IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Што носите со себе кога патувате?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што носите со себе кога патувате?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
Siuxi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Siuxi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 13:40
zavisi kade sum posal!ako sum pojdel na more eden negolem kufar i obavezno poveke pari
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2009 во 19:53
Koga patuvam sam nosam alat 2 kuferi v gepek stalno i uste eden kup gluposti za kolata. Za mene nosam isto mn stvari koi mozat da mi zatrebaat po pat za da se cuvstvuvam kako doma . Koga sum kako sovozac, nosam uste povejke stvari za da mi bide pogodno po patot. Toa e samo za po pat. A ako odam negde kade sto ke se zadrzam nekolku dena GEPEKOT GO POLNAM SO RAM
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2009 во 10:29
- 1 куфер ( средна големина )
- 1 ранец
не носам многу работи
плазење
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2009 во 19:37
porano vlecev i so treba i ne treba,ova godina ke gledam da ne bide taka
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Nephtys Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2009
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nephtys Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2009 во 15:36
Порано се преселвав ко патував.
Али научив да се контролирам и носам само она најнеопходното - пари, пасош, прибор за лична хигиена, апарат (без него не тргнувам), мобилен и неколку парчиња облека.
За жал друштвото неможам да си го носам секојпат, али за среќа постој Интернет

Изменето од Nephtys - 29.Септември.2009 во 15:37
If you can dream it, you can do it!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2009 во 16:01

Зависи закаде ,заколко врме и при кого ке одам.По принцип само наjбитното.

Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2009 во 22:44
Samo najpotrebnoto. Drugo i tamu se navogja.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
AcaRank. Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AcaRank. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2009 во 17:17
SKORO NISTO.........
Toa shto ne se postigna vo 1966 da go npravime sega....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2012 во 15:10
Пасош, мастер картичка, козметика, долен веш, костим за капење , пиџами и по некое парче гардероба и обувки.  Ако ми притреба нешто додатно, обавезно купувам од местото каде што сум среќа
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2012 во 13:30
So ogled na toa shto chesto patuvav (a moze da se kaze deka i seushte patuvam) nosam samo najneophodni raboti - pasosh, 2-3 kartichki, malku povekje pari vo gotovo (ne ja obozavam bash provizijata na bankite za plakjanje so kartichki ili vadenje pari na bankomat), pizami, dolen vesh, eden par obuvki (plus obuvkite so koi sum trgnala) i mnogu malku obleka.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.