IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Паркети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Паркети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
Автор
Порака
Рокси Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Рокси Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 15:20
Абе за вкусови не се расправа
можеби на некој не им се свигаат, некои ги обожаваат индивидуално си е тоа... и глупи се расправиите од типот: абе ти глуп си шо ги слушаш овие и овие, слушај ги оние...

****

Иначе баш се закон дечките, имаат доста откачени текстови и музиката не им е лоша... а за соблекувањето на сцена итн итн тоа си е нивна работа, нема секој храброст тоа да го направи.
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2008 во 15:30
Originally posted by Рокси Рокси напиша:

Абе за вкусови не се расправа
можеби на некој не им се свигаат, некои ги обожаваат индивидуално си е тоа... и глупи се расправиите од типот: абе ти глуп си шо ги слушаш овие и овие, слушај ги оние...

****

Иначе баш се закон дечките, имаат доста откачени текстови и музиката не им е лоша... а за соблекувањето на сцена итн итн тоа си е нивна работа, нема секој храброст тоа да го направи.


Се согласувам Рокси!!
Поздрав Маца Паркет!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
Рокси Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Рокси Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2008 во 11:46
И заборавив да додадам: многу добри свирки прават
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2008 во 11:51
Originally posted by Рокси Рокси напиша:

И заборавив да додадам: многу добри свирки прават


ХАхахахахахаха!!!!!!!!
НАЈДОБРИ!!!!!!!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
Месечина Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Месечина Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 16:16
abe sto ste zapnale vo Parketi, daj otvorete oci, ne gledate deka poglup "bend" od niv nema, izvinete "fanovi" no taka e, mozete li da pocnite da slusate podobri grupi od niv, mislam deka gi ima iljadnici!
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 16:37
Originally posted by Месечина Месечина напиша:

abe sto ste zapnale vo Parketi, daj otvorete oci, ne gledate deka poglup "bend" od niv nema, izvinete "fanovi" no taka e, mozete li da pocnite da slusate podobri grupi od niv, mislam deka gi ima iljadnici!


Сечиво мислење се цени Месечина.Што би рекол Сашо:
"Нас не прават и тие што не сакат и тие што не мразат!"
И патем најдобри се.Ама како што рече Рокси се е тоа ствар на вкус!!
Поздрав до тебе!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
Рокси Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Рокси Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 16:37
Originally posted by Месечина Месечина напиша:

abe sto ste zapnale vo Parketi, daj otvorete oci, ne gledate deka poglup "bend" od niv nema, izvinete "fanovi" no taka e, mozete li da pocnite da slusate podobri grupi od niv, mislam deka gi ima iljadnici!


Месечина... за вкусови не се расправа... прочитај го мојот пост погоре и јасно ќе ти е...
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!
Кон врв
Месечина Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Месечина Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 16:42
jas samo kazav! a mene NAJ poke me interesira sto vi se dopaga vo Parketi tolku sto gi sakate, nikkao ne mozam da go razjasnam toa prasajne!
Кон врв
Рокси Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Рокси Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 16:47
Originally posted by Месечина Месечина напиша:

jas samo kazav! a mene NAJ poke me interesira sto vi se dopaga vo Parketi tolku sto gi sakate, nikkao ne mozam da go razjasnam toa prasajne!


Ми се допагаат нивните откачени идеи (посебно за текстовите)...
едноставно кажано, тие создаваат хумор... а и музиката е добра

П.С. Немој да навредуваш

Изменето од Рокси - 08.Септември.2008 во 16:47
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2008 во 20:10
by the way koi se vie
Кон врв
Рокси Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Рокси Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2008 во 21:29
Originally posted by DarlinG DarlinG напиша:

by the way koi se vie


Едни луѓе
Eternity is a mere moment.. just long enough for a joke!
Кон врв
grunge_girl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај grunge_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 09:18
parketi ..... so znam i jas ne se moj vkus gi slusam samo po svirki iako doma gi iam pesnite .... mislam deka nemaat kvalitetna muzika  nitu pak kvalitetni tekstovi ama za svirki pravene alal neka mu e si ja znaat rabotata hehe sekogas e intresno задоволство
all this pain is an ilusion....
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2008 во 17:06
Originally posted by grunge_girl grunge_girl напиша:

parketi ..... so znam i jas ne se moj vkus gi slusam samo po svirki iako doma gi iam pesnite .... mislam deka nemaat kvalitetna muzika nitu pak kvalitetni tekstovi ama za svirki pravene alal neka mu e si ja znaat rabotata hehe sekogas e intresno задоволство


Паркети најдобро звучат во живо!!!!
Студиските снимки најчесто им се многу лоши!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 15:26
Вечер паркети на пиволенд!!!
Присувство задолжително!!!!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,594 секунди.