IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал > Фан клубови
  Активни теми Активни теми RSS - Фан клуб Милан
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фан клуб Милан

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 27>
Автор
Порака
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 12:09
Милан се најјаки.....
Кон врв
DarthMakedon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarthMakedon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2008 во 19:28
ФОРЦА МИЛАН
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2008 во 12:06
УСПЕШНИ ВЧЕРАШНИТЕ ПРЕГОВОРИ ВО БАРСЕЛОНА
Роналдињо оди во Милан

Сагата околу Роналдињо најверојатно заврши. Бразилската супер-ѕвезда треба само уште да го потпише договорот за официјално да стане фудбалер на Милан и тоа ќе се случи најдоцна до крајот на оваа недела. По вчерашните долги преговори, двата клуба одлучија Роналдињо да се се пресели на Сан Сиро за 18,5 милиони евра, плус бонуси од дополнителни 1,5 милиони и во моментов треба само да се договорат деталите, односно Милан и Роналдињо да ги дефинираат личните услови.

Адриано Галијани и Хоан Лапорта вчера дојдоа до решение иако само половина час претходно изгледаше дека нема никакви шанси да дојде до такво нешто. Двајцата високи функционери се сретнаа на ручек во ресторанот на Барселона, Виа Венета и тоа околу 15 часот. Галијани претходно се слушнал со Роналдињо и се договорил за сите работи, но по двочасовниот состанок со Лапорта заминал во својот хотел и тоа во многу лошо расположение. За разлика од него, соработниците останаа во ресторанот и го очекуваа епилогот од преговорите.

За тоа време, Галијани имал телефонски разговор со сопственикот на Милан, Силвио Берлускони и Ернесто Бронѕети со кого отпатува во Барселона и токму тогаш биле разрешени сите дилеми. Италијанскиот премиер дал согласност понудата да биде крената на 20 милиони евра откако само еден ден претходно Милан бил подготвен да плати двојно помалку. Галијани подоцна се вратил во ресторанот и со Лапорта се договориле за трансферот на Бразилецот.

Роналдињо уште синоќа отпатува во Милано заедно со Галијани, а денеска ќе биде официјално претставен како нов член на седумкратниот европски првак и ќе присуствува на првиот тренинг на тимот во базата Миланело. Во својот нов клуб, Роналдињо ќе заработува по 6,5 милиони евра годишно, а Барселона ќе ги добие парите за отштета до 2011 година.
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2008 во 12:08
forza rosonjieri.....sega pak sme shampioni...
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јули.2008 во 17:33
LIVERPOOL голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2008 во 18:17



Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
traktorce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Brm Brmm

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 699
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај traktorce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 12:07
Originally posted by Sunny Sunny напиша:









   

BRAVO Sunny
Подобро еден ден Волк, него цел живот Овца !!!
Кон врв
HI)H( Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај HI)H( Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 11:16
Originally posted by Sunny Sunny напиша:






I JA NAVIVAM ZA MILAN I ZA JUVENTUS INAKU OK E SLIKAVA AMA DA NE GO JADE JUVE
1 Година верен форумџија
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2009 во 11:44

Милан купи уште еден Бразилец


Само неколку дена откако го доведе Тиаго Силва од Флуминенсе, Милан купи уште еден Бразилец, 20-годишниот одбранбен фудбалер Фелипе Матиони од Гремио.

Матиони потпиша четири и полгодишен договор“, потврди неговиот агент Мино Рајола, не откривајќи притоа колкава отштета доби Гремио за трансферот.

Матиони, кој е веќе седми Бразилец во соблекувалната на Милан, воедно има и италијански пасош, па нема да се брои како странец, а во своите редови сакаа да го видат и Јувентус, Манчестер Јунајтед и Ајакс.
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 02:56
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 21:29
Denes pobedivme so 4-1 , sekoja cest momci
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 02:08
daголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
bravo za deckite...posebno mi se dopadna 2 gol na kaka, odlicna akcija i dodavanje, sidorf, pato kaka...
a i posledniot od bekam  e za pofalba...malku e greska na golmanot, izleze na drugata stativa ali sepak majstorija e onaka da se pogodi so nadvoresnaаплауз
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
n1ka- Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај n1ka- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 20:22
ABE MILAN SE NAJAKI!!!FORZAA MILAN!!!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2009 во 15:01
за 7000 Црноока ги чекав да победат,и пак ме зезнаа,абе мамичето нивно ова е 5 пат годинава како ги чекам и ми ги уништуваат талоните.

А Кака каква повреда имал?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.