IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Сродна душа
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сродна душа

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 74>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2005 во 10:48
Да за жал се случува. Во една прилика бејб убаво кажа сите ја наогаме порано или подоцна ама понекогаш не во право место и време
Кон врв
tangicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tangicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2005 во 10:55
Да баш така
Кон врв
mimi24 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimi24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2005 во 13:07
Stom ste se promasite toa ne bila pravata srodna dusa. Srodnite dusi se naogaat i ostanuvaat zaedno
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2005 во 22:36
 da taka si e....Forever
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2005 во 00:51
Originally posted by tangicka tangicka напиша:

Постои!!!

Ја сретнав еднаш и ја изгубив

и ти тоа го нарекуваш сродна душа???????????

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
mimi24 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 716
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimi24 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2005 во 09:19
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by tangicka tangicka напиша:

Ïîñòîè!!!

£à ñðåòíàâ åäíàø è ¼à èçãóáèâ

è òè òîà ãî íàðåêóâàø ñðîäíà äóøà???????????

Tocno taka

Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2005 во 13:44
srodna dusa, dali nekogas ke ja najdam?
veruvam deka postojat luge so koi si "odgovarame" karakterno, i ne postoi samo edno srodna dusa, tuku mnogu poveke
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2005 во 23:01

srodna dusa????? 

seuste ne sum ja sretnala...

a ustvari so e srodna dusa....???

pa dobro i jas si imam srodna dusa....ako moze taka da se kaze....ama ne kako ljubov tuku....vo se se slozuvam so nego, za se mislime isto, sakame isti raboti, isti razmisluvanje, ist karakter....samo razlicni interesi....:)))a ne sme zaljubeni....

toa srodna dusa e??? ili....???

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
ugro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ugro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2005 во 23:57
seuste ja nemam sretnato
Кон врв
Pharaoh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2005
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pharaoh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2005 во 13:06
JAS MISLAM DEKA JA SRETNAV I SO NEA SUM 2 MESECI DO SEGA SE NADEVAM DEKA NE GRESAM SEGA ZA SEGA MI E ODLICNO A BOGA MI SE NAMACIV DUR DA DOJDAM DO OVDE (ABE ZENI ) NEMOZES SO NIV NEMOZES BEZ NIV
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2005 во 17:40
Жените се како цигарите!!! Тенки, витки, убаво спакувани, а сепак штетни по здравјето!!! Се шалам!!! Убаво е секој на светов да си ја најде својата сродна душа!!! За секое тенџерче капаче!!!! 
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2005 во 23:47
ahhhhhhhh srodna dusa....abe dusicka  
Кон врв
NOT RESPONDING Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 516
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NOT RESPONDING Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2005 во 22:31
DALI SRODNATA DUSA MOZE DA SE NAJDE ONLINE, NA PRIMER NA FORUM?
NOT RESPONDING е искра на надеж во сивилото на македонското форумџиство- www.tepajvreme.blog.com.mk)---(www.skapunk.blog.com.mk- SKA PUNK BLOG)
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2005 во 22:34
Originally posted by NOT RESPONDING NOT RESPONDING напиша:

DALI SRODNATA DUSA MOZE DA SE NAJDE ONLINE, NA PRIMER NA FORUM?

moze, takov primer e natalija i pravoslavje....mislam deka taka se potpisani
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 74>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.