IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Христовите и мухамедовите следбеници заедно
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Христовите и мухамедовите следбеници заедно

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
Автор
Порака
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 21:37
Originally posted by el_kevser el_kevser напиша:

a koje vo zabluda?



Vie


P.S. Nemoj da se lutis, toa e moe mislenje. Pozdrav!

Изменето од KINGDAVID - 12.Март.2010 во 21:42
Кон врв
el_kevser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 832
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај el_kevser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 22:04
AJ DOKAZI KADE SME VO ZABLUDAA

OVA NEMA KRAJ JAS VIKAM VIE
kazuvajte ja vistinata kolku i da im e gorcliva na lugeto
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 22:25
Originally posted by el_kevser el_kevser напиша:

AJ DOKAZI KADE SME VO ZABLUDAA

OVA NEMA KRAJ JAS VIKAM VIE




TOA STO NE GO PRIFAKJATE ISUS ZA MESIJA I SPASITEL I DEKA UMREL ZA GRESNICITE DA IMAAT VECEN ZIVOT.


Inaku ima mnogu slicnosti megju Islamot i Hristijanstvoto.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 22:57
Originally posted by el_kevser el_kevser напиша:

AJ DOKAZI KADE SME VO ZABLUDAA

OVA NEMA KRAJ JAS VIKAM VIE


Mozhebi ne si znael, no denes na planetava postojat 4200 razni religii i veruvanja.

I sekoj smeta deka site drugi se vo zabluda.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
el_kevser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 832
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај el_kevser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 23:08
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by el_kevser el_kevser напиша:

AJ DOKAZI KADE SME VO ZABLUDAA

OVA NEMA KRAJ JAS VIKAM VIE


Mozhebi ne si znael, no denes na planetava postojat 4200 razni religii i veruvanja.

I sekoj smeta deka site drugi se vo zabluda.


no samoe edna e vistinata religija islam   
kazuvajte ja vistinata kolku i da im e gorcliva na lugeto
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2010 во 23:49
Originally posted by el_kevser el_kevser напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by el_kevser el_kevser напиша:

AJ DOKAZI KADE SME VO ZABLUDAA

OVA NEMA KRAJ JAS VIKAM VIE


Mozhebi ne si znael, no denes na planetava postojat 4200 razni religii i veruvanja.

I sekoj smeta deka site drugi se vo zabluda.


no samoe edna e vistinata religija islam   


Prashaj gi hristijanite, budistite, hindusite...
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
el_kevser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 832
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај el_kevser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2010 во 20:21
neznam zasto mi gi izbrisa moite repliki ako veke brisis togas brisi se a ne samo moitee nadvor sum bil od temata pa i drugite repliki se nadvor od temata

Изменето од el_kevser - 13.Март.2010 во 20:24
kazuvajte ja vistinata kolku i da im e gorcliva na lugeto
Кон врв
hanas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2011 во 18:36
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Не ги мешај работите, јас секако не поддржувам некој што отишол 10 000 км далеку од дома да уништува и убива.Ама па минариња во Швајцарија? Ај овде се навикнавме.дел од архитектурата се повеќе од 500 год. ама ваму? Некако не ми оди глетката: Женевско езеро, си грицкаш нешто и уживаш и одеднаш езанот...




znam deka ezanot ti gi bode usite, ama sakala ili ne ke slusas :D :D
a za toa sto im pomagale muslimanite kaj manastirot, toa e dolznost na sekoj musliman, da se odnesuva dobro kon svojot sogragjanin. toa ni go preporacal nasiot sakan pejkamber, neka e Allahoviot mir i blagoslov vrz nego
Кон врв
hanas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2011 во 21:48
sledbenicite na isus (isa) i muhamed se odamna zdruzeni, i se narekuvaat so edno ime MUSLIMANI
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2011 во 22:19
Hristovite i Muhamedovite sledbenici - nikogash nema da se zaedno. Toa ne bi bilo prirodno, ne se mesha zejtin i voda. Razlikite moze da ne doblizat edni do drugi da ziveeme vo mir so vzaemen respekt i tolku no za nekoe zaednishtvo ne moze da stanuva zbor, premnogu sme napravile edni na drugi niz istorijata i toa ce ne prati se dodeka postoime.
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2011 во 00:32


За Оној СОВРШЕН БОГ во Името и Срцето Исусово, се' е можно!

Се'!






   















Изменето од spiros - 28.Март.2011 во 00:33
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2011 во 22:23
Dve humanitarni organizacii, zasto Spirose ima krst i mesecina ako zboruvame za nekoe zaednishtvo zasto togash ne se pod edno zname eden znak ????
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 23:39


Кога би Го познавал Христа, тогаш би ја знаел и Совршената Вистина во Него, Која е ненасилна, разновидна, безкрајна Рајска градина со Една единствена Основа а безброј творенија , растенија, плодови, ...!





За МИЛОСТА БОЖЈА,
За МУДРОСТА БОЖЈА,
За ХРИСТА јас сакам само да знам
За Неговата безкрајна ЉУБОВ
За Неговиот Совршен Ислам!








    
   


Изменето од spiros - 31.Март.2011 во 23:39
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2011 во 23:59
Originally posted by spiros spiros напиша:



Кога би Го познавал Христа, тогаш би ја знаел и Совршената Вистина во Него, Која е ненасилна, разновидна, безкрајна Рајска градина со Една единствена Основа а безброј творенија , растенија, плодови, ...!





За МИЛОСТА БОЖЈА,
За МУДРОСТА БОЖЈА,
За ХРИСТА јас сакам само да знам
За Неговата безкрајна ЉУБОВ
За Неговиот Совршен Ислам!








    
   



Kako da go poznavam Hrista, i sovrshenata vistina i taa gradina za koja zboruvash, koga nikade ja nema, da citam za nea od evangelieto - toa e samo prikaska koja pak ce kazam ja napishale ludje ne Hristos ne Bog, jas ziveaam ovdeka denes vo ovj svet i od toa sto ti go zboruvash nema nishto.
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,107 секунди.