IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Секти
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Секти

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 14>
Автор
Порака
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2007 во 01:20
Ne-naprotiv zboruvaat deka se raboti za nekoi sekti.
A temava e sekti-neli??

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Gideon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 302
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gideon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 01:53
E sekta so zarazeni spricevi,premnogu e...Pa od kaj tolku zarazeni so Hiv koga vo Rm ima samo nekolu desetici zivi t oa da go pravat malce e potesko....Osven ako ne smukaat krv i spricaaat nasekade uh.gnasno...
In God we Trust!
God Bless our Land!
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 01:57
Kako sto rekov i mene mi e malku verojatno-da ne recam nemozno
Zatoa prasav dali uste nekoj slusnal za ova ili pak
nesto decava snimaat filmovi

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
goor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 844
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2007 во 02:58
jas imam slusnato t.e pisese u vesnici ama rekoa deka bilo lazna trevoga ili taka nesto.......

end off days 15...14...13....
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 07:47


sekoj covek e stvoren da bide zdrav i uspesen ...

i sto e najvazno SLOBODEN !!!

ama sloboden vo prava smisla na zborot ...

sepak ...
zaradi nekoi stravovi koi ne blokiraat ...
sekoj covek bara nacin kako da bide posiguren ...

a od filmot za Mojsie moze da se vidi ...
deka posiguren e covek koga e rob ...
doduse bedno zivee...
gredi piramidi...
dobiva kotek...
ama e siguren !!!

koga gi oslobodi mojsie ...
setaa vo krug godini i godini ...
i vikaa deka sto ke im e slobodata ...
koga se osekaat nesigurni ...
i zalea za vremeto koga bea sigurni kako robovi ...

otkako site sto osetile sto znaci da e rob izumrele ...
vlegoja vo vetenata zemja ...

So vlez vo nekoja sekta ...
covekot veke ne e sloboden ...
tuku e rob na nekoi dogmi ...
ama se oseka siguren ...

za zal ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 12:11
Imam slusnato za poveke sekti, znam deka otprilika osnovaci im se nekoi intelegentni lugje so sposobost na ubeduvanje, i mislam deka najmnogu gi osnovaat poradi nivnite rituali ( orgii) i mnogu e tesko da se izleze od vakvi grupi, kolku sto znam i sum slusnala
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 12:12
Inaku dedo mi ima doma prospekti od Jehovini svedoci, i navistina znaat da bidat ubedlivi
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 12:41


za sektite koga stanuva zbor ...
vlezot e lesen ...
posle toa se vleguva vo eden zacharan krug na veruvanja ...
pa treba se da se dade ...
i koga veke ke nemame nisto ...
sme se oslobodile od materijalnoto ...
posle toa umot e celo vreme vo nekoja aktivnost ... malku spienje ...
so cel da nemame kritichko razmisluvanje ...

no sekoja sekta ...
na kraj zagazuva vo matni vodi ...
i tragicni zavrsetoci ...

sepak ...
treba da bideme otvoreni ...
priemcivi ...
i posiroko da gi gledame rabotite...

Bog e neogranichen ...
zatoa ne treba da se ogranicuvame samo na nekoe ucenje ...
so koe ke se ogranicime ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 20:10
da ama i da bideme realni, sigurno ne se koj znae kolku bliski do Bog onie sto koristat opojni sredstva za da se "vozvisat do neboto" sto ucestvuvaat vo orgii za da bidat "bliski so drugite vernici" ili sto se samoubivaat po potreba, otvoreni no ne i naivni (taka me ucea doma)
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
black angel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај black angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 20:23
jebiga treba da bides epten labilen za da se samoubies posto nekoj ti rekol taka.ja licno imam videno prospekti od sekta kadesto pisuva deka crncite se nizi rod i se stvoreni da umrat jezivo isin't it?


Изменето од black angel - 27.Февруари.2008 во 20:23
you'll be right here in my arms,stop pretending,because in joy and sorrow i'll be only with you,you know your love 's the funeral of hearts!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 17:54
Одвратно би рекла... Но за жал постојат многу луѓе кои црнците ги гледаат како низок род.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 18:04
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Одвратно би рекла... Но за жал постојат многу луѓе кои црнците ги гледаат како низок род.


НЕ СЕ БАШ ТОЛКУ НИСКИ КАКО ШТО МИСЛИШ
И НЕ СЕ ТОЛКУ КУТРИ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 18:06
Во право си... не се ниски црнците, туку тие што гледаат така на нив.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 18:09
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Во право си... не се ниски црнците, туку тие што гледаат така на нив.


А ГИ ГЛЕДААТ ОД ЖАБЈА ПЕРСПЕКТИВА
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.