IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Колку време е потребно за учење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку време е потребно за учење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
Автор
Порака
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 17:23
Зависи од учењето. Ако станува збор за учење со разбирање потребно е помалку време. А ако се учи механичи (на памет) потребно е повеќе време.
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:02
НЕКОИ ЛЕКЦИИ НЕ МОЖЕМ НИКАКО ДА ГИ НАУЧАМ - НА ПРИМЕР, ДА НЕ ЈА СТАВАМ РАКАТА КАЈ ШТО НЕ НЕ ТРЕБА
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:27
Ако се внимава на час,ако се поставуваат прашања секогаш кога нешто не е јасно без срам,ако веднаш се напише домашната задача или се прочита неколку пати лекцијата што се учела тој ден(со разбирање,не само летимично)и ако пред тест или прашување убаво се повтори,не би било потребно многу време за учење и оценките би биле солидни...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:32
АКО КАКО УЧЕНИК СЕ НАУЧИШ ДРУГ ДА ТИ ЈА ПИШУВА ДОМАШНАТА, ТАА ПРАКТИКА ЌЕ ТЕ СЛЕДИ И КОГА ЌЕ СЕ ОЖЕНИШ
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
star Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај star Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 18:50
Coool
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 19:42
ЈАС СИ ЈА ЗЕДОВ ЗА ЖЕНА ТАА
ШТО МИ ГИ ПИШУВАШЕ!

Изменето од majstorce62 - 01.Март.2008 во 19:43
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 11:55
2 saati ama intezivno
Кон врв
shy_girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shy_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 13:51
zavisi so ucam i kako go ucam
Кон врв
ekspert Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekspert Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2008 во 19:26
abe toa ucenjeto za nikadebe da sednes 5-6 sata da citas nekoj si lekci tuka po 4do 5 strani edna ke poludess
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 00:10
mene super mi ode posledno vreme eden ispit sum go spremil za 4 dena po 3 saati ucenje na den
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 01:37
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

mene super mi ode posledno vreme eden ispit sum go spremil za 4 dena po 3 saati ucenje na den


ХА,ХА, КОГА СЕ СЛУЖИШ СО ЃАОЛСКИ ФИНТИ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 01:46
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

mene super mi ode posledno vreme eden ispit sum go spremil za 4 dena po 3 saati ucenje na den


ХА,ХА, КОГА СЕ СЛУЖИШ СО ЃАОЛСКИ ФИНТИ...

ma kakvi finti bre.......si ziveam so site asistentki i demonstratorki.....toa ne se finti
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 08:41
Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by $BlackDevil$ $BlackDevil$ напиша:

mene super mi ode posledno vreme eden ispit sum go spremil za 4 dena po 3 saati ucenje na den


ХА,ХА, КОГА СЕ СЛУЖИШ СО ЃАОЛСКИ ФИНТИ...

ma kakvi finti bre.......si ziveam so site asistentki i demonstratorki.....toa ne se finti


asistentkite se jak faktor...sila bozja...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 09:12
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

ЈАС СИ ЈА ЗЕДОВ ЗА ЖЕНА ТАА
ШТО МИ ГИ ПИШУВАШЕ!



Мајсторче, твојата невеста е сигурно женска и пол.
колку повеќе те читам тебе, толку повеќе ми се допаѓа таа. те проценила на времето кога ти го пишувала домашното, заклучила дека и покрај ситните недостатоци ти си човекот на нејзиниот живот и потоа цело време инвестирала во тебе
убаво - ако мислиш дека ти си ловецот!
хехе, жена ти е умница! би сакала еден ден да ја запознаам, вистина.
голема почит и поздрав за неа!   
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,610 секунди.