IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Дали во МК има вистински мајстори за тетовирање?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали во МК има вистински мајстори за тетовирање?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 18>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 09:41
Originally posted by mystery mystery напиша:

Originally posted by mystery mystery напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас знам само еден во Македонија а тоа сум јас
abe znaes sto kazuvat toj sto sam se fali ne cini
na dobar tattoo umetnik(ne majstor deka ne poprava bojlreriBig%20smile)ne mu treba reklama posebno sam da se reklamira
aaaaaaaaa inace licno sum bil vo  savage needle tattoo studio i deckoto e zakon sttvarno super raboti ke pratam sliki nekogas koga ke imam poveke vreme
 









Не дека не е добар но сепак до професионалец има многу еве види
http://www.safe-tattoos.com/Membershiplist.htm


Изменето од Boogie - 23.Септември.2006 во 09:41
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 10:36

Ej i ja vidov u spat i sea se  uveriv LOLWink



Изменето од SeXY - 23.Септември.2006 во 10:51
Кон врв
mystery Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mystery Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 14:06
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Originally posted by mystery mystery напиша:

Originally posted by mystery mystery напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас знам само еден во Македонија а тоа сум јас
abe znaes sto kazuvat toj sto sam se fali ne cini
na dobar tattoo umetnik(ne majstor deka ne poprava bojlreriBig%20smile)ne mu treba reklama posebno sam da se reklamira
aaaaaaaaa inace licno sum bil vo  savage needle tattoo studio i deckoto e zakon sttvarno super raboti ke pratam sliki nekogas koga ke imam poveke vreme
 
ok sorry sto vi se mesam u rabotata jas ne tetoviram ama te molam daj kazi mi se sto treba da ima edno profesionalno tattoo studio vo nego dali kvalitet usluga higiena ili nesto sto go imas zalepeno na zid.
a i me interesira kako raboti toj anglicanecot vo beverli dali  dobro tetovira deka mnogu se fali vo tea moderna.
pozdrav








Не дека не е добар но сепак до професионалец има многу еве види
http://www.safe-tattoos.com/Membershiplist.htm
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 14:42
koj vo beverli nema vo beverli studio????Confused
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 15:09
Originally posted by mystery mystery напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Originally posted by mystery mystery напиша:

Originally posted by mystery mystery напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас знам само еден во Македонија а тоа сум јас
abe znaes sto kazuvat toj sto sam se fali ne cini
na dobar tattoo umetnik(ne majstor deka ne poprava bojlreriBig%20smile)ne mu treba reklama posebno sam da se reklamira
aaaaaaaaa inace licno sum bil vo  savage needle tattoo studio i deckoto e zakon sttvarno super raboti ke pratam sliki nekogas koga ke imam poveke vreme
 
ok sorry sto vi se mesam u rabotata jas ne tetoviram ama te molam daj kazi mi se sto treba da ima edno profesionalno tattoo studio vo nego dali kvalitet usluga higiena ili nesto sto go imas zalepeno na zid.
a i me interesira kako raboti toj anglicanecot vo beverli dali  dobro tetovira deka mnogu se fali vo tea moderna.
pozdrav








Не дека не е добар но сепак до професионалец има многу еве види
http://www.safe-tattoos.com/Membershiplist.htm


Па провери на сајтов таму има се за еден професионалец што треба да има
http://www.safe-tattoos.com

А има и у Беверли студио незнам кој е но има знам


Изменето од Boogie - 23.Септември.2006 во 15:10
Кон врв
mystery Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mystery Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 15:17
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Originally posted by mystery mystery напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Originally posted by mystery mystery напиша:

Originally posted by mystery mystery напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас знам само еден во Македонија а тоа сум јас
abe znaes sto kazuvat toj sto sam se fali ne cini
na dobar tattoo umetnik(ne majstor deka ne poprava bojlreriBig%20smile)ne mu treba reklama posebno sam da se reklamira
aaaaaaaaa inace licno sum bil vo  savage needle tattoo studio i deckoto e zakon sttvarno super raboti ke pratam sliki nekogas koga ke imam poveke vreme
 
ok sorry sto vi se mesam u rabotata jas ne tetoviram ama te molam daj kazi mi se sto treba da ima edno profesionalno tattoo studio vo nego dali kvalitet usluga higiena ili nesto sto go imas zalepeno na zid.
a i me interesira kako raboti toj anglicanecot vo beverli dali  dobro tetovira deka mnogu se fali vo tea moderna.
pozdrav








Не дека не е добар но сепак до професионалец има многу еве види
http://www.safe-tattoos.com/Membershiplist.htm


Па провери на сајтов таму има се за еден професионалец што треба да има
http://www.safe-tattoos.com

А има и у Беверли студио незнам кој е но има знам
abe tioj e nekoj od vels tetoviral pa sega u skopje optvoril studio
a za safe-tattoos bev do sega ama daj pojasni mi ti sto treba  da znam pa da mu kazam na strumicanecot sto se treba da ima
a mislam deka e interesna tema za razgovor se nadevam i drugi sakaat na forumot da znaat za koga izbiraat kade da se tetovirat.
licno mislam deka ako si clen tamu ne te pravi podobar tetovirac.
ke go prasam gorgi da dade sliki da stavam na forumot da vidat kako se raboti i u strumica pa da dadat komentar
se nadevam boogi nema da ti smeta
pozdrav 
Кон врв
mystery Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mystery Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 15:21
Originally posted by Keti* Keti* напиша:

Najdobroto tattoo studio e Savage Needle vo Strumica.

koja keti si ti sto si bila vo savage needle deka so deckoto se druzime .dobro studio e ama i dobar umetnik.
pozdrav 
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 15:25
i jas go znam ama ne misla deka e najbolji pa na moja koza on neeeeSmile
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 15:32
Не ми смета воопшто а тетовирач подобар или полош нема тоа е се личен вкус на Муштеријата.Затоа професионалност има а сите што не се придржуваат до стандардите не се професионалци и се активни пренесувачи на милион разни вируси и болести бидејки така ја избегнуваат одговорноста.Него имам ја една слика од другар ти еве ке ја пуштам.Тетовирана е пред две години и право да ти кажам татко ми поубави тетоважи правел пред 30 год него оваа како што изгледа ама пак ти пресуди како изгледа тетоважата,ке ја покриеме наскоро па ке ти покажам како требала да изгледа уствариLOLLOLLOLLOL


Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 15:34
abe ovaa dovresna li bila kao samo konturite da i se napraeniLOLLOLLOLLOL
Кон врв
mystery Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mystery Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 15:42
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

i jas go znam ama ne misla deka e najbolji pa na moja koza on neeeeSmile
za koj kako
 
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 15:43
Сликата како ти се свиѓа аLOLLOLLOLLOL
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 15:44
pa ja mislam treba tuka mnogy rabota stotuku e pocnata ili jas imam super tetovaza????LOLWink
Кон врв
mystery Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mystery Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 15:44
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Не ми смета воопшто а тетовирач подобар или полош нема тоа е се личен вкус на Муштеријата.Затоа професионалност има а сите што не се придржуваат до стандардите не се професионалци и се активни пренесувачи на милион разни вируси и болести бидејки така ја избегнуваат одговорноста.Него имам ја една слика од другар ти еве ке ја пуштам.Тетовирана е пред две години и право да ти кажам татко ми поубави тетоважи правел пред 30 год него оваа како што изгледа ама пак ти пресуди како изгледа тетоважата,ке ја покриеме наскоро па ке ти покажам како требала да изгледа уствариLOLLOLLOLLOL


ok go znam deckoto i on tetovira sto ja imas slikata pa kazi mi on dali ispolnuva i sto se li ne raboti.
nego daj slika od koga ke ja zavrsis slikata da videme sto bidnalo
a jas ke se potrudm i pomolam da dade sliki  da stavam na forumot
a ima i od tebe sliki sto si gi utnal ke najdam nesto i ke ti pratam mozeSmile
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.