IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Дали и колку слушате метал?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали и колку слушате метал?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 14>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 11:48
од кај излезе сега дека white snake, Bon jovi, Alice cooper, Azra i Bjelo dugme дека се хеви метал?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
wackledude-nis Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2008
Локација: Yugoslavia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај wackledude-nis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 13:51

Hello

Bjelo dugme nikako, to je bre folk rock

Metal rules: Block Out, Opeth, Katatonia, Tool, A Perfect Circle....

Inace ako neko voli Cooper-a dolazi u Beograd 4. Decembra...
Ljudi se dele na glupe i zle. Ljudi se trude da uniste sve.
www.balaknrock.com/forum
Кон врв
jenny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jenny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2008 во 17:26
Slusam ponekogas ama poretko.
Ljubovta e centar na Univerzumot
Кон врв
MilaKaulitzHighmore Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MilaKaulitzHighmore Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 21:45
hmm pa metal.. ne slusam bas
imam drugari metalci, pa neso od niv nekogas xaxa
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 01:42
JOK, kakov metal, zatnuvam usi na takva muzika
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2009 во 01:43
Originally posted by THEPRINCESS THEPRINCESS напиша:

JOK, kakov metal, zatnuvam usi na takva muzika
си ја чуваш негативната енергија во себе...................ок смеењенамигнување
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 370
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 19:43
НИСЛУЧАЈНО МЕТАЛ !!! ТОА Е ЃУБРЕ!!!! не сваќам како може да се најде нешто убаво во тоа дерење и во таа јачина на гитарите и тоа дрнкање таму...
Правдата е релативна работа, но ВИСТИНАТА е една
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 00:49
Originally posted by FILIP FILIP напиша:

НИСЛУЧАЈНО МЕТАЛ !!! ТОА Е ЃУБРЕ!!!! не сваќам како може да се најде нешто убаво во тоа дерење и во таа јачина на гитарите и тоа дрнкање таму...
смири се бре човече, се познава по твоево понашање дека не слушаш метал

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Ul7imate Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ul7imate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 09:11
слушам ама малку
Кон врв
hristinapetrovs Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hristinapetrovs Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 11:31
apocalyptica, opeth, iced earth, iron maiden...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2009 во 16:05
Па многу слушам, јас музика општо многу слушам, сакам да сум во тек со комерцијалата во секое време, но во мојата цд-колекција само рок, хард рок,инди, хард кор, панк и повеќето типови на метал можат да влезат.
Моментално а и во последниве 3 години на главно мени ми се Bullet For My Valentine, Cradle Of Filth, Apocalytica, Arch Enemy....овие бендови најчесто ги вртам а слушам и многу други а од старите не се откажувам. Златни осумдесети и почеток на деведесетите, цветаше металот

Изменето од GlenKlouz - 16.Јануари.2009 во 16:07
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2009 во 16:41
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Па многу слушам, јас музика општо многу слушам, сакам да сум во тек со комерцијалата во секое време, но во мојата цд-колекција само рок, хард рок,инди, хард кор, панк и повеќето типови на метал можат да влезат.
Моментално а и во последниве 3 години на главно мени ми се Bullet For My Valentine, Cradle Of Filth, Apocalytica, Arch Enemy....овие бендови најчесто ги вртам а слушам и многу други а од старите не се откажувам. Златни осумдесети и почеток на деведесетите, цветаше металот
мора малце да ти ги искоментирам бендовиве голема%20насмевка
bulet for my walentine имаат потенцијал да бидат одличен метал бенд, ама кога ќе ми се избацат со текстови од типот tears don't fall ми иде да ги потепам сите, вклучувајќи го и тој емо вокалот плазење
а иначе инструменталниот дел им е јак
Cradle of filth не ми се свиѓаат пошто не слушам таков метал, тоа е ствар на вкус и не би ги вреѓал без соодветен коментар
Apocaliptica и не се уствари метал, повеќе се класика, но го почитувам тоа што свират познати метал песни, и што во класиката се осеќа она металското голема%20насмевка
Arch enemy не сум ги слушал
се на се болдираново највеќе се поштуе
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 17:30
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by FILIP FILIP напиша:

НИСЛУЧАЈНО МЕТАЛ !!! ТОА Е ЃУБРЕ!!!! не сваќам како може да се најде нешто убаво во тоа дерење и во таа јачина на гитарите и тоа дрнкање таму...
смири се бре човече, се познава по твоево понашање дека не слушаш метал


Decko smiri zivci..nekoj naoga i vo metalot ubavina taka da ti si kaza deka ne ti se svigja ok.. inace znam ponekad da slusnam..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Black_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Beauty in Darkness

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Black_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 20:28
Originally posted by Bdm Bdm напиша:

Да,слушам веќе неколку години.Сега повеќе ја обожавам македонската метал сцена.Би издвоил и некои странски групи:
Children Of Bodom - на прво место,Catamenia,Dimmu Borgir,Arch Enemy,Satyricon,Mayhem,Pantera,Cannibal Corpse,Kataklysm,и многу други...
А од нашиве:Nihilist,Sanatorium,Arcanum,Maras,Storm,Mortality,Savaot,Hardfaced,Victim Yield...


Добар избор. Children Of Bodom и мене ми се едни од омилените, Cannibal Corpse не можам баш баш да ги слушам, пошо не сум некој љубител на брутал, али затоа обожавам готик. Epica, Nightwish, Tristania, Therion, isto i Theatre of Tragedy убивам за нив. Во последно слушам и Sirenia.Секако тука се и Type O Negative ах питр те обожавам
Hipocrisy се супер, a кога сакам да се опуштам слушам Haggard, обожавам симфоничен метал, цел оркестар од 16 души свират. Burzum исто сакам да слушам, за опуштавање де Dimmu Borgir,Iron MAiden, Metallica, kataklysm......
Обожавам метал и рок, не пишам ништо за рок прибидејќи темава е за метал.
Од македонските бендови ми се бендисуваат Hatred(нормално стружани си ги сакам:) ),Scattered нормално едни од најдобрите бендови во Македонија, вокалот ми е закон, Fade to Black, Arcanum, Medusa(текстовите не, али музиката ми се свиѓа), итн, итн.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.