IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Кошарка и ракомет
  Активни теми Активни теми RSS - Литванија 2011
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Литванија 2011

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 15>
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2011 во 23:09
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Deneska spored mene najdobrata partija sto ja pokazaa nasite kosarkari...Cestito...Me ubi ovoj Dokuzovski so 6 : 0...голема%20насмевка
 
Утре нема бегање, ќе му се доближиш на 6:1. тага
 
Најмногу мразам однапред изгубени утакмици, заради Гечевски што нема да игра ќе изгубиме.кубење%20коса


Изменето од LiDivio - 11.Септември.2011 во 23:11
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2011 во 23:12
Е да ... да се победи Русија хух ... голема%20насмевка После ќе остане само победи над Шпанија и САД и можеме да се мешаме со светските шампиони плазење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2011 во 00:36
Ja edno znam ,momcive me napravija gord sto sum Makedonce
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2011 во 01:03
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Deneska spored mene najdobrata partija sto ja pokazaa nasite kosarkari...Cestito...Me ubi ovoj Dokuzovski so 6 : 0...голема%20насмевка
 
Утре нема бегање, ќе му се доближиш на 6:1. тага
 
Најмногу мразам однапред изгубени утакмици, заради Гечевски што нема да игра ќе изгубиме.кубење%20коса



Ja pak sansata protiv Rusija ja gledam vo toa sto nasite ce igraat skroz rastereteno i bez pritisok, taka da ocekuvam sutot za trojka konecno da proraboti na utresniot mec i da ja zgazime Rusija onaka suterski ko na trening...намигнувањенамигнувањенамигнување
Za malku ni izbegaa 2009 vo Polska sega ni e sansata...Igraat i tie dobra odbrana no ako go prizemjime AK47 nemaat nikakva prednost...Inaku i tie se ceskaat za glava kako nas i vagaat koj im e polesen protivnik Srbija ili Litvanija...среќа
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2011 во 15:35

Кошаркарите одликувани со „Медал за заслуги за Македонија“

 
 
Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска донесе Указ со кој се одликуваат членовите на Македонската кошаркарска репрезентација со „Медал за заслуги за Македонија“.

Одликувањето е за постигнатите врвни резултати во кошарката на меѓународен план, со што, македонската кошаркарска репрезентација, како што соопшти Кабинетот на Претседателот,  даде исклучителен придонес за развој и популаризација на овој спорт во земјата и афирмација на Република Македонија во светот.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2011 во 15:38
Што толку се секирате дали ќе тепате Русија или ќе загубите.Важно е декапродолжувате во следната фаза.Нека Докузовски да пушти да поиграт повеќето резерви  ,за да осетат и они од шармот на првенството ,а и Бошко Макелебовски и Перо да одморат малкучка (омилениот ми македонски збор плазење)
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2011 во 19:25
vecer.....

so lesno neka e.....



Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2011 во 21:31
1:09 do kraj... Rusija - Makedonija 60:59 ...
Incredible Blue
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2011 во 21:40
Судија пеедеееер
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2011 во 21:42
Ne mi se veruva...

cccc...


ABE SUPER SE NASIVEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!


SHAMPIONIIIIIIIIIIIIIII!!!!


Za malku i Rusija kje ja spi*kaa...
Incredible Blue
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2011 во 21:44
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

Ne mi se veruva...

cccc...


ABE SUPER SE NASIVEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!


SHAMPIONIIIIIIIIIIIIIII!!!!


Za malku i Rusija kje ja spi*kaa...


Па тие и ја спи*каа Русија,само на нас ни го ....... што им поклонија 2 сек.

Ова е наша победа
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2011 во 21:45
i toa bez Gecevski....

ne veruvav deka 4 sek pred kraj ke vodime..

i ne veruvav deka ne gi izigraa poinaku poslednite 2 sekundiiiiiiiiiii

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2011 во 21:49
Takticki poraz e ova... Da ne se isplasat Litvancite, da se ponadevaat deka mozat da ne pobedat...
Incredible Blue
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2011 во 21:51
.........ne mozam da se pomiram so tie 2 sek...

Litvanija gotova e......

Изменето од MyWay - 12.Септември.2011 во 21:51

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.