IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Слики од Македонија низ вековите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Слики од Македонија низ вековите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
Pat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 15:03



Zero Tolerance For Silence
Кон врв
Pat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 15:05



Zero Tolerance For Silence
Кон врв
Pat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 15:06
Zero Tolerance For Silence
Кон врв
Pat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 15:21



Zero Tolerance For Silence
Кон врв
Pat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2010 во 15:24



Zero Tolerance For Silence
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 14:55
А пази го знамето на Кумановските ополченци - изгледа Кумановциве биле Македонци а не Кумановци

Кон врв
Каснакоски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснакоски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 15:11
I od drugiot kraj go poka\i.




A ovoj heroj da ne e zaboraven?

Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 15:14
Јас како што гледам не е Кумановец,значи не е Македонец - и дали тогаш според тебе Македонците се признаени како нација од Бугарите за да им помогнат
Кон врв
Каснакоски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснакоски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 15:16
Ne.
A od kade znaes deka Minko ne e Kumanovec?
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 15:17
Бидејки знам кои биле Кумановците што биле таму,нивните имиња ги има во Кумановскиот музеј покрај Илинденците од Куманово
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 20:38
Со жалење можам да констатирам дека 90% од сликиве што се поставени се слики на бугари кои се бореле за "слободна" Македонија... Ако јас лажам сликите и писмото што пишува под секоја слика не лаже... Впрочем сите се на ОВ или ЕВ... Македонската нација за прв пат станува свесна за време на втора светска војна... И мене тоа не ми пречи како Македонец да го признаам... И Босанците станаа свесни за себе во деведесетите години па што...???

Овие факти сега на некого нема да му се допаднат и може и да ме банираат, ама јас осеќам потреба тоа да го кажам, затоа што сум секогаш од страната на вистината и правдата... Ако е ова форум на дискусии, еве ова е мојата дискусија...

Поздрав...
"ОСУМ ИПОУ ИУЈАДИ ВУЃЕ..."
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 20:42
А од каде ти знаеш дека биле Бугари - или чисто онака твоја птичја перспектива на работите.
Можеби си ги прашал па тие те оправиле кој е Србин а кој Босанац - или ке се носиме по старана Српска "Цео Ниш и Пирот,Цигани ко Срби се помолише и Срби се родише"
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2010 во 00:44
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Со жалење можам да констатирам дека 90% од сликиве што се поставени се слики на бугари кои се бореле за "слободна" Македонија... Ако јас лажам сликите и писмото што пишува под секоја слика не лаже... Впрочем сите се на ОВ или ЕВ... Македонската нација за прв пат станува свесна за време на втора светска војна... И мене тоа не ми пречи како Македонец да го признаам... И Босанците станаа свесни за себе во деведесетите години па што...???

Овие факти сега на некого нема да му се допаднат и може и да ме банираат, ама јас осеќам потреба тоа да го кажам, затоа што сум секогаш од страната на вистината и правдата... Ако е ова форум на дискусии, еве ова е мојата дискусија...

Поздрав...


Прво-не станува збор за факти, туку за твоја интерпретација на фактите, што е крајно субјективна, но нема да се впуштам во анализа на истата.
Второ- можеби и тоа е така, ако се однесува на твоите ближни или нешто слично, затоа и како што кажав, нема да се впуштам во анализа.
Трето- како што кажав, не станува збор за факти, туку за твое мислење, никој нема намера да те банира поради искажано мислење.
Кон врв
DelijaSkopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DelijaSkopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2010 во 15:12
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

А од каде ти знаеш дека биле Бугари - или чисто онака твоја птичја перспектива на работите.



Немора да си многу паметен за да го утврдиш тоа... Треба само да си реален и објективен... КАКО ПРВО ЈАЗИКОТ НА КОЈ ЗБОРЕЛЕ И ПИШУВАЛЕ НИЗ ПАРОЛИТЕ...!!! Зар тоа не ти е доволен доказ...??? Како инаку да ти објаснам незнам, НО СЕ ДОДЕКА ГЛЕДАШ СУБЈЕКТИВНО, ЌЕ БИДЕШ СЛЕП ЗА ВИСТИНАТА...!!!
"ОСУМ ИПОУ ИУЈАДИ ВУЃЕ..."
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.