IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Дали му верувате на Груевски?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали му верувате на Груевски?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5455565758 76>
Автор
Порака
Момче Македонче Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Момче Македонче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 12:38
Убаво си пишува 1107 испитаници. Секои резултати зависат од репрезентативноста на масата која ја испитувате, значи се зависи од тоа колку тие 1107 испитаници се репрезентативни на останатите граѓани на РМ. Исто така сигурно има и степен на грешка, така да може да има грешки и од 5-6% па и повеќе
„Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите“ - Гоце Делчев
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 12:46
..a treba da se pocne so nesto ..op anketa!
anketa mu e majkata,pa duti i falc rezultatri...
...ja glup,sum se zapnal za ne menuvanje na imeto ,a dve tretini prifakale...
bozeeee......
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 13:11
Originally posted by Popi Popi напиша:

АНКЕТА НА АМЕРИКАНСКИОТ НАЦИОНАЛЕН ИНСТИТУТ

ВМРО-ДПМНЕ - СДСМ 32:11
 
И по четвртата година на власт, ВМРО-ДПМНЕ убедливо води. Според последната анкета на Американскиот национален институт (ИРИ), спроведена од 16 до 21 септември врз 1107 испитаници, разликата во рејтингот меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ е речиси 3:1 во корист на владеачката партија.
 
 
"Druzhe Grujo....mi ti se kunemo"!     голема%20насмевка
сега се пуни со себе зошто биле подобри од лошите, патетики еј газење%20од%20смеење
абе ало, на власт сте, зафатете се со работа, што ме боли мене дали сте подобри од СДСМ или не лутина
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 13:14
Originally posted by zagor zagor напиша:

..a treba da se pocne so nesto ..op anketa!
anketa mu e majkata,pa duti i falc rezultatri...
...ja glup,sum se zapnal za ne menuvanje na imeto ,a dve tretini prifakale...
bozeeee......
не си глуп, или новинарот е глуп, или „патриотската“ ВМРО ќе го смени името тага
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 13:25
Ајде без препукувања, дискутирајте на темата:  Дали му верувате на Груевски?
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 13:26
не ........... не му верувам ни кога се смешка шеретски голема%20насмевка
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 13:32
...zarem mora sekade da ima olesnuvaci?
mu veruvam na Gruevski...kako ne..!
sega ke padne dogovorot za imeto,a duri posle ke izlezeme na referendum ..i site ke bideme .....ZA!!! 
 
...izvini GRUJO,ama ic ne mi e gajle...
i na tebe najverojatno?..a?
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 16:21
Neznam..........ama nekako ne mi se prait kjef..........ne prait pari za NARODT......ama za nego i za negovite eeeeeeeeeeeeeeee.
Ne mu veruvam BE shto mi mozjete...........
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
milioner Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milioner Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 16:23
ЕК препорача почнување на пристапните прeговори со Македонија за влез во ЕУ

- Оваа препорака дадена од страна на ЕК претставува силно признание за политичката волја и за капацитетот кои што ги има оваа Влада да постигне успех. Како што кажа исто така и комесарот Оли Рен ова претставува и силен поттик за Владата и за сите институции да продолжат со реформските процеси и да се фокусираат на оние области каде што беа детектирани одредени слабости, рече Фуере.

Изменето од milioner - 14.Октомври.2009 во 16:24
Кон врв
Makedonec84 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Makedonec84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 16:31
Добро е...добивме препорака за почнување на преговорите!!! Благодарност до Груевски и неговиот тим. Да не беа толку вредни и способни немаше да добиеме препорака. БРАВО!!! Само напред! Дефинитивно му верувам на Грувски!!
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 17:19

Само уште еден доказ за ангажираноста на Груевски и лидерските тимови кои ги води во подобрување на ситуацијата на Македонија. СЕПАК, задоволен сум од делата и гледам дека чоекот работи и пак продожува да работи...

Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 18:55
Originally posted by Zdravko81 Zdravko81 напиша:

Само уште еден доказ за ангажираноста на Груевски и лидерските тимови кои ги води во подобрување на ситуацијата на Македонија. СЕПАК, задоволен сум од делата и гледам дека чоекот работи и пак продожува да работи...




Se gleda deka raboti.........
Od toa shto raboti toj i negoviot tim siromashtijata i bezraboticata se se pogolemi, ili sekojdnevno se zgolemuvaat...................лутинаSamo shto ne sme stanale drzjava na prosjaci.........

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
milioner Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milioner Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 11:30
Да бидам искрен, ДА. Ме направи да се чуствувам баш како милионер, ГОРД што живее во Македонија и што е Македонец.
Кон врв
Момче Македонче Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Момче Македонче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 11:47
А пред Груле не беше горд што живееш во Македонија. Браво за него, но мене не ми требаше Груле за да си бидам горд што сум Македонец и што живеам во Македонија.
Напротив сите политичари ни ја намалуваат македонштината, али ај да не навлегувам.
Сакав да постирам линк за тоа како нашиот Груле се најде на 90 место на листата на најубави политичари во Светот, wow. Колку информација албанскиот претседател е на 10 место и не шишаат и тука Еве го линкот:
http://hottestheadsofstate.wordpress.com/list/

Штета, сигурно не гласале членовите на ВМРО, за нив Груле е лепши и од Ана Ивановиќ, Меган Фокс, Сања Николиќ, Наташа Коцевска... не ми е јасно како може да не биде на прво место
„Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите“ - Гоце Делчев
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5455565758 76>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.