IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Колку имате доверба во вашиот партнер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку имате доверба во вашиот партнер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 14>
Автор
Порака
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 09:53
Originally posted by hektor hektor напиша:

stari rekle vo zena verba nemaj

 
,а во мажи верба имај.
 
(продолжение на горенаведената недовршена реченица) 
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 15:27
Originally posted by anakin anakin напиша:

pa vidi
nad provalija i slamka e skala ako nema drugo
 
Od slamka do skala
Od tuka do stambolLOL
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
eliiii Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eliiii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2007 во 18:11
pa zosto da ne sea zavisi za stoSmile i dali zasluzil da mu se veruva inaku ja mu veruvam
sakaj za da bides sakan
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2007 во 17:59

xa..... a zosto da ne mu veruvam? nekogas i lagite se poslatki od vistinataLOLLOLLOLLOLLOL

sepak ne se zamaram so toa kade e,so kogo e..........a i ne go prasuvam a zosto da go prasam?zar ako toj nesto napravil ke mi kaze ako go prasam?
ednostavno mu "veruvam" se dodeka mene mi godiWink
 
mene vistinata ne me boli,ne begam od problemite......no,zosto da se zamaram so negoviot zivot koga ne e so mene,zar jas ne treba da imam svoj zivot?
 
p.s.sto e moe ke si dojdeWink ili ako me saka ke se vratiWink ili kaj i da odi pak kaj mene da se vratiWink
 
Star
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2007 во 18:19

Doverbata e fluid,taa ne se dobiva na poklon nego se gradi so tek na vreme.A se rusi za edna minuta!!Ako nekoj kaze deka ima doverba vo partnerot 100%.....eeeee laze!!Ako nekogo sakas nemoze da imas 100% doverba.....toa e veke ramnodusnost i vodi kon eden kraj so site go znaeme......hahahahaha!

A kako bese onaa od Bivsa Jugoslavija??
MI VAM VERUJEMO,ALI IPAK PROVERAVAMO!!LOLLOLLOLLOLLOL


Изменето од Joshua_Tree - 07.Јули.2007 во 18:19
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2007 во 18:28
Pa za ovie 30god.dovolno.
Ponatamu ke vidimeLOL

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
SABINA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 70
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SABINA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2007 во 20:53
1% samo tolku LOLLOLLOLLOL
ljubovta gi razdeluva ne razdelnite a gi osvojuva ne osvoivite
Кон врв
lidijaG Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lidijaG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2007 во 21:00
Mu veruvam. Zarem treba da odam po nego i da go spiuniram. Ako saka da me prevari, ke go napravi toa bez razlika dali mu veruvam ili ne.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 12:57
Originally posted by zeznata zeznata напиша:

xa..... a zosto da ne mu veruvam? nekogas i lagite se poslatki od vistinataLOLLOLLOLLOLLOL

sepak ne se zamaram so toa kade e,so kogo e..........a i ne go prasuvam a zosto da go prasam?zar ako toj nesto napravil ke mi kaze ako go prasam?
ednostavno mu "veruvam" se dodeka mene mi godiWink
 
mene vistinata ne me boli,ne begam od problemite......no,zosto da se zamaram so negoviot zivot koga ne e so mene,zar jas ne treba da imam svoj zivot?
 
p.s.sto e moe ke si dojdeWink ili ako me saka ke se vratiWink ili kaj i da odi pak kaj mene da se vratiWink
 
Star
 
ocigledno nekoj ne razbral
sevo ova gore-napisanoto e od iskustvo i od pre-golema samodoverba
voopsto nema ramnodusnost i jas ne proveruvam,jas osekam,a ako osetam ke se izboram za nego ne go ostavam tuku-taka nekoja da mi go lapneWink,zosto da baram drug kako nego koga jas nego go sakam?Wink
samo dokolku osetam deka poveke ne me saka samo taka bi se otarasil od meneWink
Кон врв
Saricka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Saricka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 13:02
JAS MU VERUVAM NA MOJOT PARTNER
Кон врв
Saricka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Saricka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 13:03
A DALI TOJ MI VERUVA NA MENE TOA NE ZNAMWink
Кон врв
MENANY Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јули.2007
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MENANY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 14:33

Jasno deka imam doverba i zatoa odluciv da ziveam so negoTongue.

Кон врв
LEGENDA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 359
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LEGENDA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2007 во 14:39
trava mrda , veter nema

sto e toa ?
www.hjspain.com
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 18:19
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Doverbata e fluid,taa ne se dobiva na poklon nego se gradi so tek na vreme.A se rusi za edna minuta!!Ako nekoj kaze deka ima doverba vo partnerot 100%.....eeeee laze!!Ako nekogo sakas nemoze da imas 100% doverba.....toa e veke ramnodusnost i vodi kon eden kraj so site go znaeme......hahahahaha!

A kako bese onaa od Bivsa Jugoslavija??
MI VAM VERUJEMO,ALI IPAK PROVERAVAMO!!LOLLOLLOLLOLLOL

Taka e, doverbata ne se dobiva na poklon, a se rusi za edna minuta. What else is there to say?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.