IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Дали и колку слушате метал?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали и колку слушате метал?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
Автор
Порака
tinobt Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tinobt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 11:56
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

од кај излезе сега дека white snake, Bon jovi, Alice cooper, Azra i Bjelo dugme дека се хеви метал?
nema vrska so to so go kazva nekoj deka se heavy metal tie se cisto rock grupi...poz:D
Кон врв
tinobt Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tinobt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 12:02
ne znam zosto ama pojketo mrazat metal...pa narode ako ne ste znaele site muziki i slicno si imaat svoja originalnost bilo toa da e turbo folk metal pop tehno itn...Mislam site si imaat svoe mislenje ali narode slusajte to so vi odgovara i ne navreduvajte..pozz od mene
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 12:16
Originally posted by tinobt tinobt напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

од кај излезе сега дека white snake, Bon jovi, Alice cooper, Azra i Bjelo dugme дека се хеви метал?
nema vrska so to so go kazva nekoj deka se heavy metal tie se cisto rock grupi...poz:D
definitivno pure rock e toa. osobeno bon jovi
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 12:18
Не тие се класифицирани како heavy metal,како whitesnake и компанија.А металика мегадет то е треш метал.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
angelmk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 18:41
обожавам метал, Progressive Metal ми лежи,Arcturus,Borknagar,Death, Therion,Opeth,Dream Theater,Vintersorg,Riverside,Shadow Gallery,Enslaved,The gathering,Ayreon,Evergrey,Rhapsody; Post Metal: Maudlin of the well,Green Carnation,Tool,In the Woods,Anathema,Devin townsend,Isis,Neurosis,Pelican,Mouth of the Architect,Cult of luna,Dark suns,
AGALLOCH -чудо од бенд, прогресив,фолк,блек,акустика, се у едно,лудица од музика,Noekk,Lento,Shels. Black metal: Dimmu Borgir - редовно си ги слушам,Catamenia,Cradle of filth,Katharsys,Immortal,Emperor,Gorgoroth,Dissection,Satyricon,Melechesh,Summoning,Children of Bodom,Diabolical masquarade,Manegarm,Keep of kallesin,Secrets of the moon,Shade empire,windir. Folk metal: Bathory,Eluveitie,Falchenbach,Finntrol,Ensiferum,  у последно време слушам post- black/post rock / ambient/ black metal фузија ствари како Wolves in the the throne room, Fen, Negura Bunget,Alcest,Vinterriket,Nachtmystium,Feos,A forest of stars,Drudkh,Gnaw Their Tongues,The River Runs Black,Caina,
Death metal: Obituary,Morbid Angel,dark Tranquillity,In flames,Amon Amarth,Origin,Nile,Hypocrisy...
Haggard ми се еден од омилените бендови, Eppur si muove e masterpiece. After Forever,Epica,  helloween,Blind Guardian,iron Maiden,.. вака можам до утре ..



Изменето од angelmk - 03.Февруари.2009 во 18:43
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 22:08
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Не тие се класифицирани како heavy metal,како whitesnake и компанија.А металика мегадет то е треш метал.
абе како што кажа другарот Лу, све е тоа Хеви голема%20насмевка
ама бендовите како white snake воопшто не се метал, тоа ти е исто ко да кажеш дека Coldplay се панк

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 22:10
Според мене баш оној вистински метал се првите хеви и треш бендови, денес има премногу метали и роковио што веќе не можеш да ја разделиш музиката на жанрови
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Black_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Beauty in Darkness

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Black_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 18:26
Глеам доста слушале метал. Идете вие бе на дојди веслај?
Кон врв
angelmk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 20:37
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Според мене баш оној вистински метал се првите хеви и треш бендови, денес има премногу метали и роковио што веќе не можеш да ја разделиш музиката на жанрови


па добро  вистински метал, тоа е многу релативен термин, за мене пр. вистински метал се death,opeth,Haggard,Therion.. значи за кој како, субјективно е. а дека у 90' - 00' pa до денеска метал еволуира у ногу правци, според мене тоа е добро, има огромен избор, лугето се обидуват да внесат нешто свежо-некои и успеват, а у 80' bil samo onaj thrash , ran death, i obidi za progressive,
"BEAUTY IS TRUTH, TRUTH BEAUTY."
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 22:10
Originally posted by angelmk angelmk напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Според мене баш оној вистински метал се првите хеви и треш бендови, денес има премногу метали и роковио што веќе не можеш да ја разделиш музиката на жанрови


па добро  вистински метал, тоа е многу релативен термин, за мене пр. вистински метал се death,opeth,Haggard,Therion.. значи за кој како, субјективно е. а дека у 90' - 00' pa до денеска метал еволуира у ногу правци, според мене тоа е добро, има огромен избор, лугето се обидуват да внесат нешто свежо-некои и успеват, а у 80' bil samo onaj thrash , ran death, i obidi za progressive,
абе не мислам вистински метал буквално, мислам вистински во смисла како прв што се појавил
а еволуирањето на металот не ми се допаѓа бидејќи губи смисла, а и порано бил наменет за одреден вид слушатели, денес се повеќе се претвара во комерцијална музика
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 22:10
Originally posted by Black_girl Black_girl напиша:

Глеам доста слушале метал. Идете вие бе на дојди веслај?
далечко е среќатага
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 22:51
метал никако!..
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
Black_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Beauty in Darkness

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Black_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 14:33
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by Black_girl Black_girl напиша:

Глеам доста слушале метал. Идете вие бе на дојди веслај?
далечко е среќатага


Не мислев на летово, општо дали сте биле другиве пати?
Кон врв
Black_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Beauty in Darkness

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Black_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 14:34
Originally posted by Командантица Командантица напиша:

метал никако!..


Епа уживај во "благодетите" на другата музика.....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.