IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗА КОГО KE ГЛАСАТЕ ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 50>
Прашање: Za kogo bi glasale ako utre ima izbori?
Одговор Гласови Статистика
73 [50,69%]
22 [15,28%]
6 [4,17%]
17 [11,81%]
1 [0,69%]
5 [3,47%]
20 [13,89%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 10:00
Да..јас тоа го разбрав....Култузин извини што не ти одговорив на тоа лопов чист лопоч или лопов кој краде но и прави добри дела за државата (некако така ке му дојде). Па види таков и што краде и што добро прави сеуште нема за жал. А кога ке се појави таков верувај за мене ке биде народен херој и мој вечен идол и патриот намигнување

Изменето од moira - 25.Март.2008 во 11:37
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 10:15
[QUOTE=blueprayer] Да..јас тоа го разбрав....Култузин извини што не ти одговорив на тоа лопов чист лопоч или лопов кој краде но и прави добри дела за државата (некако така ке му дојде). Па види таков и што краде и што добро прави сеуште нема за жал. А кога ке се појави таков верувај за мене ке биде народен херој и мој вечен идол и патриот намигнување
Znam deka ti me razbiras , zasto gledas poopusteno na rabotite, sto ti dava posirog pogled i razbiranje.
Za zal ima luge polni so omraza, i predrasudi sto znacitelno im go stesnuva pogledot kon svetot.

Изменето од moira - 25.Март.2008 во 11:37
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 13:23
Originally posted by super babicka super babicka напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Tomce e bugarofilce ne se trevozete tolku od negovite izjavi normalno deka go saka ljubco.
A iskreno neznam sto bara na ovaa tema koga nema pravo da glasa vo Makedonija.

A inace vo vrska so besenjeto toa mi e davnesna zelba, a imam i drugi kandidati na lista za cekanje posle ljubco, sepak so nego treba da se otvori predstavata, sepak on e najzasluzen.


kako pocnavte so muabetive za besenje ,ploshtadot e mal sega a kamoli ponatamu /sekoj den e se pomal/ mnogu "kandidati" ima da pobrzame,zosto kako planiraat novogradbi na plostadot, ke nema mesto ni za pateka za setanje,pa uste crkva ako utoporat,pa hotel,.....
ke bide pretstavata interesna ama samo ako go fatite ljupceto ,se nafatira dobro,dodeka nie go brkame ke ne gleda odozgora vo nekoe avionce i ke ni se smee.
more sram da mu e   i na nego i takvite ko nego   


Za ova sto sakat da go gradat na plostadot i okolu nego , imam otvoreno posebna tema na podforumot GRADOVI VO MAKEDONIJA.
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 21:35
...bi glasal samo za Monarhija vo Makedonija inache nikad ne bi glasal, a ne sum ni glasal, samo ednashka za osamostojuvanjeto na Makedonija...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 16:38
Ахмети: Предвремени избори по Бук*решт



По самиот на НАТО во Бук*решт, во Македонија треба да се одржат предвремени избори, вели лидерот на ДУИ Али Ахмети.

Претседателот на ДУИ, кој е во дводневна посета на Албанија, за албанските медиуми рече дека неопходно е одржување на предвремени избори во земјата на кои гласачите треба да изберат нова влада која ќе ја раководи Македонија.

Стабилната политика е потребна и за спроведување на реформите и имплементацијата на Охридскиот договор, рече Ахмети.


ISKRENO MISLAM DEKA PREDVREMENITE IZBORI SE SE POIZVESNI I ZATOA JA STAVIV OVAA TEMA.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 16:39
GI MOLAM ONIE STO GLASAAT ZA DRUGI DA NAVEDAT ZA KOGO GLASALE.
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 16:54
za PARTIJATA NA ZELENITE
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 17:15
Abe ne glasajte za site da svatat deka ne mozat da go maftaat narodot.Ama seriozno
Im YOUR NIGHTMARE
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 17:20
za zal ,ili za sreka nema da glasam!
samo zatoa sto uste nema takva partija,koja navistina ke go ispolni toa sto ke go vetiтага
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 21:22
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

za zal ,ili za sreka nema da glasam!
samo zatoa sto uste nema takva partija,koja navistina ke go ispolni toa sto ke go vetiтага
 
Во право си...потполно
Ниту имало ...ниту пак има ...ама ниту во иднина ќе има таква партија..за која ете се залагаш ти..а гледам и ја „бараш„..
голема%20насмевка
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
kaplar Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kaplar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 22:28
  ..Za Nikola Gruevski DA...no da napravi cistka na mnogu nedokvakani na lokalno nivo...koi na den pred parlamentarnite izbori preminaa vo VMRO...samo i samo da dobijat fotelicki bidejki vo SDSM bea na dnoto...Mislam deka edinstvena greshka mu e shto dozvoluva da mu se rushi rejtingot od mnogu tikvari koi gi interesira samo bogatenjeto... profitot...treba da ja skrati pregolemata mok na lokalnite moknici, zaradi takvi narodot go kazni SDSM, ne bi sakala toa da mu se sluci i na Gruevski...sepak napravi nekolku dobri potezi...gi pokaci penziite, platite, subvenciii za zemjodelcite, vauceri za kompjuteri za apsolventite...Inflacija imashe i za vreme na SDSM, samo se kuteshe.
 I ne prifakam navredi, ova e samo licno mislenje na partiski neopredelen graganin od nekogashnata sredna klasa...
  
 Се согласувам и ја со тебе исто и у велес треба да се сменат некој недоквакани и корумпирани ВМРО КОМУНИСТИ
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 09:50
Mislam deka osven sto treba da se cistat nesoodvetnite kadri isto taka mislam deka treba da se pokaze doblest da se podrzat onie gradonacalnici koi profesionalno si ja izvrsuvaat svojata funkcija , bez razlika na partiskata pripadnost.
Licno mislam deka vlasta treba da podrzi luge kako gradonacalnicite na Strumica i na Veles.
Se spekulirase deka aerodromot sto trebase da se gradi vo Strumica se gradi vo Stip samo poradi bliskosta na gradskite vlasti od Stip so vladata.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 10:26
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Mislam deka osven sto treba da se cistat nesoodvetnite kadri isto taka mislam deka treba da se pokaze doblest da se podrzat onie gradonacalnici koi profesionalno si ja izvrsuvaat svojata funkcija , bez razlika na partiskata pripadnost.
Licno mislam deka vlasta treba da podrzi luge kako gradonacalnicite na Strumica i na Veles.
Se spekulirase deka aerodromot sto trebase da se gradi vo Strumica se gradi vo Stip samo poradi bliskosta na gradskite vlasti od Stip so vladata.
Грешка имаш...
Никој нема да му изгради на еден град ниту аеродром ниту друга инфраструктура...
Самите лично..ми беше давнешен предлог да се организираат бизнисмените и наместо да кукумјавчат по скопје за пари при идеи...да направат еден јак финансики конзорциум..кој веднаш би направил три битни работи за овој перспективен град:
1.Откупен центар со складиштен простор доволен дури и за најголеми приноси од берби во тој крај.
2.Центар за калибрација и рангирање на по квалитет на сета превземена стока..после или сопственикот сам си ја продава  лично..или за тоа овластена агенција-посредник а која ќе има контакт компјутерски центар со сите околни и подалечни стокови берзи и откупувачи на она со што градот струмица и околината изобилува.
Фабрика за опакувки правена според сите светски стандарди...со можност класификацијата и пакувањето сосе продажабата да се прави од истата агенција која ќе биде посредник за се...
Конзорциумот гради аеродром и сите придружни елементи..со свои пари..и стоката со помош на агенцијата може истиот ден да се најде спакуван а според сите светски стандарди во билокоја дестинација истиот ден...со ПОЗНАТ БРЕНД..СТРУМИЦА..
Заштитниот знак треб ада биде меѓународно заштитен..
Оваа идеа ја пласирав уште пред 18 години..кога кандидатот за пратеник беше во кампања...
Ама..пустата НЕДОВЕРБА во заедничкото влагање го стори своето...сите на ситно ..а никако здружени заедно..
Проблемот беше и остана..НЕДОВЕРБАТА кај луѓето :
дека МОЕТО е СЕКОЈПАТ МОЕ и ВЕЧИТО МОЕ..
Она што е до ден-денес моторна сила за брз развој на секоја високоразвиена земја.
пс
Ме ч`чнавте ..таму каде што ме боли..оти сеуште не е остварено ни делче од она што ми беше како идеа само..
лутина
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2008 во 10:33
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Mislam deka osven sto treba da se cistat nesoodvetnite kadri isto taka mislam deka treba da se pokaze doblest da se podrzat onie gradonacalnici koi profesionalno si ja izvrsuvaat svojata funkcija , bez razlika na partiskata pripadnost. Licno mislam deka vlasta treba da podrzi luge kako gradonacalnicite na Strumica i na Veles. Se spekulirase deka aerodromot sto trebase da se gradi vo Strumica se gradi vo Stip samo poradi bliskosta na gradskite vlasti od Stip so vladata.


Грешка имаш...
Никој нема да му изгради на еден град ниту аеродром ниту друга инфраструктура...

Самите лично..ми беше давнешен предлог да се организираат бизнисмените и наместо да кукумјавчат по скопје за пари при идеи...да направат еден јак финансики конзорциум..кој веднаш би направил три битни работи за овој перспективен град:

1.Откупен центар со складиштен простор доволен дури и за најголеми приноси од берби во тој крај.

2.Центар за калибрација и рангирање на по квалитет на сета превземена стока..после или сопственикот сам си ја продава лично..или за тоа овластена агенција-посредник а која ќе има контакт компјутерски центар со сите околни и подалечни стокови берзи и откупувачи на она со што градот струмица и околината изобилува.

Фабрика за опакувки правена според сите светски стандарди...со можност класификацијата и пакувањето сосе продажабата да се прави од истата агенција која ќе биде посредник за се...

Конзорциумот гради аеродром и сите придружни елементи..со свои пари..и стоката со помош на агенцијата може истиот ден да се најде спакуван а според сите светски стандарди во билокоја дестинација истиот ден...со ПОЗНАТ БРЕНД..СТРУМИЦА..

Заштитниот знак треб ада биде меѓународно заштитен..

Оваа идеа ја пласирав уште пред 18 години..кога кандидатот за пратеник беше во кампања...

Ама..пустата НЕДОВЕРБА во заедничкото влагање го стори своето...сите на ситно ..а никако здружени заедно..

Проблемот беше и остана..НЕДОВЕРБАТА кај луѓето :

дека МОЕТО е СЕКОЈПАТ МОЕ и ВЕЧИТО МОЕ..

Она што е до ден-денес моторна сила за брз развој на секоја високоразвиена земја.

пс

Ме ч`чнавте ..таму каде што ме боли..оти сеуште не е остварено ни делче од она што ми беше како идеа само..

лутина


VO RED E TOA STO GO KAZUVAS , SE SOGLASUVAM I JAS SUM RAZMISLUVAL NA OVAA TEMA.
NA KRAJ IZLEZE SETO TO DA GO NAPRAVI HRVAT I PAK KE BIDE STARATA PESNA KAKO I VO JU MAKEDONCETO RABOTI A DRUGI GI SOBIRAAT PLODOVITE , SAMO PORADI NASATA NEODGOVORNOST , NESTRUCNOST I NEDOVERBA , NO NEJSE.

JAS OVDE SPOMNAV PROEKTI FINANSIRANI OD DRZAVATA I PROEKTI KOI ZAVISAT OD VLADATA.

KAKO PRIMER AERODROMOT ILI PRIMER DRZAVNOTO ZEMJISTE KOE NE GO DAVAAT POD GRADSKA UPRAVA.


Изменето од kultuzin - 27.Март.2008 во 10:34
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 50>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.