IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Ве навредува ли вистината?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ве навредува ли вистината?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 30>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 11:36
Da ni namalat plata 50 % sigurno taa vistina mnogu ke ne navredi
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 12:40
Koga me potsetuvaat na site gluposti sto sum gi napravila,a sakam da gi zaboravam,sekako deka se vregjam.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 13:52
 
 
 
    Вистината...велат била ...како света вода...
    секој сака да ја пофрлува...ама  никој не сака
    да му ја прскаат во очи.........голема%20насмевка
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 20:41
Originally posted by fragola fragola напиша:

Koga me potsetuvaat na site gluposti sto sum gi napravila,a sakam da gi zaboravam,sekako deka se vregjam.


Da, ima gadovi koi zlonamerno ja zloupotrebuvaat vistinata so tendencija da stvorat revolt zaradi svoe patolosko zadovolstvo da se iznasmeat i da gi izbegnat mislite za svojata bezvrednost i maloumnost t.e. makar na moment da gi ublazat sopstvenite kompleksi na glupavost
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 20:47
Ме вреѓа...во 20 мои години 2 пати сум ја видела кај нас а 10 пати јас отидов.....а ни на крштевка не ми дошла...ни на свадба на моите не била..мајка после му била на татко ми..не ме интересира! Не сакам збор да чујам да сум одела..не одам!!!!  прв пат коа сум била мала дошла еднаш ...втор пат кога дедо ми почина и тоа дојде да види до кај се со „богатството„ моите...не одам!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 21:14
Originally posted by zbunet zbunet напиша:


Originally posted by fragola fragola напиша:

Koga me potsetuvaat na site gluposti sto sum gi napravila,a sakam da gi zaboravam,sekako deka se vregjam.
Da, ima gadovi koi zlonamerno ja zloupotrebuvaat vistinata so tendencija da stvorat revolt zaradi svoe patolosko zadovolstvo da se iznasmeat i da gi izbegnat mislite za svojata bezvrednost i maloumnost t.e. makar na moment da gi ublazat sopstvenite kompleksi na glupavost

Mnogu pravilen zaklucok i jas go otkriv takviot psihicki profil na tie licnosti,pa vo takva situacija se obiduvam da ne vletuvam vo raspravii i da pokazam deka sum navredena i najcesto gi drzam na strana od listata na prijateli...ama mnogu mi e keif koga ke gi nacekam spontano da gi 'rcnam po komplexot
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 23:06
Vistinata e kako udavena muva vo nasata supa
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 09:35

  Создадената претстава за нештата....може само
  да не оневозможи...да имаме свои ...сопствени...
  оригинални искуства....и ...контакт...со вистината......
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 11:16
Me vregja koga mojata vistina ja tolkuvaat i sporeduvaat so svojata momentalna siuacija i iskustvo.Znaci,toa e subjektivno gledanje na vistinata sto mi go nametnuvaat kako moja licna objektivna vistina
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 21:54
ЗАВИСИ КОЈ МИ КАЖУВА И НА КАКОВ ТОН И НА КАКОВ НАЧИН
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 01:52
ne nikogas ako mi ja kazes vistinata
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2008 во 19:44
...vo momentot koga ke sfatam deka dolgo vreme potsvesno sum ja negirala
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2008 во 12:34
deka najposle ke si go dobijam ona sto zasluzuvam...ama nikogas ne e toa sto mislam deka go zasluzuvam i togas sum mnogu navreden 
Кон врв
Daftie Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Daftie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2008 во 10:23
Повеќе ме вреѓа лагата.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 30>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.