IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - ЗБУНЕТОВА ТЕМА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗБУНЕТОВА ТЕМА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 137>
Автор
Порака
Кршикоска Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Кршикоска Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2007 во 08:42
АААУуууууу еве веќе 2 дена кукичкава ни е празна...
Сам сум... шмрц, шмрц...
 
Кај сте бе другарчиња????   Ами и газдава ни го немат многу време.....А зима идат , ќе замрзниме, немаме дрва... а и од јадење имам уше само корка заседан леб, три парчиња салама изгрицкана и кора од портокал... Кој ке ми донесе за јадење и за огрев???
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2007 во 13:46
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2007 во 23:37
Originally posted by Кршикоска Кршикоска напиша:

АААУуууууу еве веќе 2 дена кукичкава ни е празна...
Сам сум... шмрц, шмрц...
 
Кај сте бе другарчиња????   Ами и газдава ни го немат многу време.....А зима идат , ќе замрзниме, немаме дрва... а и од јадење имам уше само корка заседан леб, три парчиња салама изгрицкана и кора од портокал... Кој ке ми донесе за јадење и за огрев???



a sto vikas da ti napravime edna skara tebe?збунетостзбунетостзбунетост
збунетост
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Кршикоска Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Кршикоска Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2007 во 08:37

EJJJJJ  pa nemat problem... samo ke go pokanime i zbunet....

Абе го немат нешо во последно време, да не е преселен????трепкање
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 19:57
Ha ! Koj se osmeli da pomisli deka me nema !
 - Ej,  poleka so kamionot...mi gi unisti cvekinjata...tuka, be !
 - Rastovari gi trupovite za ogrev...ne be u bazenot !...bam...mata...upava !
 - Pomorandzite i ananasot u zadniot del...a be ne!..toa e wc !
 
Emisijata se prekinuva poradi tehnicki problemi ( dur da go zakopam aslakov sto go najmiv so preporaka na edna koja sega se kezi )
 
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2007 во 19:41
O' mudrecu dreven,
na ovie himalajski planini,
stojam pred tebe,
onaka, kako na son koga me vikna
i koga mislev deka del si od fantaziskite
gluposti, moi.
Kazi mi zosto tuka sum,
dur vetrot bubrezi mi ispituva,
onoj sto tebe ne te dopira.
- Tuka si zosto nisto da go izmeni toa ne moze !
Dali poigruvas so mene,
koga glas slusam,
a usnite miruvaat,
dali za celta moja znaes,
za onaa sto nisto ne znam,
a za nea postojam ?
- Bogatstvoto realno ne e, a tamu mestoto ne ti e.
Za moite obidi naprazni,
dali znaes,
za istrazuvanja macni,
kade nikoj ne bara?
- Vistinata nameneta za tebe, samo, ke ja dobies,
koga seedno ke ti bidne.
Oci zatvoreni kako vrata,
a nadvor vodicot me cekase . . .
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2007 во 21:14
Od senesto zavrsno bidna,
od zbidnuvanjata samo eho ostana,
a od toa sto ostana da se spodeli ne moze,
zosto cenata na slobodata
so molkot se meri.

Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2007 во 21:15
ke se bunam...temava jas ja otvorivлутиналутиналутина
i toa so ke go podaram, mi go kradatтагатагатага

a sega, malku zbunetost....

kolku e: 1+1=?
odgovorete na prasanjeto stavajki se vo koza ili od gledna
tocka
(ako poveke ljubite da recete taka) na:
1' Branko Crvenkovski
2' Nikola Gruevski
3' Mona Liza
4' Zbunet i
5' Bruce Willis !!!
  



igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2007 во 23:39
la fille te provocira za da i obratis vnimanie...a be da ne i se svigas ?

Znaci imas zosto da si se vosh*tuvas, zenive zbesnaa po tebe


Изменето од zbunet - 05.Септември.2007 во 23:42
Кон врв
ТатаБрада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ТатаБрада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 08:16
ПО МЕНЕ???!!!
абре кажи нешо денојве шо се дешаваше во кукава/???
ама не поетично.....
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 12:22
a be zbunet, tatabrada e da go grabnes i da begas, ama jas ne mozam da go grabam, posle ke me baraat preku interpol za kidnapiranjeтрепкањетрепкањетрепкањетрепкање
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 14:56
  str8up e avtor na temava, a ti go rckas taka da mu go odzema avtorskoto pravo za da se zali kaj tebe, a ti ke mu reces : - Aj da se razbereme preku LP , pa posle da se vidite oti navodno ne ste se dorazbrale, apa posle i toa malku ke vi bide pa ke . . .
Nie znaeme !
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 16:11
 - Kukicka moja mila i ...uuuu, ama e cista...miris na ruzmarin...znaci zeznatava svarno bila domakinka. Ednas i ja da pogodam...iiii...zamisli da mu go ostaev klucot na tatabrada...po cel den ke koese...kukava kovacnica ke ja storese.
 - Da gi trgnam zavesive malku svetlina da uleta...e...koj se onia dvojca sto se matkaat niz sumickata...da be...cekaj dvogledot da go zemam...baraat nesto niz grmuskite...moze zagubile nesto...cek,cek...iiii...tatabrada i la fille...iii...kebe nosat...zosto li im e ?
 - Eeeee, od ovoj tatabrada derman da se nemalo...eve... ja laze nesto i pokazuva nakaj najgustata grmuska...pazi mori ! E, e, e ... si vlegoa so se kebeto...
 - Koj e ovoj pa sto ceka nekogo kaj garazata...str8up ...ma ne e valjda...aaa eve ide blueplayer...sigurno nea ja ceka...uuu...ama e luta...go fati za gusa...ajdee...izgleda ne ja cekal nejze...go naebal... pljaaaaas ! Iiii do ovde se slusna...ama mu ja zalepi...mu vikam ja begaj od takvi nervozni...vidi ja pa ovaa uste go mava...a eve go i brza gi dvoi...hahahaha...ne moze da ja sovlada...ovoj pa brza sve kisne u toa garazata...a mi nema spomnato deka e avtomehanicar...a znam deka pocna mnogu da se matka u "veroispovest"...da ne prai crkva vnatre kako Vraniskovski...?
Vrata se otvara...krijam nabrzina dvogledot...ajj...padna u akvariumot. Tri-cetri knizni kesi so hrana i megu niv pramen od zenska kosa.
 - Se vrati ! Gi spusti kesite na masata i me gusna. Si pomisliv: - Taman mislev da si zemam nekoe milenice za da ima koj da mi se raduva koga ke se vratam. Miris na sveza pomorandza i nemirnonasmeani oci na zeznata.
Go upivase sekoj moj zbor dodeka go piveme kafeto, dodeka od sekoj nejzin pogled nesto goliclivo mi lazese po kicmata proprateno so prijatna toplina kako od sampanjsko.
Koga sakase da mi go dade klucot, go vrativ vo nejzinata meka dlanka kako pamuk so ubedliv pogled. Ne se pobuni. Ja isprativ do vratata od dvorot zaedno so zalezot na sonceto kade dolgo stoev uzivajki vo gletkata ne obrnuvajki vnimanie na toa nesto sto mi ja lizese rakata.
 - Crn jarec ! Is..is...od tuka...be...od kaj se najde ovde...cibu ! Okolu vrat vrzano kartonce so tekst ukraseno so religijski motivi.
Od druzinata na veroispovest !
Osvesti se momce i pokaj se oti vakva sudbina te ceka !
Demek jarec ke stanam. Go vrzav za drvoto i mu turiv kofa so voda so namera da go pisam u oglas.
Dosta mi bese, umorot me sovlada, se zamiv i kako me mrzese da gi oblakam pizamite skroz gol si legnav.
Arno ama, vo krevetot ne bev sam ! Ripnav kako poparen.
- Mona ! Sto baras mori tuka !
- Pa ti mi rece dokolku sum u bezveza raspolozenie deka ke me gusnes, a ja te drzam... smrc...za zbor...
- Da, ama zosto si gola ?!
- A ti zosto si gol ?
- Oti mi e zesko !
- E pa i mene
- Dobro...aj...prespij...ama da ne ti prejde ova u navika.
 Mi go zavrte goliot grb i pocna da hrci.
Mene sonot mi izbega i cela nok oko ne zatvoriv . . .

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Септември.2007 во 19:02
хахаххаха газење%20од%20смеење

го читав текстот и таман си викам, фала Богу, ме нема спомнато....и....кога гледам , малееее газење%20од%20смеење

еј збунет свака ти час, еве јас сега станав од спање, па ке  се спремам уште пола саат  за работа.

Ти види зачисти по дома оти може викендов ке ти дојдам на гости задоволство
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 137>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.