IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Паркети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Паркети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 14>
Автор
Порака
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 01:54
Sasho Parket



Zoki Parket



Sims Parket



Marija Parket



iiii.... Slave Parket





"Dom na Mladi" - Shtip, 17 Aug 2006

Photos by Igor-T


Pozdrav

Igor





Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 09:07
Браво за фоткиве.
Инаку коа свиреа на Пис Анлимитид Фестивал пред 2-3 години во МКЦ пред свирката се симнав во ве-цето доле и мочав во еден од средните писоари.
Од моја лева страна застана Симс, а од моја десна страна Зоки, и почнаа
С: друже..
З: кажи
С: аее... иам една работа да ти кажам
З: еј немој вака пред луѓе, ќе не стави на интернет дечково
С: ај, добро, послем ќе ти кажам
 голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 16:10

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 15:33
Parketi ruleeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!
Кон врв
Keri Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Keri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 00:51
Ne im znam mnogu pesni..."Na mesecina te zaboraviv" mnogu mi e interesna, i muzikata i tekstot.
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 11:43
Parketi ja doznav uste od edna emisija sto se vikase Pulsiranje sto se davase na MTV.Posleden pat gi vidov na skopje 2008 i mn ubava pesna bese
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 14:51
Паркети???... Не, благодарам!.. Повеќе преферирам оригинална музика отколку бледа копија на нешто веќе отсвирано...
Уште на првото преслушување, премногу асоцираат на музиката свирана на ex YU просторите... Некоја песна потсеќа на ЕКВ... Друга на Псохомоdо Поп... Трета на Прљаво Казалиште... Четврта... Ај да не редам, кога веќе постојат толку години можеле да се потрудат па и да смислат нешто свое или барем да не копираат... На сите оние што не слушале ex YU рок и поп музика (повеќето тогаш не биле ни родени, па не им е за замерување) , може ова и да им изгледа оригинално, арно ама музиката не почнува од Паркети...
Вокалот е катастрофа...болен Таков глас, бог да чува...Лигуш... Што друго да направат за да бидат интересни, па нормално ќе се соблекуваат на сцена... Свашта... Па ај демек не ме слушајте како пеам, гледајте што имам во гаќите...глупчоне%20слушам
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2008 во 21:25
абе колку пати да кажам, паркети не се создадени за квалитет, не знам кави музикални способности итн, тие се за заебанција, за свирка, за да потрошиш енергија малце
а за сличност знам, особено се слични на Психомодо поп, но и тоа пак е чисто влијание, она influence што го има на myspace смеење, многу бендови се слични на други, а и сите знаеме кои се Паркети, а кои психомодо поп намигнување
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 00:24

Па можеби и се добри за празнење негативен набој... не знам како свират у живо... не сум била... ама тоа што го слушнав како квалитет на музика мене не ми се допаѓа...не%20слушам

Ако се за заебанција... тогаш нека им биде... за мене ќе си останат малечки кафеави џуџиња... во музички смисол...намигнување

Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2008 во 13:12
Slusaj anastea Parketi najloso zvucat na studiski snimki.
Mora da gi slusnes vo zivo za da gi svatis kako bend.Deckite se stvarno zakon i praat super muzika.
Jas i se znam so niv i privatno nemaat vrska so toa kakvi se na scena.
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
Dimon Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dimon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 22:06
Originally posted by anastea anastea напиша:

Паркети???... Не, благодарам!.. Повеќе преферирам оригинална музика отколку бледа копија на нешто веќе отсвирано...
Уште на првото преслушување, премногу асоцираат на музиката свирана на ex YU просторите... Некоја песна потсеќа на ЕКВ... Друга на Псохомоdо Поп... Трета на Прљаво Казалиште... Четврта... Ај да не редам, кога веќе постојат толку години можеле да се потрудат па и да смислат нешто свое или барем да не копираат... На сите оние што не слушале ex YU рок и поп музика (повеќето тогаш не биле ни родени, па не им е за замерување) , може ова и да им изгледа оригинално, арно ама музиката не почнува од Паркети...

Вокалот е катастрофа...болен Таков глас, бог да чува...Лигуш... Што друго да направат за да бидат интересни, па нормално ќе се соблекуваат на сцена... Свашта... Па ај демек не ме слушајте како пеам, гледајте што имам во гаќите...глупчоне%20слушам



TI KAKO PRVO I PRVO NE SI SLUSHNALA DOBRO ZA MUZIKA, PARKETI SEGA STANAA STVARNO LIGAVI I POSLEDNITE PESNI IM SE ZA DECATA OD OSNOVNO SHKOLO, MEGJUTO KOGA VEKJE ZBORVASH ZA EMITACIJA TREBA DA ZNAESH SHTO ZBORISH.DALI NEKOGASH SI GI SLUSHNALA RAMONES PA DA VIDISH KOGO IMITIRAAT PARKETI, AKO NE SI GI SLUSHNALA SLUSHNI GI I KJE VIDISH
Кон врв
Dimon Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dimon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 22:09
Ако не беше Avalon продукција, Паркети немаше никој да ги знае сега, откако фатија работа со комерцијала не се повеќе тоа што беа некогаш !
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 16:08
Originally posted by Dimon Dimon напиша:

Originally posted by anastea anastea напиша:

Паркети???... Не, благодарам!.. Повеќе преферирам оригинална музика отколку бледа копија на нешто веќе отсвирано...
Уште на првото преслушување, премногу асоцираат на музиката свирана на ex YU просторите... Некоја песна потсеќа на ЕКВ... Друга на Псохомоdо Поп... Трета на Прљаво Казалиште... Четврта... Ај да не редам, кога веќе постојат толку години можеле да се потрудат па и да смислат нешто свое или барем да не копираат... На сите оние што не слушале ex YU рок и поп музика (повеќето тогаш не биле ни родени, па не им е за замерување) , може ова и да им изгледа оригинално, арно ама музиката не почнува од Паркети...

Вокалот е катастрофа...болен Таков глас, бог да чува...Лигуш... Што друго да направат за да бидат интересни, па нормално ќе се соблекуваат на сцена... Свашта... Па ај демек не ме слушајте како пеам, гледајте што имам во гаќите...глупчоне%20слушам



TI KAKO PRVO I PRVO NE SI SLUSHNALA DOBRO ZA MUZIKA, PARKETI SEGA STANAA STVARNO LIGAVI I POSLEDNITE PESNI IM SE ZA DECATA OD OSNOVNO SHKOLO, MEGJUTO KOGA VEKJE ZBORVASH ZA EMITACIJA TREBA DA ZNAESH SHTO ZBORISH.DALI NEKOGASH SI GI SLUSHNALA RAMONES PA DA VIDISH KOGO IMITIRAAT PARKETI, AKO NE SI GI SLUSHNALA SLUSHNI GI I KJE VIDISH
 
 
Твое право е да си судиш дали некој има поим од музика или не... Или ти мислиш дека ако ги копираат Рамонес тоа за нив е поголем “комплимент“ отколку да ги копираат Психомодо Поп или ЕКВ...
Немав намера да ги редам сите групи на кои ме потсеќа музиката на Паркети, многу ќе биде долг списокот... И пак ќе кажам, не ме интересира кого копираат, не ми се допаѓа тоа што копираат нешто веќе отсвирано... Не сакам неоригиналност... Сакам кога ќе слушнам нешто од нив да ми се допадне и секогаш кога ќе го слушнам да кажам е тоа е музиката на Паркетите и никој друг (без да ме потсети на нечија друга музика)...
До сега нивната музика не си обезбедила таков личен печат...
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2008 во 23:02
Originally posted by Dimon Dimon напиша:

Ако не беше Avalon продукција, Паркети немаше никој да ги знае сега, откако фатија работа со комерцијала не се повеќе тоа што беа некогаш !


Parketi nemaat nikakva vrska so avolon produkcija.Oni se od lithium records,ama najcesto sami dejstvuvaat!!!!!!!!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.