IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Од Нова Година втор официјален јазик
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Од Нова Година втор официјален јазик

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
Автор
Порака
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 09:42
Originally posted by Ilirosss Ilirosss напиша:

makedoncite ne se plasat od albanskiot jazik tuku od makedonskiot mortalitet

ako sega mojot jazik bide vtor oficijalen posle nekoj 10 godini ke bide prv jazik,


jas kako albanec ja sakam makedonija poveke od zivotot, bidejki e moja drzava

ama ne ve sakam vas makedoncite , bidejki ste dojdeni vo ovie teritorii

vistinata boli, ama mora da se znae

Што сакаш да докажеш со овој пост?Ништо ново!Ова е само уште еден доказ дека сте паразити од народ!Се инфилтрирате во домаќинот,почнувате да се храните од него и вртоглаво да се размножувате а потоа го разградувате и продолжувате на друг!Само и против тој паразит има лек-се вика Ранковиќ и изгледа ќе треба да го примениме во блиска иднина доколку не сакаме да бидеме разградени(читај распарчени)!

Изменето од Zajcef - 13.Септември.2008 во 09:43
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 11:19
Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by xxll xxll напиша:

I taka bugarskiot jazik se korisi vo istocna Makedonija pa neka se koristi i albanskiot.голема%20насмевка Samo razlikata e sto bugarskiot jazik se koristese bez zakonski...):):):)

sho napravi be bato ti, deka vo Istochna Makedonija se zboruva Bugarski a? cccccc, vrska da se nemalo...
jas sum od Istochna MAkedonija i nitu zboruvam nitu razbiram Bugarski, razbiraat tie sho ziveat blizu do granicata i koristat po nekoj zbor ama NE ZBORUVAAT BUGARSKI TUKU MAKEDOSNKI JAZIK.
Potvrdeno i od moja strana!
 
Da ne slusnam uste nekoj da mi kaze deka nie u Istocna Makedonija govoreme bugarski oti ke ve besam site na red:D:D
U Priniska Makedonija govorat strumicki, so toa de facto makedonski, razbiras a ne bugarski...ako ima potreba od podetalni informations pls:)lp
aj so zdravje... I prosetajte do Sofija ke vidite deka ne gi rabirame bas kako so mislite a ni tie nas, toa se sranja i gluposti so velat ist jazik bla bla...
Кон врв
only_me Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: Israel
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај only_me Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 11:35
Originally posted by Ilirosss Ilirosss напиша:

makedoncite ne se plasat od albanskiot jazik tuku od makedonskiot mortalitet

ako sega mojot jazik bide vtor oficijalen posle nekoj 10 godini ke bide prv jazik,


jas kako albanec ja sakam makedonija poveke od zivotot, bidejki e moja drzava

ama ne ve sakam vas makedoncite , bidejki ste dojdeni vo ovie teritorii

vistinata boli, ama mora da se znae
Ej Siptarius, aj nese petli mnogu, ako ne gi sakas Makedoncite tortop u Kosova ili u siptarijata tamu koj k.r baras ovde?+
Gnidi ste vie od pleme da go znaes toa... Go sfati i zapadot toa ne se sekirajte.. e togas ke ve peceme kako so treba, poso ke nema koj da ve krie i vadi od ognot kako u Tanusevci na pr...
Taka da nemi se petli mnogu si mrazel Makedonci bla bla bla..marsh u siptarijana togas....
 
 
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 17:53
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

[!Само и против тој паразит има лек-се вика Ранковиќ и изгледа ќе треба да го примениме во блиска иднина доколку не сакаме да бидеме разградени(читај распарчени)!
 
 
 
protiv virusite  kako rankoviq nie sme imale i ke imame mnogu pojaki i poefikasni lekovi kako adem jashari,ramush haradinaj i mnogu drugi penicilini,aspirini i analgini
 
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 17:56
ova spadja vo rubrika vicovi i slicni nesta za zasmejuvanje газење%20од%20смеење
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 18:14
Е миро тоа би било меч на векот Рамуш в.с Ранковиќ!Абе да не беше тито толку мирољубив и да не го разрешеше ранковиќ ке јадевте вие говна вака-утре сабајле!И уште го споредуваш со Јашари и Харадинај
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 20:05
Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Е миро тоа би било меч на векот Рамуш в.с Ранковиќ!Абе да не беше тито толку мирољубив и да не го разрешеше ранковиќ ке јадевте вие говна вака-утре сабајле!И уште го споредуваш со Јашари и Харадинај
tito bese umen
toj znaese deka ne ide so sila so albancite
milosevic ne idese po cekorite na tito pa eve sto gi snajde
sega placete,kosovo e nase ,kosovo e srpsko i taka nataka i taka nataka
 
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
Zajcef Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
TOTENKOPF

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1252
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zajcef Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 20:17
Originally posted by nema sto nema sto напиша:

Originally posted by Zajcef Zajcef напиша:

Е миро тоа би било меч на векот Рамуш в.с Ранковиќ!Абе да не беше тито толку мирољубив и да не го разрешеше ранковиќ ке јадевте вие говна вака-утре сабајле!И уште го споредуваш со Јашари и Харадинај

tito bese umen

toj znaese deka ne ide so sila so albancite

milosevic ne idese po cekorite na tito pa eve sto gi snajde

sega placete,kosovo e nase ,kosovo e srpsko i taka nataka i taka nataka

 

И што тито да не се плашеше од нив?Поготово во неговото време кога бевте изолирани и главна одбрана ви беа бункеритеТоа треба да го сметате за милост и да бидете благодарни а не уште да кажувате дека со вас не можело со сила-со вас е најлесно со сила(клин со клин се вади)!

Изменето од moira - 13.Септември.2008 во 20:35
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....
Кон врв
majmunce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2008
Локација: Somalia
Статус: Офлајн
Поени: 154
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majmunce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 23:38
ете што се случува кога ќе му дозволиш на аљбанецот да ти влезе во твоја куќа. ќе почне газда да ти се прави. И ГЕГИТЕ ГО УБИЈА КУЗМАНА! е Кузмане Кузмане кој ѓаол не снајде сите
не се плашам, стори се чучулига
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 01:28
Ако не се исполни овој договор со ДУИ и таа влада ќе падне како круша.После пак на избори.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 01:54
НеIrena22 ако падне и оваа влада тогаш почнува второто полувреме од мечот ОС на РМ и Терористичко качачките банди на Али Амети.........
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 01:55
Tito napravi sto napravi i vie pak ne stanavte narod. Vie ne ste bile niti pak nekogas ce bidete Albanci vie ste obicni plemenski koi se vikaat Shiptari .. Albanija stana del od NATO podrska SKA nema, Kosovo koj moj vie imate bre so Kosovo nisto a i da imate nesto kosovo ima ogranicen rok na traenje od desetina godini se sto e so sila sozdadeno so sila ce bide unisteno..Znaci opcija kosovo otpadja...Globalnata politika na Amerika se smeni - vo koja vie shiptari ste najvpecatlivi egzemplari za toa deka Amerika se ima jako zaebano okolu vas...

Изменето од moira - 14.Септември.2008 во 02:19
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
SuicideMessiah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 157
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SuicideMessiah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 03:08
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

ce ve prosisaat djipsonite so svetlosna BRZINA.....mortalitet = smrtnostnatalitet = prirast na naseleniedobro be , vas ve radjaat ili ve stancaat vo fabriki za debili i kreteni ?????


Kako od printer da se izlezeni po greshno printanje.
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 14:46
А турски и влашки(armaneasca) кога ќе станат службени? Од велигден?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.