IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Никола Г. најдобар или најлош премиер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Никола Г. најдобар или најлош премиер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 77>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 11:18
Каде ке им објасниш на комуњарите дека после се што оставија ова е максимум и уште напред се движи.Ајде има уште години Грујо ке го видиме крајотголема%20насмевка
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 11:43
Погледнeте му го кабинетот.Обратете внимание на искуството надвор стекнато.Ситигруп,Мајкрософт,Светска банка.

М-Р ЗОРАН СТАВРЕСКИ - ЗАМЕНИК ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВЛАДАТА ЗАДОЛЖЕН ЗА ЕКОНОМСКИ ПРАШАЊА http://www.vlada.mk/biografii/clenovi/biografija-stavreski.htm

ВЕЛЕ САМАК - МИНИСТЕР БЕЗ РЕСОР
http://www.vlada.mk/biografii/clenovi/biografija-samak.htm

ГЛИГОР ТАШКОВИЌ - МИНИСТЕР БЕЗ РЕСОР, ЗАДОЛЖЕН ЗА ПРИВЛЕКУВАЊЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ
http://www.vlada.mk/biografii/clenovi/biografija-taskovic.htm

ИВО ИВАНОВСКИ- МИНИСТЕР БЕЗ РЕСОР ЗА РАЗВОЈ НА ИНФОРМАТИЧКОТО ОПШТЕСТВО
http://www.vlada.mk/biografii/clenovi/biografija-ivanovski.htm

Едино се прашувам до кога ќе издржат овде со локалните мангупчиња.
Абе кој е копиљот дошол од надвор, појма нема за нас он мене ќе ми кажуе како требало.Види го бе педер е овој.Во Сан имам читано за него.
Аии а па оној бе татко му го знам бе бугараш бе убиваше партизани.
Аууу па и оној сте го донеле, ластици му маав у мало.
итн итн ....

Еден од успесите е добрата поставеност на луѓето.
Има неколку стварно квалитетни што влечат силно напред економски.

Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 13:30
според мене најголема грешка му е шо не ги откачи некои од сопствените министри шо не ги бива, од типот на силвана бонева, рафајловска, елмази... Ништо нема да загуби, само може да добие во очите на народот...
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 16:58
Колку е добар и лош народот полека почна да си кажува. Од 100-те чекори само магистратурата ја реализира. Па голем успех е тоа. Нели?
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 17:41
Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:

Погледнeте му го кабинетот.Обратете внимание на искуството надвор стекнато.Ситигруп,Мајкрософт,Светска банка.

М-Р ЗОРАН СТАВРЕСКИ - ЗАМЕНИК ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВЛАДАТА ЗАДОЛЖЕН ЗА ЕКОНОМСКИ ПРАШАЊА http://www.vlada.mk/biografii/clenovi/biografija-stavreski.htm

ВЕЛЕ САМАК - МИНИСТЕР БЕЗ РЕСОР
http://www.vlada.mk/biografii/clenovi/biografija-samak.htm

ГЛИГОР ТАШКОВИЌ - МИНИСТЕР БЕЗ РЕСОР, ЗАДОЛЖЕН ЗА ПРИВЛЕКУВАЊЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ
http://www.vlada.mk/biografii/clenovi/biografija-taskovic.htm

ИВО ИВАНОВСКИ- МИНИСТЕР БЕЗ РЕСОР ЗА РАЗВОЈ НА ИНФОРМАТИЧКОТО ОПШТЕСТВО
http://www.vlada.mk/biografii/clenovi/biografija-ivanovski.htm

Едино се прашувам до кога ќе издржат овде со локалните мангупчиња.
Еден од успесите е добрата поставеност на луѓето.
Има неколку стварно квалитетни што влечат силно напред економски.




zokisk znaes li ti deka ako eden od ovie ministri donese stransak investicija, ima pravo da zeme provizija do 20 %...od provizijata 5 % za Agencija za starsni inveticiii....5% za kabinetot na Ministerot i 10 % za ministerot....dali si go znael ova i dali go podrzuvas, zasto gledam deka site pogore DPMNE go gledaat kako sveto nesto da e....kako da zaboravija deka istite lugje koi vo 2001 godina ja dovedoa drzavata pred totalen kolaps i finansiski i poltiicki, se i sega na vlast samo ne se ministri, tuku lokalni mangupi .... samo vodacot e drug...pomlad de!
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 17:46
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:

Погледнeте му го кабинетот.Обратете внимание на искуството надвор стекнато.Ситигруп,Мајкрософт,Светска банка.

М-Р ЗОРАН СТАВРЕСКИ - ЗАМЕНИК ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ВЛАДАТА ЗАДОЛЖЕН ЗА ЕКОНОМСКИ ПРАШАЊА http://www.vlada.mk/biografii/clenovi/biografija-stavreski.htm

ВЕЛЕ САМАК - МИНИСТЕР БЕЗ РЕСОР
http://www.vlada.mk/biografii/clenovi/biografija-samak.htm

ГЛИГОР ТАШКОВИЌ - МИНИСТЕР БЕЗ РЕСОР, ЗАДОЛЖЕН ЗА ПРИВЛЕКУВАЊЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ
http://www.vlada.mk/biografii/clenovi/biografija-taskovic.htm

ИВО ИВАНОВСКИ- МИНИСТЕР БЕЗ РЕСОР ЗА РАЗВОЈ НА ИНФОРМАТИЧКОТО ОПШТЕСТВО
http://www.vlada.mk/biografii/clenovi/biografija-ivanovski.htm

Едино се прашувам до кога ќе издржат овде со локалните мангупчиња.
Еден од успесите е добрата поставеност на луѓето.
Има неколку стварно квалитетни што влечат силно напред економски.




zokisk znaes li ti deka ako eden od ovie ministri donese stransak investicija, ima pravo da zeme provizija do 20 %...od provizijata 5 % za Agencija za starsni inveticiii....5% za kabinetot na Ministerot i 10 % za ministerot....dali si go znael ova i dali go podrzuvas, zasto gledam deka site pogore DPMNE go gledaat kako sveto nesto da e....kako da zaboravija deka istite lugje koi vo 2001 godina ja dovedoa drzavata pred totalen kolaps i finansiski i poltiicki, se i sega na vlast samo ne se ministri, tuku lokalni mangupi .... samo vodacot e drug...pomlad de!






премногу е звучно- но не и убедливо за да би било вистинито.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 17:49
ОК, ако зема провиза е спротивно законот и е казниво.
Нема вечно да бидат.

Немој те молам за 2001 да ми збориш и колапсот да не отвараме друга тема.Нема релевантна сила кај нас вистински национална да видиш како се суди за велепредавство.

Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 17:50
А да Мајкрософр, Ситигруп, Светска банка не се убедливи, па скраја да е и вистинити.
Семој например е пред Мајкрософт и е фирма со вечи обрт.
Бар така не учат тука во РМ, пошто он се добија секаде.
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 17:50
Originally posted by orlov orlov напиша:



премногу е звучно- но не и убедливо за да би било вистинито.



ova ti go zboruvam od moeto licno iskustvo vo agencijata za strasnki investicii...veruvaj mi pobaraa tolku kolku sto napisav....nemam namera da izmisluvam zasto ne mi znacat nisto....mojata odluka e deka nema da vidat nitu denar od moite parneri...ali koj kako saksa neka veruva...a ti ocigledno go podrzuvas vakviot nacin na rabotenje..
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 17:53
Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:

ОК, ако зема провиза е спротивно законот и е казниво.
Нема вечно да бидат.

Немој те молам за 2001 да ми збориш и колапсот да не отвараме друга тема.Нема релевантна сила кај нас вистински национална да видиш како се суди за велепредавство.




what!!!!!...pocnavme so zakani ajde da vidam...a da za velepredavstvo da ne mu sudat na Gvujot za OKTA po 3 godini koga ke padne ....dali mislis deka MAnedvski e praviot covek na celo na Pravda...ili si go zasluzi mestoto....da ne si presudat samite za velepredavtsvo...
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 17:57
Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:

ОК, ако зема провиза е спротивно законот и е казниво.
Нема вечно да бидат.

Немој те молам за 2001 да ми збориш и колапсот да не отвараме друга тема.Нема релевантна сила кај нас вистински национална да видиш како се суди за велепредавство.




Има, ама бившата и сегашната власт тоа го обзнанија. Не поради нас. Туку поради нив.
Нас ни судат со предвремено бркање од работа. Има ли полошо од тоа.
Но, нешто друго тебе те мачи па затоа молиш да не зборам за 2001- година.
Сакал или не ЈАС за таа 2001 ќе зборам се додека не завршат сите процеси од таа проклетија.
А ако лично си загрозен тогаш мислимуја.



Изменето од orlov - 15.Декември.2007 во 17:59
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 18:03
орлов, кој друг збор да го искористам него велепредавство и судење за вепередавство.Тогаш нема да имаме политичари.

ПАВЛИН, обзнани го случајот во јавноста, дека Агенцијата зема провизија.
Нека пукне тиквата.Да не се вечни, ако бара ќе си добие по .....
И каде виде закани, немој сеа со мувата и капата да ја спомнувам.

Бајрам на умот си праиме, какво судење за велепредавство.
Но имаме шанса, нели тоа демократијата ни го дозволува да кажеме дека кога ќе се спомне 2001 првиот збор е велепредавство.

Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 18:08
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

Originally posted by orlov orlov напиша:



премногу е звучно- но не и убедливо за да би било вистинито.



ova ti go zboruvam od moeto licno iskustvo vo agencijata za strasnki investicii...veruvaj mi pobaraa tolku kolku sto napisav....nemam namera da izmisluvam zasto ne mi znacat nisto....mojata odluka e deka nema da vidat nitu denar od moite parneri...ali koj kako saksa neka veruva...a ti ocigledno go podrzuvas vakviot nacin na rabotenje..



Изјавата ти е бомбаста и политичка. Значи не е вистинита. Или некој политичар ти завршил работа за некоја твоја према него многу поголема, или од секогаш си со тој тип на политичари.
Оние бар малку неуспешни- чесни политичари се бројат на прсти.



Изменето од orlov - 15.Декември.2007 во 19:12
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 18:20
Originally posted by orlov orlov напиша:


Изјавата ти е бомбаста и политичка. Знчи не е вистинита. Или некој политичар ти завршил работа за некоја твоја према него многу поголема, или од секогаш си со тој тип на политичари.
Оние бар малку неуспешни- чесни политичари се бројат на прсти.



pozdrva do tebe ama ne mi e jasno kako moze da baraat pari za nesto sto zemaat plata
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 77>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.