IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Постдипломски студии
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Постдипломски студии

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
Автор
Порака
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2007 во 21:44
Pa se razbirame, istoto go vikam i jas, deka ne se dobro organizirani rabotite. Se pravi po nesto, ama nekako bavno odi i sekogas na steta na studentite.
 
Inaku navistina ne mi e jasna legislativata za postdiplomskite vo Mk - ne ja pravev mojata magistratura tamu. Znam od iskustvoto na soprugot, koj zapocna so postdiplomski, megjutoa se bese tolku neorganizirano sto pomina skoro cela skolska godina od negovoto zapisuvanje do prviot odrzan cas Confused
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2007 во 21:46
Originally posted by Julija Julija напиша:

И што се однесува до тежината на студирањето, тоа јас не го спомнав во негативна конотација... Напротив... Секоја планина, своја тежина...
 
Thumbs%20Up Da, tocno. Nasekade ima i dobri i losi raboti, i na sekoj negovite problemi mu se cinat najteski.
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2007 во 21:53
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Originally posted by Julija Julija напиша:

И што се однесува до тежината на студирањето, тоа јас не го спомнав во негативна конотација... Напротив... Секоја планина, своја тежина...

 

Thumbs%20Up Da, tocno. Nasekade ima i dobri i losi raboti, i na sekoj negovite problemi mu se cinat najteski.


Најубаво е кога проблемите се врзани со она што човек сака да го работи, а не да се секира дали треба да полага биологија за студира физика...

Кон врв
gocefbn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 270
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gocefbn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2007 во 22:49
   Ubavo e se ova za postdiplomskite studii no nasive univerziteti se i premnogu skapi no neefikasni i nepodgotveni za takov tip na nastava.
Make love and respect your profession

Кон врв
marence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2007 во 13:38
Јас мислам човек треба да направи баланс спрема она што треба да го прави каде да вложува и дали да се сошколува. кога би имало кој да плаќа за постипломски време зошто да не
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2007 во 14:15
Originally posted by marence marence напиша:

.
... кога би имало кој да плаќа за постипломски време зошто да не
 
Хммм... па кој очекуваш да плати? Нема такво нешто. Ако сакаш да се запишеш, ќе штедиш (помалку излегување, кафиња, цигари), ќе бараш од фирмата каде што работиш да те спонзорира, ќе работиш дополнително, ќе земеш кредит, ќе бараш стипендии... Никој не ни е должен ништо и сами треба да се бориме. Ако беше лесно, ќе го правеа сите и немаше да се цени Wink
 
Пред да се запишам на постдипломски работев 1 година (во Скопје) за да можам да си ги платам апликациите и тестовите што требаше да ги полагам. Не ми беше баш толку интересно да не излегувам навечер толку често, да си носам сендвичи од дома и да си купувам облека пет пати помалку од колешките, ама мој избор. За авионската карта до САД позајмив пари, ама дојдов Smile


Изменето од Miriam - 26.Април.2007 во 14:33
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Kambareva Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Мај.2007
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kambareva Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 11:52

Здравейте съседи.

Продават се кандидатстудентски теми за Софийски унивеститет "Св. Климент Охридски" по литература.
 
Ако някой се интересува може да пише на gam11@dir.bg
 
Поздрави и успех на всички
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2007 во 14:08
а на англиски мале постов што е ова ??DeadDeadDeadDead
Кон врв
marence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2007 во 10:52
Bravo Miriam, ti si za primer
 
 
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2007 во 02:56
Originally posted by marence marence напиша:

Bravo Miriam, ti si za primer
 
 


Благодарам, Маренце... не сум го правела за да бидам за пример, туку имав цел и си се борев за неа. Еве баш сега си ја остварив Embarrassed  и ти го посакувам истото и тебе... и на сите "борци":)
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
marence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2007 во 20:03
и јас сум борец се борам за егзистенција на семејството, затоа не можам да се дообразувам, но сепак се трудам, а младоста не се враќа, сега јас имам ученик вложувам за него и за мене не останува
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2007 во 22:42
Originally posted by marence marence напиша:

и јас сум борец се борам за егзистенција на семејството, затоа не можам да се дообразувам, но сепак се трудам, а младоста не се враќа, сега јас имам ученик вложувам за него и за мене не останува


Па и тоа е борба, уште поголема дури. Со среќа на ученикотSmile
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2007 во 23:35
Originally posted by marence marence напиша:

и јас сум борец се борам за егзистенција на семејството, затоа не можам да се дообразувам, но сепак се трудам, а младоста не се враќа, сега јас имам ученик вложувам за него и за мене не останува


Можеш и подоцна да студираш, ако се' уште имаш желба

Сум видела студенти со 45, 50, 60 и 65 години, што студирале и зеле диплома
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2007 во 19:03
I so posle ? 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.