IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се надмине разводот???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се надмине разводот???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 18>
Автор
Порака
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 15:07
Originally posted by zagor zagor напиша:

...seka...А ДРУГОТО НЕ ЧИНЕШЕ..А?ДОБРО,ДОБРО...ВРЕМЕТО ЌЕ ПОКАЖЕ...!големо%20гушкање
¨

ne rekov deka ne cinese, sekoj si ima svoe mislenje, fala bogu ....

zamisli site isto da razmisluvaat?
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 16:08
Originally posted by bibce bibce напиша:

........dali ke bidam .........SREKNA I ZADOVOLNA..............koj znae osven bog?????


Hmmmm,bibce....bog nema da znae podobro od tebe.
Ti si taa shto ke si go napravish zivotot poubav,a ako
vo momentov e losh,...znachi se drugo posle ova ke e podobro.

Neznam zoshto zagor veli-nema vrakjanje...kakva ke e bolkata potoa....
Ke ima bolka,ne velam deka ke nema,no ke bide rasteretena od PRICHINATA koja ja sozdavala bolkata koja e veruvam sekogash pogolema od taa koja sledi potoa shtom veke se razmisluva za razvod.
NO....ke se povtoram ushte ednash....
DOZVOLI SI DA TOA BIDE LICHNO TVOJA ODLUKA
PRAVI ONAKA KAKO SHTO CHUVSTVUVASH I KAKO
SMETASH DEKA KE E PODOBRO ZA TEBE I TVOITE DECA


Изменето од mamma - 27.Март.2008 во 16:11

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 21:58
Mila Bibce ako e tvojata odluka konecna, ako nemoze da ima zaednicki zivot ponatamu, togas prifati go toa kako neminovnost.Silata e vo tebe, ne se potcenuvaj, veruvaj vo sebe.Covek ne znae kolku e jak, kolku sila ima vo nego . Toa e golema promena vo zivotot i ne e lesno da se razbereme no ne smeeme da se predademe i ocajuvame.Site nesto sme izgubile vo zivotot no mora da se prodolzi ponatamu ,silata e vo NASголемо%20гушкање
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 22:53
Originally posted by bibce bibce напиша:

........dali ke bidam .........SREKNA I ZADOVOLNA..............koj znae osven bog?????


vo zivotot sekoj od nas vo nekoi situacii pominuva niz temniot tunel no na kraj izleguvame na svetlina i prodolzuvame da go odime patot. odi go patot narecen ZIVOT i ne se svrtuvaj nazad,neli velime srekata e pred nas a ne zad nas,zad nas e senkata. ke bides srekna , zadovolna ,SILNA !
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 23:49
na nikoj ne mu cvetaat rozi vo brakot. Mene od doma mi velea so sekakov sekade, so nikakov nikade. Ama ako fizicki te maltretira, velat podobro dobar razvod otkolku los brak (zaradi decata se razbira)
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 10:01
Eve, ako nekoja se oseka razvedena, nie ke i bideme virtuelni mazi, baska ke se menjame na smeni za da moze da odmorime
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 10:32
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

na nikoj ne mu cvetaat rozi vo brakot. Mene od doma mi velea so sekakov sekade, so nikakov nikade. Ama ako fizicki te maltretira, velat podobro dobar razvod otkolku los brak (zaradi decata se razbira)


Габроиела, една познаничка вака го опиша својот сопруг “Многу е добар маж ми......и што е најважно не ме тепа“

Не само физички, но никој не смее никого да малтретира ниту психички.
И психичкото малтретирање е малтретирање-често и многу пострашно од физичкото. Подло, трае со години, хронично, жената, т.е. малтретираниот можеби и не е свесен за тоа, но неговата самодоверба тоне.....

НИКАКОВО МАЛТРЕТИРАЊЕ!!!!
Развод да-и во случај на физичко но и кај психичко малтретирање!!!

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 23:13
Originally posted by bibce bibce напиша:

eve jas licno sum vo edna glupava emotivna sostojba.....pred razvod...

moze li nekoj sto go pominal seto toa da mi pise kako najbezbolno(da se premine seto toa)?????????.............
 
 
ke ja zemam z aprimer majka mi....taa mnogu bolno go premina razvodot,sekoj i bese kriv sto i se slucilo toa.....me zaboravi mene,samata sebesi se zaboravi,se oddaleci od prijatelkite,se zatvori vo sebesi...tesko e...
zavisi mnogu od licnosta,koj kolkava bolka moze da podnese
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 12:07
..e pa zaradi vakvi milion primeri nema da bidam i jas edna od niv...............ke si gi gledam decata..........ke si se posvetam na samata sebe............ke im ja pruzam ljubovta neizmerno na moite tri angelcinja..ke se druzam so prijatelite i ke si go ziveam zivotot....................голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 12:44
... da ne se zalazuvame deka site brakovi opstanuvaat od silna ljubov... mnogu zeni ostanuvaat vo brak i trpat nevideni torturi... zaradi nemanje resheno stanbeno prashanje...materijalna sigurnost... vrabotuvanje. Bibce...ako gi imash site ovie moznosti.. a brakot ti e pekol... samata treba da presudish...
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 13:20
.....mislam deka zaboravame na psihickoto maltretiranje(vreganje,pcuenje..itd)i seto toa pred decata.........
Sto ako ne diga raka ,znaçi ,ne e bitno ,drugoto moze da pomine???
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 13:42
....СО ДРУГ РАЗВОД!!!РАСТУРИ НЕЧИЈ БРАК И....ЌЕ НЕМАШ ВРЕМЕ ДА МИСЛИШ НА СВОЈОТ РАЗВОД!!!намигнување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 14:33
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

.....mislam deka zaboravame na psihickoto maltretiranje(vreganje,pcuenje..itd)i seto toa pred decata.........
Sto ako ne diga raka ,znaçi ,ne e bitno ,drugoto moze da pomine???

----------------------------------------------------------------------------------------
....torturi...ne znacat samo kloci i shamari...
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 15:17
mamad..........mora da bidam iskrena deka nikogas ama nikogas ne me udril znaci nemalo fizicko maltretiranje...........rabota imam ne e golema platata ama toa e.............stanbenoto prasanje ne mi e reseno t.es  seuste sum vo kukata so decata............neznam sto i kako ke se odvivaat rabotite no vo edno sum sigurna ................vo samata sebe i vo decata koi sto se pokraj mene vo sekoj del od sekundata................
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,233 секунди.