IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Што мислите за градот Струмица?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што мислите за градот Струмица?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 31>
Автор
Порака
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 18:31
Nivo na kultura se gleda po toa sto 95% od Strumicani gledat planeta i se alkoholiziraat po kafani, ako spored tebe toa e kultura OK, za mene toa e mnogu nisko.
Kazi mi koga posleden pat vo Strumica ialo dobra svirka vo nekoj klub,rock,jazz ili takvo nesto.Toa e kultura prijatele.
A ako go smenat kinoaparaterot toj nema da ja zagree salata i da gi smeni zvucnicite i celosnata oprema koja nikoj neznae od koga e.Vo vakvi slucai se menuva upravata na Teatarot a ne cistacite ,tehnikata i drugi.
Isto kako i vo fudbalot ,i politikata.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 18:43
АКО СУДИМЕ ПО ТОА КОЈ ШТО ГЛЕДА НА ТЕЛЕВИЗИЈА- ДАЛЕКУ ЌЕ ЈА ДОТЕРАМЕ...ЈАС ЛИЧНО НЕ ГЛЕДАМ НИ ПЛАНЕТА, НИ ПИНК, НИ СЛУШАМ ТУРБО-ФОЛК,НЕ ГЛЕДАМ САПУНИЦИ... НО НЕ СЛУШАМ НИ ЏЕЗ,СПОРЕД ТВОИ КРИТЕРИУМИ СИГУРНО СУМ -ПРОСТ. А ПЛАНЕТА НЕ СЕ ГЛЕДА САМО ВО СТРУМИЦА... ТОА Е СЛИКА НА ИНТЕЛЕКТУАЛНОТО НИВО НА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА...НАРОДОТ САКА ЛЕСНОВАРЛИВА ХРАНА, АКО ИМ ПОНУДИШ МЕСО - ЌЕ ИМ СЕ ЗБУНИ ЖЕЛУДНИКОТ. НЕМОЈ ДА СЕ ЗАЛАЖУВАШ ДЕКА НАБРЗО ТОА ЌЕ СЕ ПРОМЕНИ. ИСТАТА СЛИКА ВАЖИ ЗА ПОГОЛЕМ ДЕЛ ОД СВЕТОТ. А ТОА НЕ ТРЕБА ДА БИДЕ МЕРИЛО ЗА УБАВИНАТА НА НЕКОЈ ГРАД.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 18:48
KULTUZIN, ДА НЕ ИГРАШЕ ВО „ СЕНКИ “ СЛУЧАЈНО ?
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 09:34
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

KULTUZIN, ДА НЕ ИГРАШЕ ВО „ СЕНКИ “ СЛУЧАЈНО ?


Ne ama detto mi e drugarce, i mi bese mnogu krivo toa sto mu se sluci na premierata vo rodniot si grad.
Za takvi propusti vo Evropa i civiliziraniot svet, letat funkcii, a kaj nas nikomu nisto.E toa e toa sto mi e krivo ne sme voopsto kriticni.Vikame Strumica e najubaviot grad vo sporedba so Kratovo ,Kriva Palanka, Dojran &Co.
Zosto ne si postavime malce povisoki standardi koga veke ima potencijal, si se prasal li toa nekogas?
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 14:23
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by lpartik lpartik напиша:

KULTUZIN, ДА НЕ ИГРАШЕ ВО „ СЕНКИ “ СЛУЧАЈНО ?


Ne ama detto mi e drugarce, i mi bese mnogu krivo toa sto mu se sluci na premierata vo rodniot si grad.
Za takvi propusti vo Evropa i civiliziraniot svet, letat funkcii, a kaj nas nikomu nisto.E toa e toa sto mi e krivo ne sme voopsto kriticni.Vikame Strumica e najubaviot grad vo sporedba so Kratovo ,Kriva Palanka, Dojran &Co.
Zosto ne si postavime malce povisoki standardi koga veke ima potencijal, si se prasal li toa nekogas?
ЈАС ЛИЧНО , СТРУМИЦА НИКОГАШ НЕ СУМ ЈА СПОРЕДУВАЛ СО КРАТОВО И...ТОЧНО ДЕКА ТРЕБА ДА ИМАМЕ ПОВИСОКИ СТАНДАРДИ, НО НЕ МОЖЕМЕ ДА ПОБЕГНЕМЕ ОД СОПСТВЕНАТА СЕНКА.МНОГУ ДА МИ ГО ПОЗДРАВИШ БОРЧЕ (МИ СЕ ЧИНИ БЕШЕ)НАЧЕВ.ПРЕД НЕГО ПРЕТСТОИ УБАВА КАРИЕРА, САМО ЌЕ ТРЕБА ДА ЗНАЕ ДА ГО ИСКОРИСТИ МОМЕНТОТ. ЕДНА ЛОША ПРОЕКЦИЈА НЕ СМЕЕ ДА ГО РАЗОЧАРУВА.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 16:16
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by lpartik lpartik напиша:

KULTUZIN, ДА НЕ ИГРАШЕ ВО „ СЕНКИ “ СЛУЧАЈНО ?


Ne ama detto mi e drugarce, i mi bese mnogu krivo toa sto mu se sluci na premierata vo rodniot si grad.
Za takvi propusti vo Evropa i civiliziraniot svet, letat funkcii, a kaj nas nikomu nisto.E toa e toa sto mi e krivo ne sme voopsto kriticni.Vikame Strumica e najubaviot grad vo sporedba so Kratovo ,Kriva Palanka, Dojran &Co.
Zosto ne si postavime malce povisoki standardi koga veke ima potencijal, si se prasal li toa nekogas?
ЈАС ЛИЧНО , СТРУМИЦА НИКОГАШ НЕ СУМ ЈА СПОРЕДУВАЛ СО КРАТОВО И...ТОЧНО ДЕКА ТРЕБА ДА ИМАМЕ ПОВИСОКИ СТАНДАРДИ, НО НЕ МОЖЕМЕ ДА ПОБЕГНЕМЕ ОД СОПСТВЕНАТА СЕНКА.МНОГУ ДА МИ ГО ПОЗДРАВИШ БОРЧЕ (МИ СЕ ЧИНИ БЕШЕ)НАЧЕВ.ПРЕД НЕГО ПРЕТСТОИ УБАВА КАРИЕРА, САМО ЌЕ ТРЕБА ДА ЗНАЕ ДА ГО ИСКОРИСТИ МОМЕНТОТ. ЕДНА ЛОША ПРОЕКЦИЈА НЕ СМЕЕ ДА ГО РАЗОЧАРУВА.


Fala ke go pozdravam.
Ima mnogu talentirani i ambiciozni deca vo Strumica i posiroko problem e sto strukturite sto vladeat po instituciite ne im davat zbor da kazat.
Ti sigurno ke se fatis za glava ako ti kazam deka Kulturniot dom vo Bosilovo e mnogupoaktiven od onoj Strumickiot.
A znaes li zosto?
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 22:12
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by lpartik lpartik напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by lpartik lpartik напиша:

KULTUZIN, ДА НЕ ИГРАШЕ ВО „ СЕНКИ “ СЛУЧАЈНО ?


Ne ama detto mi e drugarce, i mi bese mnogu krivo toa sto mu se sluci na premierata vo rodniot si grad.
Za takvi propusti vo Evropa i civiliziraniot svet, letat funkcii, a kaj nas nikomu nisto.E toa e toa sto mi e krivo ne sme voopsto kriticni.Vikame Strumica e najubaviot grad vo sporedba so Kratovo ,Kriva Palanka, Dojran &Co.
Zosto ne si postavime malce povisoki standardi koga veke ima potencijal, si se prasal li toa nekogas?
ЈАС ЛИЧНО , СТРУМИЦА НИКОГАШ НЕ СУМ ЈА СПОРЕДУВАЛ СО КРАТОВО И...ТОЧНО ДЕКА ТРЕБА ДА ИМАМЕ ПОВИСОКИ СТАНДАРДИ, НО НЕ МОЖЕМЕ ДА ПОБЕГНЕМЕ ОД СОПСТВЕНАТА СЕНКА.МНОГУ ДА МИ ГО ПОЗДРАВИШ БОРЧЕ (МИ СЕ ЧИНИ БЕШЕ)НАЧЕВ.ПРЕД НЕГО ПРЕТСТОИ УБАВА КАРИЕРА, САМО ЌЕ ТРЕБА ДА ЗНАЕ ДА ГО ИСКОРИСТИ МОМЕНТОТ. ЕДНА ЛОША ПРОЕКЦИЈА НЕ СМЕЕ ДА ГО РАЗОЧАРУВА.


Fala ke go pozdravam.
Ima mnogu talentirani i ambiciozni deca vo Strumica i posiroko problem e sto strukturite sto vladeat po instituciite ne im davat zbor da kazat.
Ti sigurno ke se fatis za glava ako ti kazam deka Kulturniot dom vo Bosilovo e mnogupoaktiven od onoj Strumickiot.
A znaes li zosto?
Не, од Босилово некогаш имав добар пријател, но по завршувањето на музичката академија остана во Скопје- инаку е флејтист.

Изменето од lpartik - 27.Февруари.2008 во 22:36
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 10:35
Pa poentata e vo toa sto na mladi luge im dadoa odvrzani race da rabotat.
Toa mi e zborot mladite treba da gi zemat rabotite vo raka.
Osobeno luge koi imaat iskustvo vo stranstvo koi videle so i kako treba.
Od one sto sedat vo fotelji pijat kafe po el den i ne mrdnale od Strumica nema kar.
Zatoa i ti vikam STRUMICA ne e loso rabotite kolku tolku se dvizat,ama daleku e od prekrasno , najubav grad i slicni komentari.
Za toa treba rabota drugarce, eden trgovski i dve palmi ne se dovolni.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 16:06
НЕ СПАЃАМ ВО ОНИЕ ШТО УБАВИНАТА НА СТРУМИЦА ЈА ГЛЕДААТ ВО ТРГОВСКИОТ И ВО ПАЛМИТЕ. ТРГОВСКИОТ ИМА СВОЈА УБАВИНА, НО НЕ Е ПРЕСУДЕН...ТОЈ ЌЕ ПРИДОНЕСЕ ВО СТРУМИЦА ДА СЕ ПРЕЛЕЕ КАПИТАЛ ОД БУГАРИЈА И ГРЦИЈА СО ОГЛЕД НА МЕСТОПОЛОЖБАТА НА ГРАДОТ И СКАПОТИЈАТА ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ. СТРУМИЦА ИМА ПРИРОДНИ УБАВИНИ И ПРЕДУЗИМЛИВИ ЛУЃЕ КОИ ЖИВЕАТ ОД СВОЈ ТРУД, А НЕ ЧЕКААТ ДРЖАВАТА ДА ИМ ГИ РЕШИ ПРОБЛЕМИТЕ И НЕ СПИЈАТ ВО ШАТОРИ ПРЕД ПАРЛАМЕНТОТ. НАВИСТИНА И ПРИРОДАТА БИЛА ДАРЕЖЛИВА, НО И ТОА БОГАТСТВО ОД ВОДИ Е РЕГУЛИРАНО ВО ВЕШТАЧКИ ЕЗЕРА, СО ШТО ПРОБЛЕМОТ СО ВОДА ДОЛГОРОЧНО СЕ РЕШАВА.ИМАМЕ И ПЛОДНА ЗЕМЈА, НО НЕКОЈ ТРЕБА ДА ЈА ОБРАБОТУВА. ПОГЛЕДНИ ГО СТРУМИЧКОТО ПОЛЕ- НАТЕЖНАТО ОД РОД. НАШИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ ПРИМЕНУВААТ НАЈНОВИ МЕТОДИ ВО ОБРАБОТКА И ИСКОРИСТУВАЊЕ НА ЗЕМЈАТА.ГРАДОТ НЕ ГО ПРАВИ НИТУ САМО ТЕАТАРОТ, НИТУ САМО ТРГОВСКИОТ, НИ ПАЛМИТЕ КОИ НЕ СЕ ОД ОВА ПОДНЕБЈЕ...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 16:26
Me raduva sto si pozitiven druze, ama edna recenica ne mi e jasna.

ПОГЛЕДНИ ГО СТРУМИЧКОТО ПОЛЕ- НАТЕЖНАТО ОД РОД. НАШИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ ПРИМЕНУВААТ НАЈНОВИ МЕТОДИ ВО ОБРАБОТКА И ИСКОРИСТУВАЊЕ НА ЗЕМЈАТА.


Ova stvarno mislis deka e taka ili taka sakas da bide?
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 16:50
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Me raduva sto si pozitiven druze, ama edna recenica ne mi e jasna.

ПОГЛЕДНИ ГО СТРУМИЧКОТО ПОЛЕ- НАТЕЖНАТО ОД РОД. НАШИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ ПРИМЕНУВААТ НАЈНОВИ МЕТОДИ ВО ОБРАБОТКА И ИСКОРИСТУВАЊЕ НА ЗЕМЈАТА.


Ova stvarno mislis deka e taka ili taka sakas da bide?
А ЗАРЕМ НЕ Е... ДОБАР ДЕЛ ОД ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ КОРИСТАТ КАПКА ПО КАПКА, ПОЛЕТО Е БЕЛО ОД ПЛАСТЕНИЦИ, А ВО ДОБАР ДЕЛ ОД НИВ ИМА ПАРНО. СЕ САДАТ КУЛТУРИ ШТО СЕ БАРАНИ НА ПАЗАРОТ... ДАЛИ НЕКОЕ ДРУГО ПОЛЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОФАЛИ СО ТАКОВ РОД И МОДЕРНО ЗЕМЈОДЕЛИЕ( НА МАКЕДОНИЈА МИСЛАМ).
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 17:01
Bi sakal da se prosetame po poleto da mi pokazes kaj se tie plastenici so parno.

Imam eden tip za tebe.
Koga ke zavrne dobar dozd prosetaj se po poleto da vidis kako e resen odvodot, kakvi se i kade se kanalite sto sluzat za toa, isto taka provozaj se po patistata vo poleto a i po glavnite patista.
Poseti gi firmite pomegu Strumica i Dabile i vidi sto proizveduvaat .
Znaes li sto ? Nisto magla, trgovec do tregovec.
Abe drugar lesno e koga gi gledas rabotite od strana.

Kako i da e mnogu e ubavo sto si pozitiven,
I jas gledam pozitivno na Strumica ,samo sto za mene ovakva kakva sto e mnogu e ponapredna od drugite Makedonski gradovi ,megutoa mnogu ponazad i od najbednite Evropski.
I zatoa mislam deka za da se kaze deka e prekrasen grad treba uste mnogu da se sraboti.
Eve ako imas prilika nemora poveke odi vo Hrvatska vo nekoe gradce i vidi na sto mislam.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 17:40
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

KULTUZIN, ДА НЕ ИГРАШЕ ВО „ СЕНКИ “ СЛУЧАЈНО ?


КОЈ ИГРА СЛУЧАЈНО,СИТЕ ЗА ПАРИ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 17:44
На пример - Куклиш...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.