IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - ВМРО - ДПМНЕ со највисок рејтинг
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ВМРО - ДПМНЕ со највисок рејтинг

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2011 во 20:44
Me interesira dali SDSM ja objavi svojata platforma i programata za segashnite izbori?

Shto sodrzhi taa ?

Po shto se razlikuva od onaa na VMRO-DPMNE (ne me interesiraat banalnosti za pushachi i soobrakjajni prekrshoci).

Po shto e mnogu slichna ili identichna so onaa na VMRO-DPMNE ?

Shto se nejzinite glavni postulati nad koi kje ja gradi ekonomskata i politichkata idninata na Makedonija ?

Dali se nafrleni samo idei i populistichki ponudi ili istite se podetalno prezentirani i elaborirani ?

Kolkava e relanosta na nivnoto realiziranje ?

Koja e nivnata sushtinska vrednost za makedonskiot narod vo sledniot chetirigodishen period ??











Изменето од Messenger - 20.Мај.2011 во 20:46
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2011 во 21:25
Супер прашања на место!
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2011 во 09:19
Даме, ти си се радуваш предвреме, а? среќасреќасреќа


И што те радува толку бе Даме....те радува власт која ги уништи меѓународните односи со своите арогантно примитивни настапи или игнорантски однос....те радува власт која го фрли цел буџет ем се задолжи за плати за администрација и купишта бетон, а која ги уништи и оние малку инвестиции кои дојдоа кај нас....која гради згради, сали и ќе закрпи понекое патче, трговски центри, а самиот спорт, образование, здравство е под нула, невработеност преку плафон и кој ќе шопингува во тие трговски центри...власт која наместо трговски центар, можеше да ја среди енергетската политика или некоја фабрика да изгради, Македонија да произведува наместо да троши пари кои и ги нема, кои се позајмени....Да те прашам нешто, на улица се вртиш по девојки/жени кои се убави и дотерани, или само нашминкани, а уствари неубави...?
И на крајот те радува власт која успеа она што ни СДС не успеа: да фрли семе на омраза помеѓу нас, да не подели, сопствениот народ да го нарече предавнички, да повикува на пресметки, да се бави со криминалот така што ќе ги гони само оние кои и пречат....?

Што тука те радува....?
Ах, што си немаме саглам опозиција....тага
Ах, што ми е таков народот, што ми се пали на шминка....тага
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2011 во 11:35
Еве програма од ВМРО-ДПМНЕ

Еве програма од СДСМ

Меси симни ги ако не те мрзи,читај и уживај смеење
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2011 во 12:24
Originally posted by Kali Kali напиша:

тагаАх, што ми е таков народот, што ми се пали на шминка....тага


Кали, на неколку пати кукаш за тоа каков ти бил народот на кој припаѓаш.
Мислев дека тоа се случајни манифестации во некои дискусии, ама гледам дека е тоа систематска појава кај тебе.

Со самото тоа што со такво потценување гледаш кон сопствениот народ кој во најголема мерка и на овие избори ќе се определи за политичката опција што ти ја критикуваш, манифестираш голема хипокризија.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2011 во 14:44
Originally posted by DameMak DameMak напиша:

Originally posted by Kali Kali напиша:

тагаАх, што ми е таков народот, што ми се пали на шминка....тага


Кали, на неколку пати кукаш за тоа каков ти бил народот на кој припаѓаш.
Мислев дека тоа се случајни манифестации во некои дискусии, ама гледам дека е тоа систематска појава кај тебе.

Со самото тоа што со такво потценување гледаш кон сопствениот народ кој во најголема мерка и на овие избори ќе се определи за политичката опција што ти ја критикуваш, манифестираш голема хипокризија.


Типично вмровски... кога неможе да дебатираат тогаш одма преоѓаат на личен атак, за 2-3 збора... а сето друго предочено, не сакаат или неможат да го противречат...Една лента на рипит не создава здрави темели.... тоа е тоа што го иритира народот, создава раздор... и да вистина е дека дел од народот кој не се согласува со нив подлежи на репресии..


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2011 во 16:16
a shto ima pa da se diskutira za neshto ,
изненадување
...za shto ne vredi ni voda da pushtish,
 
....za da go odnese,...kaj shto vekje iodat takvite ''stvari''!да!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2011 во 16:36
Originally posted by DameMak DameMak напиша:




Кали, на неколку пати кукаш за тоа каков ти бил народот на кој припаѓаш.
Мислев дека тоа се случајни манифестации во некои дискусии, ама гледам дека е тоа систематска појава кај тебе.

Со самото тоа што со такво потценување гледаш кон сопствениот народ кој во најголема мерка и на овие избори ќе се определи за политичката опција што ти ја критикуваш, манифестираш голема хипокризија.


Хипокризија? Зошто?збунетост Знаеш што значи хипокризија.....?

Добро си приметил, навистина мислам дека македонците се сеуште со ниска свесност за себе како народ, поточно дека колективна самосвест овој народ сеуште нема. Особено политичката свесност е на ниско ниво, скоро примитивно ниво. А кај и да е, со оглед на тоа како се водат политиките кај нас, се наметна и преиспитување на идентитетот, па произлезе дека македонците се збунуваат за тоа кои се и што се. Потоа, со оглед на целокупното функционирање на системот и економијата, т.е. хаосот и сиромаштијата придонесуваат да замира културната свесност и особеност, науката е во застој, значи се што е вистинско обележје или вредност на еден народ или е во застој или се изменува.
Да не се разбереме погрешно: не дека овој народ не е вреден за повеќе...напротив, да беше така, немаше воопшто да дискутирам сега тука.
Едноставно сметам дека на оваа земја сеуште не и се случил...народ.
И тоа не е потценување, туку по мене една сурова реалност. среќа


Изменето од Kali - 22.Мај.2011 во 16:46
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2011 во 08:56
Originally posted by Kali Kali напиша:



Хипокризија? Зошто?збунетост Знаеш што значи хипокризија.....?



Вчера ВМРОвец ама од оние првине ми образложува колку е добро под владение на ВМРО. Му велам-батали политика кажи ми како сте по дома.Ги вработи ли барем децата?
Гордо ми објасни
-Аааа синот е во Канада, се ожени со Србинка. Добро му е. Внуката ја слушам на скајп, меша српско-македонски ама арни се. Многуууу им е убаво, сега и ќерка ми ќе оди. Не и се работи тука за 200 евра, непријавена.
А твојте?
Епа и мојте ќе одат-за Америка. Сега малиот, по некое време и големиот со девојката. Нема работа-мораат.
Трет пријател кој не слушаше внимателно само не праша- А велите убаво е во Македонија а? А зошто децата ви бегаат од оваа убавина? Море чурук луге- фалите Македонија ама другите да ги “уживаат благодетите“ на таа убавина. Вашите навреме си ги тргате а?
Не му оговоривме на човекот. А што да одговориш на такво пашање?тага
Хипокризија ли е, нели е, незнам.

Кон врв
ivan_mar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan_mar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2011 во 02:12
http://www.youtube.com/watch?v=ECohUlY1y-E&feature=related
eve go rejtinkot
Кон врв
Albanian Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Февруари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Albanian Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 16:13
Dali sme tolku glupi ili se pravime taka
vo programata na naj golemata partija vo MK pisuva deka slepite nema da platat patarina a seuste nikoj ne reagiral
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2011 во 15:05
А небулозата диктатурата и крајниот притисок оди до таму,што веќе има и голем проблем со однесувањето на овие исподпросечни ДПМНЕ-овци.
Знаеме дека имаат маалски штабови,поминувам покрај нив ,ангажирале(тоа е стварно невкусно се знаеме,тука од маалото),од лица кои се ментално и со знаме веат,ли веат,а ваму ја пуштиле ВМРО наша иднина,корни песна сите се весели,ете тоа е партија на власт со дунстери.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2011 во 16:15
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by Kali Kali напиша:



Хипокризија? Зошто?збунетост Знаеш што значи хипокризија.....?



Вчера ВМРОвец ама од оние првине ми образложува колку е добро под владение на ВМРО. Му велам-батали политика кажи ми како сте по дома.Ги вработи ли барем децата?
Гордо ми објасни
-Аааа синот е во Канада, се ожени со Србинка. Добро му е. Внуката ја слушам на скајп, меша српско-македонски ама арни се. Многуууу им е убаво, сега и ќерка ми ќе оди. Не и се работи тука за 200 евра, непријавена.
А твојте?
Епа и мојте ќе одат-за Америка. Сега малиот, по некое време и големиот со девојката. Нема работа-мораат.
Трет пријател кој не слушаше внимателно само не праша- А велите убаво е во Македонија а? А зошто децата ви бегаат од оваа убавина? Море чурук луге- фалите Македонија ама другите да ги “уживаат благодетите“ на таа убавина. Вашите навреме си ги тргате а?
Не му оговоривме на човекот. А што да одговориш на такво пашање?тага
Хипокризија ли е, нели е, незнам.



Мислам дека такво прашање неможе да добие никаков одговор кој би бил рамноправен или оправдувачки... На такво прашање да би бил некој друг, би одговорил, ВМро се најдобри и толку... И би те извадил од кожа...

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.