IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЕВРОВИЗИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕВРОВИЗИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 70>
Автор
Порака
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 02:38
Originally posted by anastea anastea напиша:

Vidovme vecerva poznative skopjani sto napravija!..

mila ne vredi samo da si od Skopje,nego treba da zivees i vo vistinskata naselba..za zal oni ne go ispolnuvaa ovoj uslov,taka da porazot beshe neizbezen
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
butterfly1436 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterfly1436 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 07:39
So mislevme so ispadna,ajt neka ni e na zdravje.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 09:18
Јас нема да коментирам , само сакав да кажам едно  големо  браво  за следниов  коментар што го прочитав на  порталот на ИДИВИДИ :


---------------------------------------------------------------------------------------------

abe pesnickata beshe prosecna (duri na nastapot nesho ja izmenile troa podobro so vokalite) spotot za pesnata beshe bez veze, i sega terate nekoj ni bil kriv abe za tamo samo pesna so sekoj vtor zbor vo nea ...MAKEDONIJA

-------------------------------------------------------------------------------------------------

аплауз




Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 09:25
Najdobro Mk da napravi pauza nekoja godina os ucestvo na Evrovizja
Dosta bea niski udari za nas...
Ova bese posledna kapka u chasata


Изменето од Valerija - 23.Мај.2008 во 09:32
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 10:05
ubavo otpeano, nastapot ne mi se dopagjase , kako sto veli Makijaveli, samo skokaa nekako neusoglaseno. Polosi pesni vlegoa vo finale, ama toa e toa ...
Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 10:33
A be Evrovizija, najgolemo sranje. Sto tuku se tupite okolu ovaa evrovizija. Mene pesnata mi se dopadna ama samo za doma da si ja slusam... ne e toa drzava da se pretstavuava. Ke rechite toa e edinstven nachin da ne znaat nadvor. Jas pak ke recham, mi se zdosadija takvo reklamiranje na zemjata kade mi pisuva FIROM. Jas ne sum Firomka i ne sakam takvi reklami.
 
Jas mislam deka ima podobar nachin da se pretstavuva zemjata, a toa ne e Cirkusvizija.
 
Na site onie makedonci koi se nadvor i ni ja pretstavuvaat zemjata (i ne kako FIROM) dostoistveno, koj im aplaudira niv?
 
Eve videte go pretstavnikot na Spanija. Toa e eden komichar i takva e i pesnata. I koj mi spomnal tuka evrovizija - NIKOJ.
 
Koga vidov deka i toa srbive ne vika FIROM, si rekov e dosta mi e veke.
 
 
 
 
 
 


Изменето од biljana.madrid - 23.Мај.2008 во 10:42
Прилепчанка
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 11:52
kolku samo znae da bide nepredvidliva!!!
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Jovka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 12:04
Ваква песна да пратиме идната година на Евровизија

I’m Macedonian, call me Macedonia, I’m Macedonian, this is Macedonia
Hell ass i say, this is Macedonia, I’m Macedonian, go and make my day, be angry at what i say, I’m Macedonian, this is Macedonia.
I don’t care if Europe will not vote for this song, i just came here to say what i have to say, I’m Macedonian, this is Macedonia, and will always stay that way.
Hear all Europe, hear me hell ass, I’m Macedonian, this is Macedonia, and what can you do about that? You can’t change that fact, all Europe listening tonight, I’m Macedonian, this is Macedonia

И на цела сцена да има пароли Македонија, Македонија.
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 13:59
Gi vidov skoro site vasi komentari i moram da kazam deka se slozuvam so vas deka zasluzivme da vlezeme vo finale , polosi pesni vlegoa nie ne.No edno ne mi e jasno a toa poveke me kopka dali nekoj od vas slusna deka imase glasno "uuuuuuuuuuuuuu" od publika koga izlegoa nasite bi sakala da mi se pristorilo ama sega ja gledav i reprizata na Crnogorskata TV i samata si pdvrdiv.Zosto , koj toa ne ne sakase da ne slusne , pa nebevme tolku losi za "uuuuuuuuuu" , ili ova bese pak na pliticka baza.Kako i da e mislam deka treba da se otkazeme od nastapot vo idnina na "BRUKOVIZIJA"
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 14:08
Јас песната прв пат ја слушнав пред некој ден. Еднаш веке искоментирав одамна пред евровизија дека нема ништо да направиме. За жал и така испадна. Баш сега ја слушам песнава и многу ми се свиѓа. Дефинитивно омилена ми е од сите евровизиски пењсни. Додека пред тоа Тамара ич не ми беше омилена од нашата естрада сега морам да кажам дека е една од моите омилени македонски пејачки. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Jovka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 15:19
Свиркаа Грците, тоа сега го кажа една водителка на радио. А ние не влеговме не заради политика, туку зошто немавме добра песна. Прочитајте ги коментарите на странските форуми, ќе ви стане јасно.
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 15:33
uzas i BRUKI za makedonija, dosta branime se sto e nase, ne sfakajki deka naseto mozebi ne e dobro, aman od taa nasa patrotska zabluda!!!!!!!1
sega cela EVROPA e u pravo deka ne e dovolno dobra pesnata, i nie demek sme u pravo i ke gi branime, gluposti
BRUKI, loso ispeani i katastrofa nastap, se sramam sto ne pretysatavuavaa tie trojca, abe nema vveke dobri glasovi za evrovizija, se znaese,TOSE< KAROLINA I VLADO, dzabe ni e se ponatakla
ova bese beter od nivoto na XXL
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 15:42
Типично за тие што не си го ни поштуваат своето. Гледам реално а не дека е македонско-супер беше песната.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 15:47
Originally posted by ESMERALDA 1 ESMERALDA 1 напиша:

uzas i BRUKI za makedonija, dosta branime se sto e nase, ne sfakajki deka naseto mozebi ne e dobro, aman od taa nasa patrotska zabluda!!!!!!!1
sega cela EVROPA e u pravo deka ne e dovolno dobra pesnata, i nie demek sme u pravo i ke gi branime, gluposti
BRUKI, loso ispeani i katastrofa nastap, se sramam sto ne pretysatavuavaa tie trojca, abe nema vveke dobri glasovi za evrovizija, se znaese,TOSE< KAROLINA I VLADO, dzabe ni e se ponatakla
ova bese beter od nivoto na XXL

БРУКИ?????? што си ти мори.........српска к*рирка???? или платена ггрчка бакојанка.......
кој им дал право на србите и грците да ни викаат ууууууу пред почеток........(племето нивно)........една работа да знаете........тоа што е твое не се критикува.....веќе ми се гади од вакви коментари у пм
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 70>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.