IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Дали му верувате на Груевски?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали му верувате на Груевски?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6364656667 76>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 09:14
Се обидува човекот, не зафркавај. Ако мислиш на прашањето со името, што треба да стори? Зар некој би постапил поинаку?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 09:16
Кој рече за името....збунетост
Јас зборам за тоа дека три и пол години е на функција....ништо не е мрднато од мртва точка, дури во некои области сме назадувале..
Факт е...му се закачи и светската криза на врат, и тоа има големо влијание...меѓутоа резултатите му ги немаше и пред тоа....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 09:26
Абе види сега, ако гледаме така, резултати до сега не даде НИКОЈ.
Заглавивме во транзиција, генерации луѓе се уништени-и никако да мрднеме. Се изненадив пред некое време гледав емисија (мислам за Естонија), како тие излегле од транзиција и како се живее кај нив, милина.

Е сега прашањето беше дали му верувам на Груевски: му верувам дека сака да стори нешто, се труди.

Но зошто до сега нема резултати, зошто воопшто ниедна влада не дала резултати и излез од дното...навистина, зошто?не%20знам
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 10:04
Originally posted by ninja_34 ninja_34 напиша:

Кој рече за името....збунетост
Јас зборам за тоа дека три и пол години е на функција....ништо не е мрднато од мртва точка, дури во некои области сме назадувале..
Факт е...му се закачи и светската криза на врат, и тоа има големо влијание...меѓутоа резултатите му ги немаше и пред тоа....


a sto e za tebe rezultata, daj primer....nekako mn globalno mi zvuci ova..
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 10:35
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

a sto e za tebe rezultata, daj primer....nekako mn globalno mi zvuci ova..
 
 
Што е резултат....збунетост
Па пак ќе ти одговорам глобално.....подобар живот....губитник
подобар живот за сите...не само за партиски гниди и функционери....поголема вработеност ( не фиктивна ), подобра еономија, странски вложувања ......
 
Ништо од ова нема пријателе...и сите тоа полека почнуваат да го гледаат и сфаќаат ...и партиските полтрони и најзагреаните навивачи....губитник
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 10:36
Originally posted by ninja_34 ninja_34 напиша:

Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

a sto e za tebe rezultata, daj primer....nekako mn globalno mi zvuci ova..

Што е резултат....збунетост
Па пак ќе ти одговорам глобално.....подобар живот....губитник
подобар живот за сите...не само за партиски гниди и функционери....поголема вработеност ( не фиктивна ), подобра еономија, странски вложувања ......

Ништо од ова нема пријателе...и сите тоа полека почнуваат да го гледаат и сфаќаат ...и партиските полтрони и најзагреаните навивачи....губитник


podobar zivot vo 3ipol godini???

cista utopija ako ne pocnete od samite sebe...

Изменето од LouWeed - 11.Декември.2009 во 10:37
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 10:40
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:


podobar zivot vo 3ipol godini???

cista utopija ako ne pocnete od samite sebe...
 
 
Извини....јас не се мавав во гради, туку тој....тој ветуваше брда и долини....тој ги напиша 100 чекори....тој не е*е во здрав памет дека секој ден ни е се поубаво....дека сме најспособните, најпаметните на континетов (и пошироко)....а која е реалноста.....збунетост
 
Ништо не мрда од мртва точка....само слушаме споредби дека ни другите не биле подобри....епа тоа не е напредок, тое е нешто што го знаеме и ние самите, затоа и другите не се повеќе на власт.
 
Затоа....не му верувам....


Изменето од ninja_34 - 11.Декември.2009 во 10:57
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 12:23
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Му верувам на Груевски, но проблемот е што како и на мнозина трпението ми е при крај. Сака човекот да направи нешто, работи со полна пареа, не му е лесно со опозиција која е вечно незадоволна и постојано прави сопки.

И јас сум еден од оние кои сеуште му веруваат на премиерот Груевски, ама само нему. Зошто. Што ми смета?!
Па ми сметааат многу функционери од неговата гарнитура кои само на име на добиените избори прават што си сакаатбидејки знаат дека опозицијата и да ги прозива, никој не и верува па тие ловат во матно, ама бајаги ловат и трупаат богатство, запослуваат се што им е роднина до 10 колено. Ми смета тоа што премиерот не реагира на повикот од опозицијата односно прозваните да ги протресе та ни една вошка да не остане во нив.
Ми смета што на раководни функции се ставаат САМО заради својот политички ангажман   на дело не покажуваат ништо, ама уште повеке ми смета кога таквите САМО заради партиската книшка или заради врските и ортомите не се менуваат и предизвикуваат огромен револт кај обичните смртници.
Ми смета што с епочесто се имитирааат постапките на оние кои народот не ги гласаше односно ги смести во опозиција, а за жал има многу такви.
Ми смета еуфорија од промени кои не се добро осмислени  и кои претрпуваат фијаско- како намерно да се прави така за да се одвлече внимание од други покрупни неправилности.
За името не го осудувам, напротив го одобрувам неговиот тврд став од едноставна причина што не може ЕУ за едните да биде мајка, за другите макеа. На Балканот на Косово му даде самостојност а на  другите им брани па некои дури се сметаат и за терористи (Баскијците, Ирците, Јужна Осетија) или пак некои дури не смеат да си го кажуваат ни својот национален идентитет (Македонците, Власите, Турците во Грција, Македонците во Бугарија...)
Би сакала да се врати на релацијата која ја имаше заземено во првиот мандат/првата година од владеењето. Ова сега владеење од поединци не ми се допаѓа, а со тоа постепено ја губам и довербата во него како премиер.

Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 19:31
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


И јас сум еден од оние кои сеуште му веруваат на премиерот Груевски, ама само нему. Зошто. Што ми смета?!
Па ми сметааат многу функционери од неговата гарнитура кои само на име на добиените избори прават што си сакаатбидејки знаат дека опозицијата и да ги прозива, никој не и верува па тие ловат во матно, ама бајаги ловат и трупаат богатство, запослуваат се што им е роднина до 10 колено. Ми смета тоа што премиерот не реагира на повикот од опозицијата односно прозваните да ги протресе та ни една вошка да не остане во нив.
Ми смета што на раководни функции се ставаат САМО заради својот политички ангажман   на дело не покажуваат ништо, ама уште повеке ми смета кога таквите САМО заради партиската книшка или заради врските и ортомите не се менуваат и предизвикуваат огромен револт кај обичните смртници.
Ми смета што с епочесто се имитирааат постапките на оние кои народот не ги гласаше односно ги смести во опозиција, а за жал има многу такви.
Ми смета еуфорија од промени кои не се добро осмислени  и кои претрпуваат фијаско- како намерно да се прави така за да се одвлече внимание од други покрупни неправилности.


навистина убаво што ви смета  тоа , ама зарем сеуште има такви коишто не веруваат дека шефот знае и премногу добро ,што  му прават неговите пулени?изненадување па , да помислат дури и дека затоа не се обидува да ги превоспита. А бе не бидете и смешни , кога веќе сте толку лековерни,тоа палеше само во првите неколку месеци, ама и после толку време да нема појма , е тоа е за неверување!   не знаел тој а? хахаха
 а сигурен сум и дека навечер , додека заспива во сигурноста на неговата "чесност", и си се смешка помалку, задоволен од себе си.
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 23:37
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 04:25
Sekoj den se pomalku mu veruvam, a ako pocnam da pisuvam zosto veke ne mu veruvam ke me opomenat moderatorite za uzurpacija na prostor
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 11:40
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Sekoj den se pomalku mu veruvam, a ako pocnam da pisuvam zosto veke ne mu veruvam ke me opomenat moderatorite za uzurpacija na prostor
 
 
Зошто да го узурпираш бадијала просторот...едноставно кажи дека не му веруваш затоа што лаже...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 12:17
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Sekoj den se pomalku mu veruvam, a ako pocnam da pisuvam zosto veke ne mu veruvam ke me opomenat moderatorite za uzurpacija na prostor



Слободно пишувај, има простор колку ти душа сака...
Темите се за дискусија и се’ додека се држиме до правилата - нема место за опомени.мир
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 17:35
Clen sum na partijata koja sto e sega na vlast od 92 god. Mnogu go podrzuvav Gruevski do pred nekoe vreme, so nadez deka nestata ke se popravat. No nestata vo MK od 2006 god. tapkaat vo mesto. Imase pozitivni rezultati vo negovoto rabotenje, dobri potezi, no nekako poslednive 2 god. izleze od kontrola.
So kriminalot ne se spravi kako sto vetuvase odnosno otera vo zatvor eden kup lugje sitna boranija dodeka krupnite zverki od tranzicijata gi ostavi na raat, ekonomijata tapa, dovede eden nedokvakan covek za pretsedatel na drzavata, se zakara so site sosedi bez nekakov poseben povod, totalno ja vrati drzavata vo vremeto na Aleksandar Veliki, imam cuvstvo deka nieden moj cekor ne e sloboden, deka e kontroliran od kodosite okolu mene, sto me podsetuva na nekoi minati vreminja. Upagjanje vo obvinitelstvo, sudstvo, i sekoja edna institucija so svoi poslusnici koi isto mislat kako vozdot. Otsustvoto na demokraticnost vo partijata. Iskazuvanjeto na sprotiven stav od onoj na vodacot e netolerantno i e najgolem grev. Tajnite dogovori so DUI, dogovor za penzii na razbojnicite koi sto ubivaa i palea po drzavata, dodeka branitelite se ostaveni na marginite na opstestvoto. Casata ja prelea necoveckata konstrukcija i nevidenata hajka protiv Ljube Boskovski. Sto e mnogu mnogu e. Se plasam deka koga negovoto tonenje ke trgne nadolu da ne ja povlece celata drzava i narod so nego.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6364656667 76>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.