IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Хороскоп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хороскоп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7071727374 157>
Автор
Порака
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2010 во 12:58
Бик: тиркиз, сафир, аквамарин, дијамант, хематит;
Април: дијамант, горски кристал, кварц;
 
идам ја у потрага по дијамантихи,%20хи...
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Pejik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pejik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 07:34
Мислам дека нема многу фајде од него,барем јас.тага
Кон врв
Astro Venus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astro Venus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 08:25
Многу е важно и самото толкување на наталната карта. Обично лаици ке земат неколку збора од толкувањето и тоа го сметаат и го презентираат за натална карта.

Би сакала да се обидеш уште еднаш но на сајтот кој јас ке ти го предложам и после тоа ке ми биде мило малце да подискутираме астрологија
astrovenus@yahoo.com
Кон врв
Astro Venus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astro Venus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 08:36
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Чудно е како погодуваат луѓево што ги пишувале текстовиве...




 

Вака сега, оној кому погодиле секако ќе пише тука или било каде ќе каже јавно... на секој еден таков доаѓаат по 1000 други кои само ќе се насмеат во себе или ќе ги испцујат тие кои ги пишуваат хороскопите. Затоа така ти се чини дека божем на сите им погодуваат.намигнување

 

Ај некој нека испрати текст со знак Стрелец и подзнак Девица да видам дали ќе ми погодат...збунетост (или Мајмун во кинески хороскопголема%20насмевка)


Кажи ми датум на раѓање и час, и место нормално. Јас ќе ти испратам 7-8 реченици и ти ке ми речеш - па вероватно ме познаваш. Испрати го ова на мојата email адреса за да те направам да преминес од тие 1000 - кои само ќе се насмеат во себе, во тој едниот што ќе си остани подзачуден
astrovenus@yahoo.com
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2010 во 10:47
Astro Venus,прочитав само општи карактеристики за мојот знак од препорачаниот линк и да бидам искрена и јас малку останав подзачудена.....изгледа имаме добар астролошки познавач на форумов.да
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 22:27
oven so podznak devicaзбунетостголема%20насмевка
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2010 во 22:29
RAK...Ama podznak ...pojma nemam sto sum
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 00:18
Originally posted by La Ninja La Ninja напиша:

<p align="justify"><span lang="MK">
Риби се врати на своето место</span>




<t></t>


<p align="justify"><span lang="MK">-”Тебе, Риби, јас ти
ја предавам најтешката од сите задачи. Јас сакам да го собереш сето
човечко страдање и да ми го дадеш Мене. На крај, твоите солзи треба да
станат мои солзи. Страдањето, кое ќе го почувствуваш е резултат од
човечкото неразбирање на Мојата Идеја. Ти треба да му понудиш на
човекот разбирање и сомилост, за да може тој да се соочува со
проблемите повторно и повторно. За таа најтешка задача, јас ти го давам
и најголемиот подарок. Ти ќе бидеш единственото од сите мои дванасет
деца кое ќе ме разбере. Но тој дар на Разбирањето е само за тебе, Риби,
зошто кога ќе се обидеш да го пренесеш тоа на луѓето, тие нема да те
слушаат и разбираат”.
</span>

<p align="justify"><span lang="MK">баш така и е.тага</span>



HMMMMMMMMMMMMMMMM, ODLICNO KAZANO
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 11:18
Риби си во хороскоп? ѓ
Многу ги сакам рибите, души се.

Хороскопот е чудна работа, сварно е интересно како припаднци на еден знак си одговараат во карактерите еден со друг.

Сум приметила дека дружењето со огнени знаци ми е најдобро. Најдобрата другарка ми е Овен, имам 4 другарки Лавови, уште две Стрелци.
Водени знаци ми се фини за муабети бидејќи се емотивци, само ич не ги сакам тоа раковите, од една страна се најперфектни и се замислуваат ко којзнае што да се, а од друга се лигави и лабилни. Поголемиот дел од нив.

Водолиите се најзабегани. Тргај се понастрана од водолии и близнаци, одвен ако нејќеш нервен слом да доживееш.

Од земјените знаци, биковите ми се срциња, а девиците не ги сакам многу -многу, многу ми ситничарат и се хигиеничарки.

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 13:30
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Риби си во хороскоп? ѓ
Многу ги сакам рибите, души се.

Хороскопот е чудна работа, сварно е интересно како припаднци на еден знак си одговараат во карактерите еден со друг.

Сум приметила дека дружењето со огнени знаци ми е најдобро. Најдобрата другарка ми е Овен, имам 4 другарки Лавови, уште две Стрелци.
Водени знаци ми се фини за муабети бидејќи се емотивци, само ич не ги сакам тоа раковите, од една страна се најперфектни и се замислуваат ко којзнае што да се, а од друга се лигави и лабилни. Поголемиот дел од нив.

Водолиите се најзабегани. Тргај се понастрана од водолии и близнаци, одвен ако нејќеш нервен слом да доживееш.

Од земјените знаци, биковите ми се срциња, а девиците не ги сакам многу -многу, многу ми ситничарат и се хигиеничарки.

те убиФ (ито со ф)
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 20:37
Па, што, да не не е така!?
Дрдорите 24/7.
Башка ти и дупли близнак...
па.. па...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2010 во 21:46
дечки за риби ако може еден краток извештај.намигнување
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2010 во 13:36
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Па, што, да не не е така!?
Дрдорите 24/7.
Башка ти и дупли близнак...
па.. па...
Е добро де? Толку сум напореннн??? ццц

аман бе па и вие... шо фино детенце сум ја  трепкање  плазење
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2010 во 19:17
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

дечки за риби ако може еден краток извештај.намигнување


Izmresteni u prolet, porasnati u tek na leto, uloveni vo docna esen, na trpeza so belo vino na 19ti dekemvri...
Incredible Blue
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7071727374 157>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.