IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Што ќе носите за дочекот на Нова Година
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ќе носите за дочекот на Нова Година

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 13>
Автор
Порака
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 11:45
Dobro raspolozenie
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 11:56
Sekoj saka ubavo da se oblece za taa nok i da izgleda ubavo...Ama ste razmislile li nekogas deka nekoj ne moze da si dozvoli da si go kupi ona sto go saka?Jas licno ne razmisluvam sto ke nosam i apsurdno e da zboruvam za toa...Pa toa e samo edna nok koja e malku porazlicna od site drugi...Novata godina e nok za da si pomine covek ubavo i da se zabavuva a ne cela vecer da sedi kako ``ustirkan`` vo nekoj fustan ili pak vo nekoe odleo i da ogovara na koj kolku mu visi salo ili pak koj kako e oblecen...Decki ne se zamarajte sto ke nosite tuku kako ke si pominete..E sega navistina e taka toa deka ako ti ne se cuvstvuvas vo oblekata udobno i ubavo ke bides so loso raspolozenie...Ama vo zivotot ima i mnogu poneudobni i polosi raboti i navistina ke bide apsurdno da se grizime za toa sto ke nosime na Nova godina...
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2008 во 17:28
ke nosam edno crveno(visna boja) fustance...go imam od pred nekoe vreme,i iskreno ne planiram da kupuvam ama bas nisto drugoсреќа
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
-B-lue E-yes- Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај -B-lue E-yes- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2008 во 23:17
Е ја да ви се пофалам, денес си купив алишта Си купив едно преееееееееееекрасно најпрекрасно сиво фустанче, од пред има едно 7-8 каменчиња (односно во пределот меѓу градите се наоѓаат каменчињата) и за одозгора додека да се загрее атмосферата си купив сиво болерце (тако звани во струмица "ракави"), а потоа одкако ке се загрее атмосферата, нема ни да видам на која страна ќе го зашупам болерото (мислам болерово не е некоја плетенина туку е памучно, како што реков, повеќето во струмица ги нарекуваме ракави)! И тооо, кооонечно си го решив најголемиот мој проблем, и сеа одвај чекам да дојде денооот (односно ноќта)!   
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2008 во 02:31
Ништо што пробувам не си купив...
па и се нервирам облечи соблечи се
дуканиве се полни со сатенски и плишени фустани


незнам ќе си најдам може нешто по старо од дома,што ми залутало
Кон врв
-B-lue E-yes- Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај -B-lue E-yes- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 14:31
Да бре, ко што вели "мрзла", навистина секаде е преполно со плиш и сатен (сатен поднесувам некако, али плиш ниту во краен случај)! Секаде што влегов ми покажуваат плиш, а кога им велам дека не ми се свиѓа, ме гледаат ко од марс да сум падната и ми велат "Девојче ако не си знаела сега плишот е на мода". Ма нека е на мода,г'з ме боли, шо коа не ми се свиѓа!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 15:09
Ne planiram da kupuvam niso novo..od doma neso ke si iskombiniram,u sekoj slucaj nekoja opustena kombinacija za opustena i kuliracka vecer..a toa so se nudi niz gradov momentalno iskreno mi e kicesto(ne za se ali pretezno)
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 17:55
па можам и бањарка да облечам наместо плиш... зошто да давам пари...
Кон врв
emilyXX Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emilyXX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 22:56
Originally posted by -B-lue E-yes- -B-lue E-yes- напиша:

Е ја да ви се пофалам, денес си купив алишта Си купив едно преееееееееееекрасно најпрекрасно сиво фустанче, од пред има едно 7-8 каменчиња (односно во пределот меѓу градите се наоѓаат каменчињата) и за одозгора додека да се загрее атмосферата си купив сиво болерце (тако звани во струмица "ракави"), а потоа одкако ке се загрее атмосферата, нема ни да видам на која страна ќе го зашупам болерото (мислам болерово не е некоја плетенина туку е памучно, како што реков, повеќето во струмица ги нарекуваме ракави)! И тооо, кооонечно си го решив најголемиот мој проблем, и сеа одвај чекам да дојде денооот (односно ноќта)!   



poso i ja baram sivo fustance za nova godina. Aj kazi mi kaj ima poso ja go svrtev gradov nigde ne najdov
fala
Just Be Who You Wanna Be...Not What Others Wanna See!!!
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 11:31

Во срцето - љубов, во душата - топлина, во умот - ведри мисли за 2009.  
Кон врв
miki_lutrija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај miki_lutrija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 11:36
МАЖ МИ
Тоа што секоја љубов во себе носи длабока трагичност,најмалку може да биде причина да не се љуби...
Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 11:36
nisto
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 14:27
Originally posted by KING35 KING35 напиша:

nisto


i jas nishto. Da ne slavime na isto mesto N.Godina mozebi?
Кон врв
-B-lue E-yes- Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај -B-lue E-yes- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 14:58
Originally posted by emilyXX emilyXX напиша:

Originally posted by -B-lue E-yes- -B-lue E-yes- напиша:

Е ја да ви се пофалам, денес си купив алишта Си купив едно преееееееееееекрасно најпрекрасно сиво фустанче, од пред има едно 7-8 каменчиња (односно во пределот меѓу градите се наоѓаат каменчињата) и за одозгора додека да се загрее атмосферата си купив сиво болерце (тако звани во струмица "ракави"), а потоа одкако ке се загрее атмосферата, нема ни да видам на која страна ќе го зашупам болерото (мислам болерово не е некоја плетенина туку е памучно, како што реков, повеќето во струмица ги нарекуваме ракави)! И тооо, кооонечно си го решив најголемиот мој проблем, и сеа одвај чекам да дојде денооот (односно ноќта)!   



poso i ja baram sivo fustance za nova godina. Aj kazi mi kaj ima poso ja go svrtev gradov nigde ne najdov
fala


Бај д веј во струмица живеам чисто онака информативно да не дојде до недоразбирање Инаку си го купив од Принц (дуќан во Глобал центарот во струмица) Нема проблем, само ти пројави желба да дојдеш во Струмица и ќе најдеш фустанчиња во сите можни бои!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,145 секунди.