IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубомора -доказ дека те сака или..??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубомора -доказ дека те сака или..??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 25>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 23:11
Ako mnogu te naluti trosi so poise pari na nea i ona ke zabelezi deka nesto ne e vo red i ke ti se izvini
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 00:11
Originally posted by orlov orlov напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Stravot go cuva lozjeto...inaku ke si rece : - A ovoj mojov e ligus, ja ke si se opnam, a i da doznae ke mi prosti...alal da mi e ama sum nacekalaa, a ne nekoj da me tepa samo za eden perdas




Ти бе големо со мала слика од детските денови, или позајмена, зар не знаеш дека денес а споменеш лозје одма ќе ти измислат скандал и извадат афера?!
Ај смири се малку???
Бар ние сме си наши
.голема%20насмевка



Samo bolest, da ne recham PARANOJA.лутиналутиналутиналутинаNe pishuvajte povekje i ne im davajte vazjnost na ovie fizikusi.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 00:48
Ako mi pokaze na covecki nacin deka go povreduva moeto odnesuvanje, moze i da prifatam deka mozebi sum preterala (iako namerno nikogas ne bi go predizvikuvala na ljubomora), da se izvinam i da se "popravam".

No, ako postojano me drzi na sindzirce, i ako me "stega za gusa" sekojpat koga na nekogo ke mu kazam zdravo, toj dokaz moze slobodno da si go pikne u g'z .


Nikogas nema nekogo da go sakam na takov mazohisticki nacin da trpam sadisticki ispadi ili ligavenje i placki poradi ljubomora
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 22:51
ех таа проклета љубомора,... ми го уништи викендот,... изненадување а криво ми е оти,... обично сама си го барам и правам буцки за љубомора,... но овојпат,... ни причина имаше ни ништо,... само не знам дали е тоа од што толку многу ме сака,... што е знак прашалник нормално,.... бидејќи да ме сака ќе свати дека нема причина за љубомора,... штом сум со него,.... значи дека други не постојат за мене...... 
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 22:55
ljubomora...dokaz deka e slabak i nesiguren
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2008 во 23:12
Ljubomorata e mocurishte koe teba partnerite da go isushat
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 23:31
ljubomorata.....e dokaz deka e opsednata so mene
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
zlatno srcence5 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 30.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zlatno srcence5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 21:49
ljubomora,hmm,sekoj ja cuvstvuva.No kako vlijae?Kaj sekogo razlicno,sepak do odredeni granici e dokaz za ljubov,no nekogas ja preminuva granicata i e nepodnosliva.Kaj nekoi e duri i bolest i znae mn da povreduva.Da povreduva i boli i zatoa treba da se kontrolira...***
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 21:53
vaka
mnogu pisuvate

pojava na ljubomorata e vrzana so pripadnosta (ne so ljubovta vo praviot smislol na zborot)
bez custvo na pripadnost nema nitu pojava na prava ljubomora
koga dvajcata custvuvat deka si pripagjaat i eden od niv gleda ili osekje deka nekoj tret mu dira vo neso , za koe ima toa custvo deka mu pripagja togas se pojavuva

e bolna ljubomora e koga na sekoj cekor si zamisluvas deka sekoj ti dira vo pripadnosta

e sega

ako vie mili moi gore ne custvuvate ljubomora togas

ili nikoj ne vi dira vo  pripadnosta

ili voopsto nemate custvo na pripadnost - ne si pripagjate eden na drug

pa so kje diskutirame--- prosto VOZI MISHKO



Изменето од mikus - 30.Март.2008 во 22:24
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 21:58
Ljubomorata e mn glupa i gadna rabota,ke se nerviras i posle ke svatis deka za dzabe si gubel nervi.Poradi taa ljubomora mozes da si ja zagubis sakanata li4nost.
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 00:18
Toj sto ne bil ljubomoren, ne bil ni vistinski zaljuben !!!!
Zalno!!!!!
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 03:51
...ne se soglasuvam....ljubomorata e samo sostojba na nesigurnost i nedoverba...
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 03:59
Originally posted by moira moira напиша:

...ne se soglasuvam....ljubomorata e samo sostojba na nesigurnost i nedoverba...


аплаузголемо%20гушкање
Кон врв
iva_hot69 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iva_hot69 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 10:54
Originally posted by mikus mikus напиша:



vaka
mnogu pisuvate

pojava na ljubomorata e vrzana so pripadnosta (ne so ljubovta vo praviot smislol na zborot)
bez custvo na pripadnost nema nitu pojava na prava ljubomora
koga dvajcata custvuvat deka si pripagjaat i eden od niv gleda ili
osekje deka nekoj tret mu dira vo neso , za koe ima toa custvo deka mu
pripagja togas se pojavuva

e bolna ljubomora e koga na sekoj cekor si zamisluvas deka sekoj ti dira vo pripadnosta

e sega

ako vie mili moi gore ne custvuvate ljubomora togas

ili nikoj ne vi dira vo  pripadnosta

ili voopsto nemate custvo na pripadnost - ne si pripagjate eden na drug

pa so kje diskutirame--- prosto VOZI MISHKO





najdobro kazano do sega
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.