IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Дали му верувате на Груевски?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали му верувате на Груевски?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5657585960 76>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2009 во 20:26

да бев косовар , сигурно ќе видев ДОБРО дело после демаркацијата ......... вака останува  да кажам по милионити пат НЕ .... НЕ МУ ВЕРУВАМ .............

Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2009 во 20:35
Колку ни е само очајна опозицијата се гледа од погорните коментари...Незнам само за какви пазари и милиони зборувате...Едноставно се работи за природно прилагодување на границата ...Освен тоа кај Липково поле е планирано да се гради акумулација која со старите граници требаше да биде на двете територии а сега е само на македонска територија...Земјиштето кај Кодра фура и онака им припаѓа на жителите од Дебалде и на крај Косово зема 150 хектари а ние добивме 170 хектари одтука не ми е јасно со какви пресметки добивте краен резултат дека разграничувањето е причина за недоверба кон Груевски...



Изменето од Анастеа - 21.Октомври.2009 во 10:33
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2009 во 20:37
Тоа им е работа на опозицијата...да кукаат и викаат дека Груевски во конкретниов случај не чини, дека е предавник.

А да не почнуваме со предавниците...
Кон врв
AcaRank. Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 91
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AcaRank. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2009 во 23:13
Znam samo deka koga Blagoja Gruevski pe pee od dlabinata na svojata dusha i srce........no i deka koga Nikola Gruevski govori isto taka od dlabinata na svojata dusha sama na sebe ne si veruva........Pa kako JAs da mu veruvam?
Toa shto ne se postigna vo 1966 da go npravime sega....
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 17:04
Jas licno ne mu veruvam na Gruevski
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 17:08
на 7-ми декември ќе излезат на виделина сите негови лаги ........ дадени во предизборието ......... тогаш и многу други нема да му веруваат како што ЈАС лично не му верувам ........ ни сега , ни во минатото а уште помалку во иднината ......... ЈОК БРЕ  ......... тој не е за верување .........
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 21:07
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

на 7-ми декември ќе излезат на виделина сите негови лаги ........ дадени во предизборието ......... тогаш и многу други нема да му веруваат како што ЈАС лично не му верувам ........ ни сега , ни во минатото а уште помалку во иднината ......... ЈОК БРЕ  ......... тој не е за верување .........
Маршале едно да ви кажам дека народот му верува на груевски и ке му верува,а на 7 ми декември ке видиме што ке се случи,но што и да се случи тоа ке се виновно Грците.
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 21:36
Да ќе се виновни Грците, Но виновен ќе е и Груевски кој ако не можел или не знаел како да се справи со проблемот кој го имаме, не требал воопшто да бара подршка од народот и да лаже и глуми преродба во сто чекори, и незнам што уште да ветува во предизборната кампања. На секој митинг во предизборието Груевски ,,имаше решение за спорот со името,, само за да купи гласачи, па затоа ми е чудно сега кога треба да ги презентира тие решенија, он одеднаш нема никакво решение. Кога јас би имала апсолутна власт во државата, и доколку на мене се чека да пресечам, сигурно дека нема да се кријам во глувчја дупка, ке пресечам онака како што мислам дека е најдобро за државата и за народот, макар и тоа да би ме чинело и пад на рејтинг, и загуба на избори. Барем толку Груевски им должи на гласачите. АЉ ова вртење во круг и криење е срамно и жално.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 21:39
Зошто да е виновен Груевски не ми е јасно,па Груевски не бара промена на Грчкото име

Жални се луѓето кои лесно се откажуваат од своето јас
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 21:40
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Зошто да е виновен Груевски не ми е јасно,па Груевски не бара промена на Грчкото име

Жални се луѓето кои лесно се откажуваат од своето јас
 
 
ќе го мислиш истото и после 7 - ми ? .........
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 21:43
ДА - јас моето име не би го сменил ни эа две ЕУ

Плус Грујо ке биде вториот човек на балканот кој го кажал судбоносното НЕ

Изменето од Boogie - 24.Ноември.2009 во 21:43
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 22:07
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

ДА - јас моето име не би го сменил ни эа две ЕУ

Плус Грујо ке биде вториот човек на балканот кој го кажал судбоносното НЕ


Ок е начинот на кој размислуваш. Ама ајде нека каже не. Нека не молчи и нека не не врти во круг. нека пресече веќе еднаш. Али не му се пресекува на човекот. Знаеш зошто? Зошто за некое време кога ќе имаме уште поголема беда од оваа што е денес, ќе почнат луѓето ,, е да си бевме во ЕУ, е ова е она,,. Кратко и јасно- ПРЕМИЕРОТ БЕГА ОД ОДГОВОРНОСТ, ЗОШТО СЕ ПЛАШИ ОД НАРОДОТ, СЕ ПЛАШИ ДА НЕ ПАДНЕ НЕКАД СЛУЧАЈНО ОД ФОТЕЉАТА ВО КОЈА ТАКА УБАВО СИ СЕ СМЕСТИЛ.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 22:18
ne ostana na koj
a na nekoj bi trebalo da veruvas
inaku kje se pretvoris vo NIHILISTA

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 22:19
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

ДА - јас моето име не би го сменил ни эа две ЕУ

Плус Грујо ке биде вториот човек на балканот кој го кажал судбоносното НЕ



големо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5657585960 76>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.