IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - ГИШ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ГИШ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 12>
Автор
Порака
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 00:42
Originally posted by james dean james dean напиша:

Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

Jas ne znam ni sto se otvori tema za Gis.Nitu e nekoj peac ili pa nekoj poseben pa tolku za nego da zboruvame.Sekogas i za sekoj ke ima luge koi im se dopagaat a koi ne.Mene licno ne mi se dopaga pa posebno pa koga mi kazuvaa kako se zabisuval na fakultet pred 6-7 godini.So vrski a neznam ni dali go zavrsil, a ovamu i moral ke mi prodava.


Па како што пишав на самиот почеток. Темата е отворена од "моментална инспирација", пошто го гледав човеков на ТВ и ме извади од такт. Морав негде да се испукам, а и да се преслушам, дали сум во право или не (колку истомисленици имам?)
А инаку така ако гледаме - зошто?, тогаш што да кажам јас за Лила, Боки 13, Јанко и остали идиоти. Не зезај. Колку и да ми е антипатичен, пак, морам да признам дека е една класа над овие!

Gis ne smeeme da go uporeduvame so gore navedenite.Ako nesto pravel Gis vo zivotot toa e sto cital ,mnogu cital.Ne mu go razbiram samo "filmot" vo koj si igra. A koga ke razmislam podobro pa i sto imam da go razberam, negov si eнамигнување






4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 21:31
Abe Gis e nedajboze nezna so gledet vo nego onie so go saket nemoza da go slusa
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 22:28
Originally posted by Zaspana Zaspana напиша:

Abe Gis e nedajboze nezna so gledet vo nego onie so go saket nemoza da go slusa


Заспана,ај расони се...разбистри главата...среди си мислите...и полека ама разбирливо повтори што кажа.
PLS?
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2008 во 22:46




Биба фала што го постави прашањето наместо мене

Заспана, да не заборави дека официјален јазик на форумов е македонски?






Изменето од james dean - 05.Февруари.2010 во 11:52
Кон врв
arsin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај arsin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 16:11
dobar mu e spotot kaj sto nosi krzno od ovca
let the force be with you
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 08:50
 
 
   Деновиве го сретнав Гиш  низ ГТЦ....како само оди....трепкање....
    .....зрачи ...како појава.......љубов.............а пак како пее..........мечтаење.....плазењеплазење......
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 12:17
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Гиш е голем човек, уметник...уживам да го слушам кога зборува и кога пее. “Самовилска свадба“ е ремек дело од овие простори.А посебно ми се допаѓа тоа теќето што си го направил кај него дома, не би имала против едно наргиле да испушиме таму со лаф-муабет.намигнувањеЗа Гиш-се најдобро
Тогаш тој требаше да оди на евровизија.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2008 во 21:01
Mnogu produhoven i ubav covek...големо%20гушкање
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 13:16
Гиш... ...го обожавам...... и песните што ги испеал и поезијата што ја напишал...а тек како ги водеше ноќните емисии на радио...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 13:56
Гиш е претежно тезгаџија музичар, а тоа не го прави уникатен и единствен уметник.
Тоа што во Ск нема многу фаци што се облакаат така, пак не го прави уникатен.
Добри гласовни можности но ништо повеќе од тоа. Поет?-сите денеска пишуваат поезија и се звучи како поезија кога ќе се стави на бел лист хартија.
Најобичен скопски боем, кој се води само според сопствените инстикти.
И кога си таков тип, со таков начин на живот, сигурно дека си градска фаца за која секој има право да формира мислење.
Речникот му е надуен и тоа што е речит и што чита „необична„ литература пак не го прави ништо поширок ниту поинтелигентен од другите.
Доста е изполитизиран, едно време многу упадливо си ја покажуваше партиската наклонетост.
Се на се, не го почитувам многу, многу.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2008 во 10:31



Гиш појава.... ??? Па со онаа негова препотентност... Си замислува дека е најпаметниот човек на планетава... Лета во облаци... а всушност не е ништо освен некаков копирант...





Изменето од james dean - 05.Февруари.2010 во 11:53
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2008 во 11:06
Originally posted by blashka blashka напиша:

 
 
   Деновиве го сретнав Гиш  низ ГТЦ....како само оди....трепкање....
    .....зрачи ...како појава.......љубов.............а пак како пее..........мечтаење.....плазењеплазење......



Кажи....љубов
Абе тој глас-како ѕвон, на ова ЦД-во за Македонија, неговата обработка е убедливо најдобра, каков само аплауз доби на концертот на плоштад, па како зборува, па таа начитаност...па како само свири на кавал...па како пишува...па неговите познавања....

Жал ми е што некои плукаат по вакви таленти, човеков е редок примерок, а тоа што на некои ви се чини препотентен-па тоа е од што има премногу да каже...да даде...

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Spejs Nigrutin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 74
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Spejs Nigrutin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 16:40
hmm ne go slusam bas najmnogu
|живи живот свој и заеби све око себе|
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 17:57
Гиш...
Памти некој 3 песни од ГИШ??
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.