IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7677787980 103>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2012 во 23:18
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:



Кинезите велат една слика вреди 1000 зборови : ДАЛИ Е ОВА НОРМАЛНО ?









kingooooooooo se uste ne e normalno
a kje bide ako slucajno vaka odat obleceni 51% od mazite
hehehehehe



Изменето од anakin - 23.Февруари.2012 во 23:18
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2012 во 23:31
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

Тоа е Содом и Гомор Меси, не е демократија ! Нека си одат во свои геј клубови, а не да велат дека тоа било нормално и да го рекламираат во јавноста  !




Ах бре пријателе... ако сакаш да имаш демократија тогаш мораш да имаш демократија за сите подеднакво, а не само за себе.  голема насмевка

Тоа е исто како некој тебе да ти рече - "ти да се собираш само во црква и само таму да се правиш христијанин" . тага

Ајде тогаш да го вратиме црното црковно средовековие со клади на сред плоштад... или да го дозволиме шеријатот... белки така ќе биде поарно.  плазење
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 00:44
богами за некои работи кладите се единствено решение, колку и да се правам модерен, некои работи не поминуваат.

Ај да го цитирам Берлускони, кој рекол, што повише двоцевки толку помала конкуренција за нормалните.

Ама ни тоа не е така, што ако двоцевките се намножат ептен многу па почне човештвото да оди во провалија.
Белата чума ги има зафатено повеќето западни и развиени "демократии", и да не им е приливот што вештачки го одржуваат со приливот на имигранти, тие за неколку децении би биле готови.
Да не зборам какви удари би биле врз економијата, општествените текови и др.

Од друга страна, оние кои не можат да го издржуваат семејството во земјите од третиот свет имаат експлозија од новородени.

На човештвото, дефинитивно, со ваква политика не му се пишува арно. 
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
dvovalentna Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 03.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dvovalentna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 08:08
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

богами за некои работи кладите се единствено решение, колку и да се правам модерен, некои работи не поминуваат.

Ај да го цитирам Берлускони, кој рекол, што повише двоцевки толку помала конкуренција за нормалните.

Ама ни тоа не е така, што ако двоцевките се намножат ептен многу па почне човештвото да оди во провалија.
Белата чума ги има зафатено повеќето западни и развиени "демократии", и да не им е приливот што вештачки го одржуваат со приливот на имигранти, тие за неколку децении би биле готови.
Да не зборам какви удари би биле врз економијата, општествените текови и др.

Од друга страна, оние кои не можат да го издржуваат семејството во земјите од третиот свет имаат експлозија од новородени.

На човештвото, дефинитивно, со ваква политика не му се пишува арно. 


Човечките суштества (не сите човечки суштества) се единствен вид на планетава кои се способни да си го планираат семејството. Колку и дали воопшто некој сака да има деца или не е индивидуална одлука, како кај хетеро така и кај хомо/би сексуалците и спаѓа во основните човекови права.
Проблемот на балканот, а особено кај нас е широко распространетата малогрѓанштина, каде секој сељак мисли дека е од Господ (кој не постои) даден да решава за судбината на луѓето по сопствени малограѓански убедувања. Ако тука ја додадеме не едуцираноста на популацијата, која од друга страна повлекува и религиозност (религиозноста е секогаш обратно пропорционална со образованието), ја добиваме сликата на нашето општество. Во недостаток на квалитетен сопствен живот, луѓето сакаат да ги живеат туѓите животи, и без тронка морал (или по нашки, без срам и перде) си ги брцаат носовите таму каде што не им е место, од туѓите кеси за пазарење до туѓите спални соби.
Дали мислиш дека сељак политичар со средно школо (а ги имаш кај нас такви еден тон) е општествено по корисен од врвен научник кој е хомосексуалец? Да не ја споменувам тука црквата која ни шитка морал 2000 години, а поповите и црквата како институција се наполнија ко бродови?
А тоа дека цивилизацијата ќе пропаднела заради хомосексуалците е прикаска за мали деца....хомосексуалноста не е измислена во 20-ти век, отсекогаш постоела и ќе постои, ни се свиѓало тоа нас или не.
Така да си размислиш дали се кладите исправно решение, бидејќи еднаш штом почнат да се тркалаат глави на "општествено неподобни личности" ќе се тркалаат сечии глави а не само на хомосексуалците....како што повеќе пати се случило во историјата, па може и твојата да се истркала....
Конц логорите во втората светска војна биле во прво време замислени како места за изолација на политички неистомисленици и не биле планирани никакви егзекуции. Со тек на време прераснале во нешто сосема друго. Таму, на клада завршиле милиони недолжни луѓе, вклучувајќи и жени и деца (евреи, хомосексуалци, ментално заостанати луѓе, словени, цигани, комунисти, либерали, социјал демократи, воени заробеници и сите оние кои нацистите ги сметале за "општествено неподобни личности").
Камо и нас да не фати белата чума, да имаме по 2-3000 евра плата.....
Кон врв
dvovalentna Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 03.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dvovalentna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 08:18

Ај да го цитирам Берлускони, кој рекол, што повише двоцевки толку помала конкуренција за нормалните.



Па можеше и некој попаметен од Берлускони за цитирање да одбереш.....

Мене повеќе ми се свиѓа цитатот на Ајнштајн "Само две работи се безгранични, Универзумот и човечката глупост....за првото не сум баш сигурен"
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 11:12
brak... sum za.... neka si sijat corapi i si kuvat  doma skupa.. nokje ne im svetam
posvojuvanje deca... jok... tek koga nekoe dete kje ima 18,( vise ne e dete) nek si odluci dali saka
intimnosti vo javnosta vo ramkite na intimnosti na heteroseksualvite.... da
paradi... jok... sho mora da velica svojata sexualnost
baranje na nekoisi prava... jok.. koj heterosexualcec bara nekoisi prava..
ZAPRAVO E STRASNO NEVKUSNO COVEK DA OBJAVUVA SVOJATA SEXUALNA ORIENTACIJA I DA JA POTURA VO RAZNI KONTEKSTI.. MESTO  DA TOA SI GO PRAVI INTIMNO DOMA
.





Изменето од anakin - 24.Февруари.2012 во 11:13
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 11:19
bi sakal da se setam na vremeto koga ovde vrvelo od peshkovci na forumov
turaa nekoisi pederski sliki vo site temi
koga se pobuniv i zamoliv administratorite, slikite da se turat samo vo temi so tocno opredelen naslov za pederluk, ME ODBIJA I REKOA DEKA NE SU TOLERANTEN
.
prasanje e dali tie bile tolerantni , sto me isprepagjaa na sekoja tema
inaku da... pocituvam sekoja orientacija i onaa obratna koja ne se kosi so zakonot.. naprimer za zastita na pravata na decata ili zivotnite ili so krivicniot zakonik za fizicko nasilstvo ( tuka ne spagja ovoj sadista na koj mazohista mu veli tepaj me tepaj me.. a toj mu odgovara eeeeee NEMA NEMA)
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 11:22
ps
ZAPRAVO AJNSTAJN REKOL - DOBRA SMESHKA SE PRAVI EDNASH
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 11:50
Originally posted by anakin anakin напиша:


brak... sum za.... neka si sijat corapi i si kuvat  doma skupa.. nokje ne im svetam
posvojuvanje deca... jok... tek koga nekoe dete kje ima 18,( vise ne e dete) nek si odluci dali saka
intimnosti vo javnosta vo ramkite na intimnosti na heteroseksualvite.... da
paradi... jok... sho mora da velica svojata sexualnost
baranje na nekoisi prava... jok.. koj heterosexualcec bara nekoisi prava..
ZAPRAVO E STRASNO NEVKUSNO COVEK DA OBJAVUVA SVOJATA SEXUALNA ORIENTACIJA I DA JA POTURA VO RAZNI KONTEKSTI.. MESTO  DA TOA SI GO PRAVI INTIMNO DOMA
.





Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
Novak Nastich Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2012
Локација: Mauzdonia
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Novak Nastich Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 15:47
Originally posted by anakin anakin напиша:



taka e mesi
nenormalni !

oti NENORMALNO E SETO STO NE E STATISTICKI RASPROSTRANETO
.
AMAAAAAA eden den koga kje stanat 51% , togas ;e dobijat status NORMALNI a drugite strejtovi kje bidat nenormalni.

PS. zborot NENORMALNO nikako ne smee da se povrzuva so ocenka ( kako negarivno ili pozitivno)
viz. NORMALNA ( GAUSSOVA) RASPREDELBA na velicinite



Ako site "strejtovi" se tolku normalni kako tebe,i go imaat tvojot karakter..mu blagodaram na boga sto me napravil gay..so tebe nikogas ne bi sakal da bidam,za nisto vo ist kos..pa i za sex-orientacija

.p.s. Cuvaj me boze od prosti luge
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2012 во 17:14
А бе ја, вака скромно...
колку да зеам учество у дискусија...
за мене нема ништо подобро од...
убава...
влажна...
топла...
п**ка...љубов


јбј...


Изменето од којсумјас - 24.Февруари.2012 во 17:14
Кон врв
Seaman1979 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Февруари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Seaman1979 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2012 во 10:38
Originally posted by anakin anakin напиша:



[QUOTE=KINGDAVID]


Кинезите велат една слика вреди 1000 зборови : ДАЛИ Е ОВА НОРМАЛНО ?










kingooooooooo se uste ne e normalno
a kje bide ako slucajno vaka odat obleceni 51% od mazite
hehehehehe

A sto e toa na slikite, da ne se nekoi ekstremisti, sto ubivaat deca i zeni, sto gi ostavaat da umiraat od glad, raznesuvaat vo vozduh plostadi,
Vo red e da imas takva slika za homoseksualnosta, toa e tvoe pravo, i si otisol na takvi sajtovi i si pobaral takvi sliki, samo se nadevam deka ovie sliki ne se najstrasnoto nesto za tebe!!! NAJISKRENO!!!
Homoseksualnosta ne e gej parada, i dlaboko veruvam deka skoro site "homici" na svetot rado bi ostavile paradi, ako na sekoe drugo pole ne bi bile diskriminirani.
Кон врв
Seaman1979 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Февруари.2012
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Seaman1979 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2012 во 10:42
Originally posted by dvovalentna dvovalentna напиша:


Ај да го цитирам Берлускони, кој рекол, што повише двоцевки толку помала конкуренција за нормалните.



Па можеше и некој попаметен од Берлускони за цитирање да одбереш.....

Мене повеќе ми се свиѓа цитатот на Ајнштајн "Само две работи се безгранични, Универзумот и човечката глупост....за првото не сум баш сигурен"



Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2012 во 10:47
Не ми е јасно што треба хомосексуалците да организираат паради и 300 чуда?!?


Девојка ми минатата година беше на неколку месечен престој во Њујорк и ми кажуваше за таа парадата на гордостаизненадување
Па уште слики да гледам..абе ужасизненадување

Колку што знам летото што измина државата Њујорк го дозволи хомосексуалниот брак, па парадата била уште поспектакуларна од претходнитесреќа
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7677787980 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.