменето од moira - 13.Март.2008 во 02:38
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 02:44
Originally posted by moira moira напиша:

....hahahaha......ne bi sakala da ja prasam.....scary mi zvuci...

BTW ....ova ti od iskustvo???....ti nosis amajlija....


..od 18 godini nekade...stalno...ja ne idam nikade bez toa...намигнување

...ps...sea ti se verue deka e mozno toa?...i ja neveruev, ama statistikite i muabetite u narod kazuvaat obratno...лутина...vrie od veshtici...
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 02:47
...narodot zboruva se i seto, ne e bas za veruvanje se sto ke se kaze ili slusne.....jas veruvam samo vo ljubov.....vo magii za zaljubuvanje ne....

ps....amajlijata sto ja nosis protiv zaljubuvanje, deluva li?...

Изменето од moira - 13.Март.2008 во 02:53
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 03:03
Originally posted by moira moira напиша:

...narodot zboruva se i seto, ne e bas za veruvanje se sto ke se kaze ili slusne.....jas veruvam samo vo ljubov.....vo magii za zaljubuvanje ne....

ps....amajlijata sto ja nosis protiv zaljubuvanje, deluva li?...


...samo na veshticiлутина...na bozici ne...posho od vozvishena ljubav beganka nema...toa znam so sigurnost...трепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
Дафи Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дафи Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 22:47
Има има...се вика ШАРМ само што не е универзална, различни особи "пагаат" на различен тип на магијата...
И имаше едни стрели ама тие неможе да ги користите, Купидон само ако ви се сожали ке ви помогне....

Баталете магии(кои патем непостојат)...сами заслужете си ги работите што ги сакате
Кон врв
arsin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај arsin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 00:23
lele kazujte so treba da pravam.Ima edna cevojcica mnogu ja ljubam abe ogan.Mora da ja fatam ej.Kazujtego trikceto.Cekam odgovor sto pobrzo
let the force be with you
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2008 во 02:10
sekoj si ima odredena supstancija koja koga kje ja primi kje se zaljubi
no formulata e razlicna
ne e dobro da ste alhemicari koi mesat formuli i probavat dali kje uspee zatoa so mora da se ispije od prva
zatoa zamizie i daleku gledajte so zatvoreni oci- formulata sama doagja
ako nevistina vi se zatvoreni ocite



Изменето од mikus - 29.Март.2008 во 02:11
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 13:50
тага


Изменето од Mona Liza - 27.Декември.2008 во 10:04
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 14:10
Originally posted by >aquarius< >aquarius< напиша:

I jas ne veruvav vo magii...no za zal sfativ deka postojat i toa ne samo za zaljubuvanje! Ima mn polosi i pokobni magii za koi mozebi i nikogas nema da doznaete posebno ako ste skepticni vo vrska so niv... Ne sum veruvala, sega veruvam no ne do tolku za se loso sto mi se slucuva da go opravduvam so toa...samo ke kazam zavista i zlobata se mozat da napravatтага





vo pravo si тага
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2008 во 16:04
Има, има нешто со тоа маѓиите. Господ да те чува и брани од маѓешници бррррр знам еден дечко, си го испапа од една таква, да видиш да не веруваш,ама видов и се уверив. И за жена ја зема... Скраја било пу, пу

Изменето од GlenKlouz - 27.Декември.2008 во 16:05
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.