IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Дали во МК има вистински мајстори за тетовирање?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали во МК има вистински мајстори за тетовирање?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 18>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2006 во 21:13
Благодарам БлагодарамLOLLOLLOLLOL
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2006 во 21:24
abe ja ke vi kazam u petok so gospod napred !!LOLLOL
Ke me tetoviraLOL


Изменето од SeXY - 13.Септември.2006 во 21:25
Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2006 во 02:03
sho motiv odbra?
dudenz
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2006 во 02:33
Малку фантазија и убави спомени,се надевам дека и ја ке го добијам вистинскиот одговор наскороLOL
Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2006 во 20:15

znaci unikat ke bide

dudenz
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2006 во 00:58
За уникатни девојчиња уникатни тетоважички нелиLOL
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2006 во 16:06

Tetovazta mi e srce u ogan!!! I voopsto ne se raboti za ubavi spomeni naprotiv!!!CryCryCry

 
Trajna tetovaza,trajna kazna!!!!!!!Dead


Изменето од SeXY - 16.Септември.2006 во 18:39
Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ice_dmx Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2006 во 13:33
pa ostavi slika da ja vidimeTongue
dudenz
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2006 во 16:22
pa normalno na avatar ke si jastavam e sea neznam samo od koja tetovaza dali od prvata ili od vtorata??LOLLOLLOLLOL
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2006 во 08:31
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

pa normalno na avatar ke si jastavam e sea neznam samo od koja tetovaza dali od prvata ili od vtorata??LOLLOLLOLLOL
 
LOLLOLLOLizgleda si resila mnogu spomeni na sebe da gi ovekovecis/
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2006 во 08:40
Ај ке има и уште спомени,поубави се надевамWink
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2006 во 01:58
A ke ima i ubavi spomeni nego mora da se epten ubavi ili nezaboravni pa da gi stavam na sebe a???LOLLOLWink
 
Kuti da ne ti dojdam pak po druga tetovazicka pa posle slikovnica da ne me naprais!!!LOLLOLLOLLOL
Кон врв
mystery Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mystery Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 02:57
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас знам само еден во Македонија а тоа сум јас
abe znaes sto kazuvat toj sto sam se fali ne cini
na dobar tattoo umetnik(ne majstor deka ne poprava bojlreriBig%20smile)ne mu treba reklama posebno sam da se reklamira
Кон врв
mystery Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mystery Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2006 во 02:59
Originally posted by mystery mystery напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас знам само еден во Македонија а тоа сум јас
abe znaes sto kazuvat toj sto sam se fali ne cini
na dobar tattoo umetnik(ne majstor deka ne poprava bojlreriBig%20smile)ne mu treba reklama posebno sam da se reklamira
aaaaaaaaa inace licno sum bil vo  savage needle tattoo studio i deckoto e zakon sttvarno super raboti ke pratam sliki nekogas koga ke imam poveke vreme
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.