IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Кога би имале само уште еден ден...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога би имале само уште еден ден...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 37>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 15:47
bi go dala za se ona sto deneska me napravi SREKNA
Кон врв
carter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај carter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 18:59
epa mi se idelo ne mi se idelo toa e
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2007 во 20:21
Би се истетовирала цеееееллаааааа Big%20smile таман да не се шарам постепеноLOL   LOL LOL  и би го виканала дечко ми да биде цел ден со мене и ке правам се што скам во тој единствен ден!!!!!!!!Smile
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 13:37
Добро знам зезанции ова-она... Ама дали стварно да знаете дека ќе умрете не би отишле во црква, да се помолите? Што знам, одиме да се сретнеме со Креаторот, и на некој начин зар не ни е тоа последна шанса да го поправиме односот со него зар не?
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 14:42
мора ли во цркваWacko
па Бог е насекаде не само во црква...
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 15:29
Апсолутно НЕ МОРА, ама ете така го спомнав, пошто никој не рече „ би се каел за сите гревови“, или „би молел за уште еден ден“.. итн?

Ти би се молела Ацелера?
Кон врв
carter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај carter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 15:31
JA NE BI SE MOLEL ZA USTE EDEN DEN.EDEN KO NIEDEN
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 15:33
Да би се молела. ама не за уште 1 ден туку за вознесување...


и мојот ник се чита АселераWink


Изменето од ACELERA - 29.Јануари.2007 во 15:34
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 15:56
Originally posted by аџија аџија напиша:

Добро знам зезанции ова-она... Ама дали стварно да знаете дека ќе умрете не би отишле во црква, да се помолите? Што знам, одиме да се сретнеме со Креаторот, и на некој начин зар не ни е тоа последна шанса да го поправиме односот со него зар не?
ako bi osol vo crkva to ke e sv.gjorgija vo ohrid samo zaradi to so celoto detstvo go pominav tamu i imat mnogu drugi slicki so mi se slucile tamu(sepak tuka ziveev)a za da se molam ili slicni raboti vo nikoj slucaj.
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 19:24
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

Да би се молела. ама не за уште 1 ден туку за вознесување...


и мојот ник се чита АселераWink


Ок, извини... Аселера... Big%20smile

И јас не би се молел за уште еден ден. Освен ако немам нешто ептен незавршено, некој човек на кој сум му должник, или некој за кој имам последни зборови...

А би се молел за тие мигови на премин да ги поминам со вера и сигурност дека и од оваа и другата страна животот е во рацете на Животодавецот...
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 23:43
Originally posted by аџија аџија напиша:

Добро знам зезанции ова-она... Ама дали стварно да знаете дека ќе умрете не би отишле во црква, да се помолите? Што знам, одиме да се сретнеме со Креаторот, и на некој начин зар не ни е тоа последна шанса да го поправиме односот со него зар не?


Bi otishla sekako i bi molela da gi chuva onie shto gi ostavam zad sebe.....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2007 во 02:51
bi go poklonila na tie sto ke im treba
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2007 во 09:08
 

Изменето од m__g__ - 20.Јули.2007 во 08:00
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2007 во 10:32
Originally posted by ivin ivin напиша:

bi go poklonila na tie sto ke im treba
 
kako bi go poklonila...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 37>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.