IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Какви пози најмногу сакаат жените?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Какви пози најмногу сакаат жените?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 15>
Прашање: ODBERI POZICIJA ZA SEX
Одговор Гласови Статистика
39 [48,75%]
1 [1,25%]
0 [0,00%]
20 [25,00%]
7 [8,75%]
5 [6,25%]
5 [6,25%]
3 [3,75%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
rabani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rabani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2008 во 02:16
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by rabani rabani напиша:

makedonija e na chetvrto mesto vo svetot po praktikuvajne svet a 65% od zenite ne se seksualno zadovoleni mislam deka ne e problemot samo vo mazite i vo mozokot na zenata e

 

Za zal tocno e ova sto si go napisal .... zosto e toa taka? ..... pricinite moze da bidat iljadnici ...... mazite imaat udel vo toa , opstestvenite- moralni stegi koi gi imame , emotivnosta koja cesto e kontraproduktivna...... ne mozam da gi nabrojam site , megju niv e i mozokot na zenata , toj funkcionira strasno i toa samo kontraefektivno .... za da se dostigne zadovolstvoto kaj zenatata umot i teloto treba da se pretvorat vo edno .... a toa tesko se dostiga .....

znachi pak na vibrator se vrti rabotava i muabetov
koga e zena poopushtena , koga e so maz ili koga e so vibrator, zakluchena so dva katanci vo soba, da ne mozi nikoj da i ja narushi rabotata i privatnosta so vibratorot
e pa toa e vistina, koe shto e
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2008 во 02:19
Loso si go razbral onaa sto go napisav .... nema nikakva vrska so vibratori i jas sum mnoguuuuuuuuuu protiv niv .... probaj da go razberes od druga strana gledano голема%20насмевка
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 01:03
Знам дека неќат одозгора оти брзо задремуем
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2008 во 15:29
Пааа најверојатно 69?!? газење%20од%20смеење





Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 08:39
Covestvoto e stvoreno vo gzecki stil
Кон врв
Neptun74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Orbiter

Регистриран: 23.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neptun74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2008 во 09:00
So nacekuenje odpozadi
DeepBlue
Кон врв
deranger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Visokogorska strazha

Регистриран: 22.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deranger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2008 во 18:31
jas mislam deka najveke sakaat pikado koga im go stavash od podaleku (bilo koja poza)
Simnat od visokite planini
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2008 во 18:49
Originally posted by deranger deranger напиша:

jas mislam deka najveke sakaat pikado koga im go stavash od podaleku (bilo koja poza)
 
............c c c c c c c c......a be ti mnogu  mislish?????,.............голема%20насмевка
Кон врв
zezok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zezok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2009 во 02:30
kuceski
Кон врв
Praski4ka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Praski4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2009 во 00:42
Abe so e ova?Spored ova shto go 4itam se 4ustvuvam kako da nespagjam vo zenski pol ili ko da ne sum od ovaa planeta!!!Mene mi e najbolje koga on sedi i jas mu sednuvam(e jbg ne im gi znam iminjata,a i ne mi se vazni)taka imam kontrola,mokj!!!A filingot e vo toa sto on e pripien do tebe pa taka ima neverojatna stimulacija na klitorisot,a toa e ona sto me doveduva do orgazam.Jas definitivno najveke vo vakva poza uzivam,t.e bez vakva poza ne mi proagja niedna seks partija,a ako slu4ajno se slu4i da projde,isto ko da ne bila!Znaes ko ona,ti mrtov gladen,pregladnet a nekoj ti pruza 4ash4e voda.....
Кон врв
kompas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kompas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2009 во 01:21
Originally posted by Praski4ka Praski4ka напиша:

Abe so e ova?Spored ova shto go 4itam se 4ustvuvam kako da nespagjam vo zenski pol ili ko da ne sum od ovaa planeta!!!Mene mi e najbolje koga on sedi i jas mu sednuvam(e jbg ne im gi znam iminjata,a i ne mi se vazni)taka imam kontrola,mokj!!!A filingot e vo toa sto on e pripien do tebe pa taka ima neverojatna stimulacija na klitorisot,a toa e ona sto me doveduva do orgazam.Jas definitivno najveke vo vakva poza uzivam,t.e bez vakva poza ne mi proagja niedna seks partija,a ako slu4ajno se slu4i da projde,isto ko da ne bila!Znaes ko ona,ti mrtov gladen,pregladnet a nekoj ti pruza 4ash4e voda.....

pa ako ne se lazam taa se vika cowboy girl ako si svrtena kon nego .. ako si svrtena so grbot kon nego taa e reverse cowboy girl ... mora da kazam pozata e ludilo ....
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2009 во 21:28
Sve e do momentot ,nivoto na hormoni i kreativnosta na partnerot.
Ako dovolno te vozbuduva  i  najnevoobichaenite pozi znaat  da te dovedat do ludilo.
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2009 во 21:35
Originally posted by renatax renatax напиша:

Sve e do momentot ,nivoto na hormoni i kreativnosta na partnerot.
Ako dovolno te vozbuduva  i  najnevoobichaenite pozi znaat  da te dovedat do ludilo.


Рени се види дека сме од една крвна група.задоволство
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2009 во 21:43
Originally posted by pagane pagane напиша:

Originally posted by renatax renatax напиша:

Sve e do momentot ,nivoto na hormoni i kreativnosta na partnerot.
Ako dovolno te vozbuduva  i  najnevoobichaenite pozi znaat  da te dovedat do ludilo.


Рени се види дека сме од една крвна група.задоволство


Ehh....povekje pati potvrdena rabotaнамигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.