IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - ЗБУНЕТОВА ТЕМА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗБУНЕТОВА ТЕМА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6566676869 137>
Автор
Порака
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 09:09
zbunet da mi napises sostav kaj nastavni4kata po makedonski
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 12:37
Ќе познае дека друг ти ја пишувал.
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 13:26
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

...блескаат душучињата мои како сонца и видливо е се. Се смеат на моите желби додека подрипнувам да ги гушнам и допрам иако се повисоко од самото небо наредени како круна на сите вредни постоења. Ме галат со топлите зраци до длабоко во меморија и најголемиот студ ми служи за подсмев, ме скокоткаат длабоко до најтемните места полни со демони кои панично се разбегуваат и бараат друга душа да се хранат.
Моите душичиња го менуваат обликот како ќе посакаат, час сум во рајска градина берејќи сочни плодови и се губам од недоживеани вкусови, час се самовили кои играат заносен танц кој го доживувам широко отворени очи не знаејќи каде попрво да гледам и која попрво да посакам со зината уста од која лигите ги бришам со ракав, а понекоја издајничка солза ќе се стркала да ми ја отвори душата во која се видливи сите мои алчности гладни за поседување на она што може да постои само слободно, но за нив е разбирливо дека никој не може им биде рамнодушен иако паѓам болен од неподнослива желба, а сепак се тука да ми ги негуваат мислите враќајќи ги во своите корита за да го продолжат правилниот тек кој сепак води до еден единствен восхит не можејќи ништо повеке да замисли без нивно постоење и во најмала ситница која се претвара во тотем за обожавање...
Само наутро по малку се изненадувам онака сонлив мислејќи дека паднал снег на прозорот, а тоа биле бели гулаби кои ми чукаат да се разбудам...


...i jas ke podripnam za da te големо%20гушкање...





Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2008 во 13:27
 големо%20гушкање  големо%20гушкање   големо%20гушкање
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 01:49
...избришав...сиот текст, посветен на тебе...овој сега не е тој, за да не се препознае и бидам изведен пред судот на оние што ја немаат мојата среќа, па замисли како би ме осудиле. Секој би те посакал, но јас не сум ниеден од тие несрекници што само посакуваат, јас сум одбраниот кого одбра твоето срце кое го добив на златен послужавник. Но велиш дека треба да го загризам како јаболко зошто таков е редот во овој свет и дека било кој на мое место што можеше да биде ќе го стореше тоа наоколу фалејќи се колку е посебен. Не сум ни најмалку посебен и затоа не сакам да ти откинам ни зрнце од твоето срце зошто ќе ме боли повеќе од тебе...не ме сваќаш, знам, од друг свет сум дојден каде не се плаќа цена и каде љубовта е бесплатна и никој не може да биде ограбен или повреден. Заборави ме, отфли ме, но не можам да ти нанесам она што вие го нарекувате нужна болка која била мерило на чувствата, знам, мислиш дека немам чувства доволно за тебе, но вистината е дека премногу те сакам за да можам да си дозволам да те заробам во вртлогот на алчностите. Сакаш да те допрам онака како е редот на овој свет на начин кој ти е познат, но јас те допирам целосно и непрекинато на начин кој не ти е познат, но ќе им биде познат на нашите далечни потомци во уште подалечна иднина...
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 02:20
...pak so Platon se druzish...бакнеж

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 11:58
I po Platon, zbunet Platon  смеење
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 12:02
jas ne znam koj ili sto vlijae,no mokjno e...
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 12:33
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

...избришав...сиот текст, посветен на тебе...овој сега не е тој, за да не се препознае и бидам изведен пред судот на оние што ја немаат мојата среќа, па замисли како би ме осудиле. Секој би те посакал, но јас не сум ниеден од тие несрекници што само посакуваат, јас сум одбраниот кого одбра твоето срце кое го добив на златен послужавник. Но велиш дека треба да го загризам како јаболко зошто таков е редот во овој свет и дека било кој на мое место што можеше да биде ќе го стореше тоа наоколу фалејќи се колку е посебен. Не сум ни најмалку посебен и затоа не сакам да ти откинам ни зрнце од твоето срце зошто ќе ме боли повеќе од тебе...не ме сваќаш, знам, од друг свет сум дојден каде не се плаќа цена и каде љубовта е бесплатна и никој не може да биде ограбен или повреден. Заборави ме, отфли ме, но не можам да ти нанесам она што вие го нарекувате нужна болка која била мерило на чувствата, знам, мислиш дека немам чувства доволно за тебе, но вистината е дека премногу те сакам за да можам да си дозволам да те заробам во вртлогот на алчностите. Сакаш да те допрам онака како е редот на овој свет на начин кој ти е познат, но јас те допирам целосно и непрекинато на начин кој не ти е познат, но ќе им биде познат на нашите далечни потомци во уште подалечна иднина...

...i pokraj ubeduvanjate deka "Sokratka" te maltretirala i zaradi nejze vo Sokratomanijata si se cuvstvuval neubavo... sepakголемо%20гушкање
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 12:49
 
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 15:44
големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
apce
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 15:57

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 15:59

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2008 во 16:07

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6566676869 137>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.