IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Кои песни ве потсеќаат...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кои песни ве потсеќаат...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
Автор
Порака
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 02:27
S.O.A.D ме потсекаат на еден лутина ама сепак си ги сакам
сите песни од Nirvana, Doors, Pearl Jam и сл. ме потсеќа на средно школо 1-2 год.

Песните на Sepultura, Slayer, Cradlle и сл. на средно 3-4 год.







Изменето од ACELERA - 19.Септември.2007 во 02:28
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2007 во 01:11
wish you were here albumot epten me potsekjat na ljubeniotголема%20насмевка

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 19:32
Neon Ballroom албумот ме потсетува на девојката во која бев заљубен. Тој период го слушав тој албум многу, некако ми се поклопуваше со расположението.
Мрачен, тажен депресивен, нежен и агресивен.
ѓаволтагавоздивнувањеангел
кубење%20косаплачење
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2007 во 19:58
filds of gold od sting me potsekja na sankt petersburgсреќа
lele....sovrseno bese....sovrseno
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Agapi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Agapi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2007 во 23:37
mene na pr. site pesni me potsekaat na nesto. odnosno site pesni mi se posveteni za nekoj, za nekoja slucka itn....
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2007 во 14:21
momentalno ja slusham Nothing else matters od Metallica i mi pobudi taka ubavo cuvstvo.... me vrati nazad , pred mnogu godini...na ludite i nezaboravni tinejdzerski denovi воздивнувањеsekogas koga ja slusham mi e taka ubavo na dusickataсреќа
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2007 во 20:06
high hopes od pink floyd me potsekjat na edna vecer lani...ko mnogu raboti mi se smenija za 150 stepeniзбунетост
ama istovremeno i na licnosta so bese so mene a so mnogu mnogu mnogu ja sakamголемо%20гушкање
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2008 во 13:38

Pearl Jam - Alive... денес ме потсети на студенстките денови... на убави нешта... на заборавени пријателства...на трема пред испити...на јамб...мечтаење

Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2008 во 13:46


Многу песни ме потсетуваат на многу работи, па не би можел да издвојам ништо посебно... На места каде што сум бил, на одмори, на настани... на личности... на.. .... Скоро се ми е поврзано со музиката...




Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2008 во 21:06
Cel zivot mi e povrzan so muzika.Cel zivot mi e muzika.Taka da ako pocnam da kazuvam do utre ke sedam na kom.!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
Antique Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antique Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 02:31
tose proeski - volim osmeh tvoj
natasa bekvalac - dobro moje
chris brown - with you
massari - real love
i mnogu drugi... me potsekaat na ..
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 15:42
faster then light :D
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 13:55
NOTHING ELSE MATTERS-METALLICA МЕ ПОТСЕЌА НА МОЈАТА САКАНА
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2008 во 19:21
MARIAH CAREY-Bye Bye

Изменето од DarlinG - 13.Септември.2008 во 19:22
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,184 секунди.