IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ПРЕДАВСТВОТО на братот, снимено на лента
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПРЕДАВСТВОТО на братот, снимено на лента

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 12>
Автор
Порака
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 20:41
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Originally posted by Момче Македонче Момче Македонче напиша:


....никогаш немав позитивно мислење за него, но бев среќен што Македонец беше ослободен од таков затвор. Само се покажа дека го ослободиле погрешниот.
Исто - бев среќна што излезе барем еден од двајцата Македонци, припадници на државните сили кои се грижеа за безбедноста на државата, додека терористите за нивните злодела се амнестираа!..Од тој аспект да...Но никогаш не сум го сакала Љубе ниту пак сметам дека има ков на политичар.Слаткоречив слаткар, надарен со некаков за мене несватлив шарм со кој заведе голем дел од народната маса... а на народот таа црна 2001-ва година му требаше херој, му требаше некој во кој ќе се крсти, кому ќе верува и ќе го чувствува близок.Многумина го најдоа тоа во БРАТОТ, кога немаше во кој друг.Коцките се поклопија, братот стана синоним за патриотизам... е сега тешко им е на многумина да поверуваат дека истиот човек од видеото е нивниот БРАТ...А тој дури и во таков еден момент, читајќи го документот си останува слаткоречив и прибран, па внимава човекот дури и на новите редови во текстот!губитник


... единствената успешна “карта“ од ракавот, “патриотизмот“!

За оризот од милон долари па да не говорам...
Homo homini lupus est...
Кон врв
Makedonec84 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Makedonec84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 17:53
Ama kakov idiot e...sega uste i gi tuzi televiziite sto go objavile klipot!!!! ahhahahahah   da ne trebase da krijat?!!
Кон врв
Ивона02 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ивона02 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2009 во 03:18
jas mislam deka brat ljube ne ja dal taa izjava
montaza e
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2009 во 09:09
Originally posted by Ивона02 Ивона02 напиша:

jas mislam deka brat ljube ne ja dal taa izjavamontaza e
И мене како да е робин худ ми личи
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2009 во 14:03
Originally posted by Ивона02 Ивона02 напиша:

jas mislam deka brat ljube ne ja dal taa izjavamontaza e

Ami kakva montaza chovekot si ja spasi svojata koza eh takvi se "brakata"
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2009 во 17:59
Брат брата нерани тешко тој што го има
Кон врв
Ивона02 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ивона02 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 02:08
CRVENKOVSKI ja napravi montazata
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 08:56
Originally posted by Ивона02 Ивона02 напиша:

CRVENKOVSKI ja napravi montazata
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 13:16
lele ... pred nekoj mesec go precekavte kako svetec a sega vi izleze predavnik ... mene voopsto ne mi e interesna ovaa snimka ... covekot si cita dokumenti ... edniot od niv morease da go prodolzi odmorot vo zatvor ... nekoj mora da bide odgovoren za Luboten ... ako ne Lube togas Johan ... a sto mislite vie deka Johan ne izjavill nisto protiv Lube ... gresite ... koj znae kolku izjavi dall i toj protiv Lube ...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 13:26
Originally posted by Ивона02 Ивона02 напиша:

CRVENKOVSKI ja napravi montazata

...ма ти си дефинитивно БИСЕРКА мораш да го смениш никот Ивона
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 13:55
Трагично е ова што се случува. Го читам денеска Латас и неговиот  многу реален опис на Љубе ме изнасмеа но и ме замисли. Неколку ре`еници задскриени зад сета трагикомика и тоа
- Црвенковски го предложил Љубе за министерзбунетост,
-- Љубе го донела во Македонија Доста Димовска  и го поставила на некое место во МВР како благодарност што ги пречекувал и ги шетал на Јадранзбунетост
- Љубе  е иноватор, односно го вовел терминот брат/сестра по урнекот на комититезбунетост
- Љубе се плашел од к*ршуму па морале да го убедуваат да се слика слободно бидејки пукањето  биле само монтажазбунетост
Е сега се поставува прашање, ако сите знаеле кој е Љубе и каков е, зарем ни помалку ни повеќе морале да му дадат токму министерско место, и дали не  е ’’ изрежирано’’  и одење во Хаг?збунетост
Зарем во 2001 кај нас се играло камајзбунетост
Како ли на оние јадни дечиња чии татковци погинале во војната во 2001 некој да им објасни дека пукањето било ’’монтажа’’
Еве и тука имаме многумина кои кажаа дека биле бранители и дека додека политичарите   играле камај тие-бранителите  ја бранеле земјата.
Кога ке прочитате што е напишано некако останувате вчудоневидени но и запрепастени од една гола вистина-вистина која многу зборува зошто светот не гледа со вакви очи какви не гледа.



Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2009 во 14:07
montaza ..kako VARDAR FILM da ja pravel.kako i da e,zrtvi imase ....тага
za parite od TELEKOM-ot nekoj i zaborava...otidoa za vojnata i gi frli nekoj kako na tupan!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Ивона02 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ивона02 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 00:13
Originally posted by Ивона02 Ивона02 напиша:

CRVENKOVSKI ja napravi montazata


a ja pusti preku momo ilinden podruznica na sveto pivara
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 00:22
Originally posted by Ивона02 Ивона02 напиша:

Originally posted by Ивона02 Ивона02 напиша:

CRVENKOVSKI ja napravi montazata


a ja pusti preku momo ilinden podruznica na sveto pivara



Ивона... momo ilinden...?збунетост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.