IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте љубоморни во врска со партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте љубоморни во врска со партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 18>
Автор
Порака
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 23:07
Originally posted by nindza nindza напиша:


Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Fala na kompletnata podrska, ne mislev deka ke mi bide do tolku tesko. CryCryCryZnam deka moram da raskinam NO NE MOZAM!!!kako da sum nesposobna da isteram bilo sto do kraj, ednostavno nemam sila da pocnuvam odnovo so bilo koj,mnogu vloziv vo vrskata mnogu zaednicki spomeni,mnogu srekni i tazni migovi pominati eden kraj drug i placel na moe ramo te molam ne ostavaj me sekogas mi vika koga ke probam da se oddalecam od nego, ednostavno nemam srce za toa, od druga strana nemam zivci da se nerviram.
E pa togash pati i kukaj po forumi ... abe devojce zivotot mozebi e samo eden ... a toj sto kuka i place ne te saka tebe tolku kolku sto se saka sebe ...i e sebicen. Nesebicnata ljubov ako gleda deka si nesrekna ke te pusti da si zamines . Aj mlada si ke naucis ...mozebiWink
Prekrasen komentar.Devojceto e vo tie godini koga nema dovolno iskustvo, sepak se raboti za ljubov nea i znaci tipov, misli deka so prekinot na vrskata ke prekine i svetot.Eh da znaesh uste kolku drugi dechki ja zasluzuvaat tvojata ljubov i cekaat na nea..zatoa hrabro, gordo prekinija vrskata vo koja ni malku tipot ne zasluzuva da te ima
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 23:24
od kaj znaes deka tipot ne ja zasluzuva?
sekoj zasluzuva ISTO no sekoj dobiva RAZLICNO
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 23:37
Pa ti citash kako tipot se odnesuva,a moze za tebe toa e OK...ti taka razmisluvash.

Ne opravduvam bolna ljubomora,so nea ne se razviva zdrava vrska i za mene vo edna vrska ako ima ogranicuvanje na slobodata e sebicnost od partnerot.Zarem ke me cuva kako veshtachko cveke vo saksija bez da me fati svetlina ???Ili pak ke me sheta kako kucence na lanec da ne "zalutam " po pogreshen pat a toj sekogash ke mi e pratnja.Ne gledam idnina so vakva osoba
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 23:54
ok
mozebi


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 00:12
ne znam
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 00:19
ne znam e za mozebi
ili neznam e za ok?
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 00:48
a dali znaes deka sme zemja na dnoto po brojot na razvodi?
pa kao se sobere i odzeme toeto gorno napisano a moeto delno
i nee taka loso
ili e?

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 00:57
e svasta ke procita coek ovde nekada LOL LOL
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 00:59
toa dobro go izanalizira se e pomalku ili povekje tocno
no sakav da odzemes i soberes i da pomislis deka toa i ne e tolku losa
sostojba sto e kaj nas
preemacipirani edinki papravile totalen haos vo familiite vo severna evropa
pa prasanje e dali i nam e toa potrebno?
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 01:01
Originally posted by nindza nindza напиша:

e svasta ke procita coek ovde nekada LOL LOL


svasta kako sesto =glupavo
svasta kako neumesno ili
svasta ...ne sum ocekuval takvo nesto?


Изменето од anakin - 10.Декември.2006 во 01:02
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 01:03
Svasta kako neadekvatno

i ne e za tebe pisanoto :)
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 01:05
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Big%20smileTongueda navidum e smesno no vsusnost CISTA VISTINA BOLNA ZA ZENSKIOT ROD sigurno, zalam sto ke razocaram nekoi od niv sega sigurno ke isprakaat komentari od tipot (MA NE E TOCNO STO TRESKAS GLUPOSTI NIE NE SE POTCINUVAME NA NITU EDNA MASKA VLAST) no da gi vidis tie devojki po nekolku godini ke znaes za sto zboruvam,ili ke ostanat sami ili ke moraat so tek na vremeto DA JA PRIFATAT BOLNATA I SUROVA VISTINA DEKA ziveeme U MAKEDONIJA EDNA ZAOSTANATA ZEMJA SO ZAOSTANATI LUGE I SFAKANJA


pak ne mi odgovori
bi sakala da zivees vo familija cij sto takto ima vekje treta zena
a majka ne se znae vo koj grad zivee
a sepak taa e genijalo emancipirana i nedala maskiot rod nitu da i pisne vo nejzinite odluki
sakas ili ne?


Изменето од anakin - 10.Декември.2006 во 01:06
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 01:06
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Big%20smileTongueda navidum e smesno no vsusnost CISTA VISTINA BOLNA ZA ZENSKIOT ROD sigurno, zalam sto ke razocaram nekoi od niv sega sigurno ke isprakaat komentari od tipot (MA NE E TOCNO STO TRESKAS GLUPOSTI NIE NE SE POTCINUVAME NA NITU EDNA MASKA VLAST) no da gi vidis tie devojki po nekolku godini ke znaes za sto zboruvam,ili ke ostanat sami ili ke moraat so tek na vremeto DA JA PRIFATAT BOLNATA I SUROVA VISTINA DEKA ziveeme U MAKEDONIJA EDNA ZAOSTANATA ZEMJA SO ZAOSTANATI LUGE I SFAKANJA



Ma nemoj sredinata e kriva , drugite se krivi ,,, ako tebe te gaziu partnerot ...ne e do sredinata do tebe e i do nego
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2006 во 01:14
Dal ja ke jadam burek ili ne irelevantno za temata

ti ako daavas da te gazi nekoj ne ti e komsikata kriva...sto te zabole na kraju kraeva ako te ogovaraat ?

Ti za sebe zivees ili za lugeto

aj sea ti jadi burek
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.