IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЕВРОВИЗИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕВРОВИЗИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6465666768 70>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2008 во 15:01
Mnogu zgoden decko...Danecot
Kakov ten,mmmmm
мечтаењесреќа
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2008 во 15:59
doriangray..deckovo od slikive sto si gi stavil,mene voopsto ne mi izgleda na "nasiot Danec"...toj bese mnogu poslab u facka i posexy..i crni oci imase...ovoj nekako mi e so svetli oci..siguren si deka e toj?
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2008 во 16:16
100% сигурен!

Фотките се од клипот за евровизиската песна, а ги најдов на неговиот сајт:

Simon Mathew
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2008 во 16:34
Originally posted by doriangray doriangray напиша:

100% сигурен!

Фотките се од клипот за евровизиската песна, а ги најдов на неговиот сајт:

Simon Mathew

ok..ti veruvam...ali na slikava voopsto ne mi e privlecen..ama voopsto...
Na ESC..izgledase neverojatno sexy,explosiven nastap i deluvase harizmaticno...a ovde na slikava mi izgleda kao sekoj prosecen momak...nothing special
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2008 во 02:30


   Макијавели...затоа ти држи си се до....гркињава...намигнување
   ох...и го заборавив името........голема%20насмевка
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2008 во 12:06
Originally posted by blashka blashka напиша:

    Макијавели...затоа ти држи си се до....гркињава...намигнување   ох...и го заборавив името........голема%20насмевка

Kalomira...dusicka...bas ja gledav sabajlevo na TV
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2008 во 14:36
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by blashka blashka напиша:

    Макијавели...затоа ти држи си се до....гркињава...намигнување   ох...и го заборавив името........голема%20насмевка

Kalomira...dusicka...bas ja gledav sabajlevo na TV

...kalo...dobra... mira ...veshtica= dobra veshtica (samo vi izvrshiv prevod....besplatno)


Изменето од mamamd - 31.Мај.2008 во 14:36
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2008 во 14:37
Originally posted by mamamd mamamd напиша:



Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by blashka blashka напиша:

    Макијавели...затоа ти држи си се до....гркињава...намигнување   ох...и го заборавив името........голема%20насмевка

Kalomira...dusicka...bas ja gledav sabajlevo na TV
...kalo...dobra... mira ...veshtica= dobra veshtica (samo vi izvrshiv prevod....besplatno)

ova mi lici na oksimoron..ima podloga za da bide,ali i ne mora
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2008 во 14:41
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:



Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by blashka blashka напиша:

    Макијавели...затоа ти држи си се до....гркињава...намигнување   ох...и го заборавив името........голема%20насмевка

Kalomira...dusicka...bas ja gledav sabajlevo na TV
...kalo...dobra... mira ...veshtica= dobra veshtica (samo vi izvrshiv prevod....besplatno)

ova mi lici na oksimoron..ima podloga za da bide,ali i ne mora

...ednash vrsham prevod bespariнамигнување...vtorpat istaknuvam tarifa... големо%20гушкањеi veruvaj i na mamamd koga ke ti kaze... mamamd znae vlashki...od raganje...
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2008 во 15:10
ti veruvam mammad...nego sakav samo da prasam dali zborot,izrazot "dobra vestica" e oksimoron,ili dali moze da bide?
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
elen@ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen@ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2008 во 15:52
iskreno godinava nasive  na eurovision bea ziv uzas ,a najlosa bese taa sto preveduvase od angliski na makedonski ne znaese da zbori na samo se bunese i gresesene  ne razbirase angliski i dr.tamara vrcak i gaџа беа узас засо сите се надевавме а тие не влегоа ни во финалето.а од евровизија најмногу ми се допадна русија грција украина сведска.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2008 во 15:54
Originally posted by elen@ elen@ напиша:

iskreno godinava nasive na eurovision bea ziv uzas ,a najlosa bese taa sto preveduvase od angliski na makedonski ne znaese da zbori na samo se bunese i gresesene ne razbirase angliski i dr.tamara vrcak i gaџа беа узас засо сите се надевавме а тие не влегоа ни во финалето.а од евровизија најмногу ми се допадна русија грција украина сведска.


KOJ TOA I KADE preveduval od angliski na makedonski?
..a za SVEDSKA..tebe ti se dopadnala,ali da ne ja butnea SVEDSKA nezasluzeno vo finaleto,nie ke bevme tamu kako 10-to plasirani od 2-ta polufinalna vecer
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2008 во 16:59
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

 ...kalo...dobra... mira ...veshtica= dobra veshtica (samo vi izvrshiv prevod....besplatno)


Иначе да те потсетам Каломира гркинка е, а не влаинка голема%20насмевка намигнување

Καλός - Καλή - Καλό = Добар - Добра - Добро

Μοίρα = среќа; судбина; ѕвезда; дел, сегмент; степен (зависи од контекст)

Па би можело да се преведи како добра ѕвезда или добра среќа.. шознам... среќа
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2008 во 20:06
Da i razbrav deka imeto i znacelo neso kao dobra sudbina,a ne dobra vestica(toa moze nekoj saka da ja narece vestica )Inace mene taa devojka voopsto ne mi se dopadna nitu kako pee,nitu kako izglea..ja imitirase Helena Paparizu bukvalno..a i angliskiot???Bolje da si peela na grcki..ama toa e..sekoj so svoj vkus vprocem
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6465666768 70>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.