IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Кога би имале само уште еден ден...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога би имале само уште еден ден...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 37>
Автор
Порака
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 06:29
Posleden den nema da mi se veruva, a i od kaj ke znam deka toj ke mi e posleden den, soako me udri kola namesto kaj ke najdam vreme da se zboguvam so najbliskite?
 
Tuku jas da si podgotvam prostalno pismo , nikogas ne znajs so te ocekuva vo naredniot moment.LOL
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 17:12
Originally posted by beleg beleg напиша:

[QUOTE=ivin]bi go poklonila na tie sto ke im treba

 

kako bi go poklonila...
[/QUOTE


...ako znam koj mi e posleden den ke znam i kako da go poklonam...
kamo da mokta covekova e tolku golema da moze da se ispazari za edna nasmevka da se dade eden zivot..
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2007 во 13:50
... .... ....bi stavila uste 2-3 tetovazi, bi im kazala na site sto mislam za niv i kolku gi sakam, i bu mu priznala se na toj so mi e u glava....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2007 во 13:52
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

... .... ....bi stavila uste 2-3 tetovazi, bi im kazala na site sto mislam za niv i kolku gi sakam, i bu mu priznala se na toj so mi e u glava....


А зошто сето ова не би го направила денес?

ЖИВЕЈ!Big%20smile
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2007 во 14:15
pa jas ke go napravam....samo togas bi go ubrzala.....Tongue
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ASTRIX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
OBSESSIVE DREAMS

Регистриран: 18.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ASTRIX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 09:36

тогаш би си барал исповедник, како по филмовите што прават,

да си ги кажам гревовитеLOL
и веројатно ке правам журка...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 11:49
Neznam sto bi napravila...vsusnost mislam deka nikoj od nas neznae.
Ama grozna tema.....

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Sulltan Murad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sulltan Murad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2007 во 18:02

bi baral proska od gospod i bi sedel zaedno so mojata familija dodeka umramLOL

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 07:57
Од самиот почеток ја мислам темава и навистина не знам одговор..Ни приближен..

Најтешко е да дознаеш кога ти е судниот момент..
Кога сите би дознале кој ќе ни биде последен момент, тогаш може да мислеиме што би правеле..
Дали ќе се радувам, дали ќе шетам или ќе средам нешто кое што може да се среди во последен момент..
Но, понекогаш ни треба цел живот да спознаеме нешто, или пак многу денови за да сработиме нешто..Се ствараме 9 месеци, растеме цел живот..Учиме цел живот, јадеме, спиеме..
Што би ми значел 1 ден??? што би му направила ...??
Да го дадам, не е бомбона да ја делам, да шетам?? Од каде да знам дали ќе бидам способна да шетам...

Што е е ден ден...?
Доколку би го дознала..
Сакам само момент кога ќе ги погледнам (ако ми е дозволено тоа), моите најблиски, моите кои сум ги стекнала, донела на овој свет, со таква нежна насмевка и радост во очите, гордост во срцето што навистина поминав прекрасен живот и уште повеќе што стекнав и донесов на свет луѓе кои се и ќе бидат горди на мене и најмногу на себе, што проживеав нешто што ретко кој знае да го искористи..со огромна љубов и почитување..ни во еден момент не лупајки глава за минатото..
Ништо повеќе не сакам..
Кон врв
ASTRIX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
OBSESSIVE DREAMS

Регистриран: 18.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ASTRIX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 11:32
веројатно без исклучок сите ке почувствуваме страв.
уште повеке што имаме само 1 ден за евентуално да исправиме се и да бидеме на чисто со секого...
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 12:07
Originally posted by ASTRIX ASTRIX напиша:

веројатно без исклучок сите ке почувствуваме страв.
нормално се јавува првин ова чувство, на страв од самото заминување од овој свет..затоа реков многумина во постовите изнесоа забава, лумпување итн...сепак не е така..

Изменето од maja - 22.Февруари.2007 во 12:07
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
ASTRIX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
OBSESSIVE DREAMS

Регистриран: 18.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ASTRIX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 10:34
страв да, бидејки незнаеме каде ке отидеме
ако воопшто отидеме негде....
според христијанскотот верување ако си правел л оши дела и не си се покајал идеш у пекол,
според сприртуалистите душата ако не ти е еволуирана т.е просветлена се рага пак како човек, растение животно или минерал зависноод тоа колку си бил лош
а никој не дошол од оној свет да каже како е навистина
така да можеме да си претпоставуваме кај ке завршиме....
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 12:03
Paa odma bi zaminal vo vselenata nekam da umram na zemjata LOLLOL
Кон врв
zmejko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zmejko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 12:36

eh ...

OK, let's START NOW
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 37>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.