IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - После разделба...пријатели?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

После разделба...пријатели?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 42>
Автор
Порака
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2006 во 14:39
klasicno scenario na pomirenje
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2006 во 14:52
Jasno, ali sepak znaeme i so razgovor da pomineme. Odsekogas sme znaele kako da si pomogneme so soveti...!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2006 во 11:39
"posle razdelba ..... prijateli"
toa e mozno i zavisi od svesta no i od sovesta na dvajcata koi bile prethodno vo vrska
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 21:39
Retko posle razdelba prijateli bidejki strasta e uste jaka
Кон врв
chilla Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chilla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 23:21
ej temava mi odgovara
Pred 1 god raskinav so eden decko, a sakam da kontaktirame uste ama prijatelski.Ima eden problem jas bev kriva za raskinuvanjeto i sega ko ke me vide mi prae samo edno ladno zdr i tolku. Daj kazite idea kako da iskontaktiram, a da ne napraam problem u cuvstva?

Кон врв
~ThE_VaMpIrE~ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ~ThE_VaMpIrE~ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 23:54
pred godina ipol raskinav so eden decko so mnogu se sakavme...sea sme najdobri drugari i super ni e...on znae sa za mene i ja za nego i si pomagame u problemi...moze prijatelstvo posle razdelba zaso so site sto sum prekinala vrska sea mi se mnogu bliski... :)
Pretty Green Eyes
Eyes of a fallen Angel
Eyes of a Tragedy
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2006 во 15:12
I really DON'T THINK SO! zato so posle to od celata nervoza ke nekis da go poglednis partnerot vsurat
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
Мече Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2006
Локација: Marshall Islands
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Мече Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2006 во 00:25
Доколку требало да бидете нешто ќе сте биле,ќе сте останале и немало да ја прекинувате врската-после прекинувањето нема место веќе за пријателства или излегувања или гледања-зашто секое гледање за едниот секогаш би значело и трошка надеж дека се може да биде како што било некогаш
Мирна вода брег рони
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2006 во 00:27
cisto se somnevam deka e mozno
(mislam na naslovot na temata)
Кон врв
TheBlackWidow Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TheBlackWidow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 16:52
Би сакала секоја врска да завршува така, пријателски, но за жал не е можно тоа. Може другар но уше ќе има нешто повеќе...( за жал тоа ми се деси и мене и сеуште немаме расчистено во врска со тоа што чуствуваме но важно „другари” сме ) А може и другар само на едно чисто здраво ништо повеќе а пак ако сте во исто друштво уше полошо е тогаш
Кон врв
angelwings Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1927
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelwings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 16:58
kakvo prijatelstvo nema sansi kolku i da se trudis se e vestacko barem kaj mene
Кон врв
ohriganka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ohriganka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 18:19
Jas licno posle razdelba - sum dobra prijatelka so bivsiot, samo sto toj se ozena i ima dete, a jas sum seuste single, ama nema nikakva precka za razgovor - se zavisi na koj nacin bi zosto bila razdelbata
Кон врв
Yoco Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Yoco Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 18:45
moze bre moze,sto da ne....vie i togas ste bile drugari (se misli u vrskata) sega samo nema da ste do tolku bliski i gotovo...yas licno sum da se druzam so bivsite,i si se druzam so site osven so edna li toa e do nea,a neznam zoso oci nece da mi vidi....neyzin problem..eden drugar pomalce.a od drugari samo polza mozes da imas...bez preteruvanje
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2006 во 19:06
Тешка работа колку и да сакаш да останеш пријател скоро е и невозможно...можеби познаници кои од време на време кога ќе се видат ќе си кажат како си,како оди? и толку....
може само да се разделиш пријателски и тоа не е толку често,ама барем е можно!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,279 секунди.