IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 103>
Автор
Порака
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 01:42
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Ми се допаѓа она како све го срочил Доријан за животниот стил на педерите, точно е све, но мислам дека не треба да се воздигнува или да се воодушевува толку фактот дека се повработливи и имаат предност пред семејните луѓе зашто да се има семејство значи и многу поголеми обврски да се има во животот.
Друго прашање ми се отвори тука дека хомосексуалците и луѓето со слободен брачен статус се попожелни за непречен тек на бизнисите бидејќи не одат на трудничко и не земаат одмори и боледувања поради деца.
До каде оди човештвото само со своите нехумани и себични постапки а истотот зависи од родителската грижа н оние кои ја населуваат Планетава.
Како и да е, мислам дека Педерите се многу посоцијални и поекстровертни за разлика од Лезбејките.


Уште еднаш, ставовите кои што беа на почетокот изложени не се мои, туку преземни од друг автор (наведен е изворот). Овде беа ставени со цел да се развие дискусија и да се разбие монотоноста на темава среќа.
А тоа за дехуманизацијата си сосем во право, меѓутоа е за во друга тема намигнување.

За другите не знам, ама за себе можам да кажам дека прилично се наоѓам во твојот опис за педер голема%20насмевка, а тоа би можеле да го потврдат и моите пријатели.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 01:45
Originally posted by igi 3 igi 3 напиша:

Originally posted by c**tkillah c**tkillah напиша:

Сапун

аплауз


Palmolive од мед и млеко? Oмилен ми е голема%20насмевка.





Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 01:47
Dorijance no comment...
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 02:00
Oti se mi se cini deka samo jas nemam dadeno komentar na temava... Jas ke bidam iskren, sekoj covek si ima svoi prava zastiteni so zakon i toj se steknuva so niv i ima pravo na niv od polnoletstvo da odgovara za negovite postapki i da gi snosuva posledicite.Ne smee nikoj da vlijae na negovite odluki ako ne ja zagrozuva okolunata taka da pravo na seksualna opredelenost ima sekoj i ne sekoj se drzi na nekoi granici da gi kritikuva homoseksualcite...Edinstvenm problem e mentalitetot ama vo gorenavedenoto e objasnato deka nikoj ne smee da mu gi poprecuva pravata na edno fizicko lice koe ne vrsi zagrozuvanje...Iako ne e vovedeno pravoto na homoseksualnost vo mk poddrska treba da im se dade od sekoj poedinec koj ne e ogranicen vo negovoto razmisluvanje... Taka da so gorenavedenovo, jas licno nemam nikakov problem so niv... Ednostavno mentalitetot e toj koj ne pravi da gi gledame kako frikovi, no so tek na vreme ke se "pripitomime" na niv....
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 15:02
 
 
  Каква подршка да им се даде ???  Да стапуваат во брак ...???
  Да посвојуваат и да одгледуваат деца ...???
 
  Јас лично ,, имам,, проблем со нив.....не ги сакам ...!!!   плазење%20злонамерно
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 20:58
Originally posted by pcelka pcelka напиша:

 
 

  Каква подршка да им се даде ???  Да стапуваат во брак ...???

  Да посвојуваат и да одгледуваат деца ...???

 

  Јас лично ,, имам,, проблем со нив.....не ги сакам ...!!!   плазење%20злонамерно


Znam deka toa veke e preterizam, ama sepak malku e loso toa da celo vreme se vregjaat i ponizuvaat...
Кон врв
ManushkA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ManushkA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 21:34
Nemam nisto protiv niv, duri imam i prijatel homoseksualec...голема%20насмевка
iako moram da priznam, prv pat koga go vidov da se baknuva so masko podzinav црвенеењеголема%20насмевка (mi bese mnogu smesno црвенеење)
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 21:46
Pa mislam dorijan moze ovde da se druzi........
na razni temi da postira ......
ama ako sedi samo ovde.....
ili postira da ne ubedi za negova nastranost......
da ne recam homoseksualnost......
poarno neka si najde nekoj HOMO forum ili chat....
pa tamu neka se "razviva".........
ama...... nie sme budali sto ovde komentirame..
i mu pravime kjef.....
veke toj e izguben slucaj....


Jas bas ova go obozavam.........
BTW
nema sto da "ve gledam Vas dorijan"......
horor filmovi ne obozavam......

..................veke ne idam ovde.................


Изменето од bijonse1 - 01.Мај.2009 во 21:48
Кон врв
sweetpoison Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2009
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweetpoison Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 18:41
koj ne probal ne znae
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 18:56
Originally posted by sweetpoison sweetpoison напиша:

koj ne probal ne znae


IZVINI KAKO SI NASTANAL DALI ZNAES

JA ZNAES POGOVORKATA STO TE EB... KOGA NE RAGAS
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 10:01
Originally posted by Omar Omar напиша:

Oti se mi se cini deka samo jas nemam dadeno komentar na temava... Jas ke bidam iskren, sekoj covek si ima svoi prava zastiteni so zakon i toj se steknuva so niv i ima pravo na niv od polnoletstvo da odgovara za negovite postapki i da gi snosuva posledicite.Ne smee nikoj da vlijae na negovite odluki ako ne ja zagrozuva okolunata taka da pravo na seksualna opredelenost ima sekoj i ne sekoj se drzi na nekoi granici da gi kritikuva homoseksualcite...Edinstvenm problem e mentalitetot ama vo gorenavedenoto e objasnato deka nikoj ne smee da mu gi poprecuva pravata na edno fizicko lice koe ne vrsi zagrozuvanje...Iako ne e vovedeno pravoto na homoseksualnost vo mk poddrska treba da im se dade od sekoj poedinec koj ne e ogranicen vo negovoto razmisluvanje... Taka da so gorenavedenovo, jas licno nemam nikakov problem so niv... Ednostavno mentalitetot e toj koj ne pravi da gi gledame kako frikovi, no so tek na vreme ke se "pripitomime" na niv....

Све убаво си напишал, штета што нема повеќе луѓе кои размислуваат на овој начин.
Всушност загрижувачки е колку човековата мисла и размисла можат да бидат ограничени и затворени. Наместо да се ослободат од стегите на стереотипноста, предрасудите, конзервативноста, од негативните вибрации - тие потонуваат се подлабоко и подлабоко во виорливиот менталитет на нетолеранција, непочитувањето и деструкција.

И само малку да те корегирам: не постои право на хомосексуалност. Имено, хомосексуалноста не е ниту право, ниту избор, ниту одлука, ниту помодарство, ниту било што, туку тоа е вроден инстинкт, нагон кој не можеш да го „избереш“, ниту да го „отфрлиш“.
Колку за илустрација, психолозите ја сметаат сексуалноста (а со тоа и сексуалните нагони) во хомеостазичките нагони, заедно со гладот и жедта. Гладот и жедта се од животно значење и мора да се задоволата по секоја цена, додека сексуалноста до одреден степен може да се потиснува, но никогаш не може да се потисне целосно, бидејќи нејзината манифестација доживува повеќе облици.

И конечно, сосем точна ти е забелешката дека „зајакот лежи“ во нашиот менталитет. Секако, јас не се осмелувам да осудувам зашто го немам тоа право, туку оставам простор и време со надеж дека сето тоа еден ден ќе се трансформира во нешто подобро и поубаво среќа.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 10:03
Originally posted by pcelka pcelka напиша:

 
   Каква подршка да им се даде ???  Да стапуваат во брак ...???
  Да посвојуваат и да одгледуваат деца ...???
 
  Јас лично ,, имам,, проблем со нив.....не ги сакам ...!!!   плазење%20злонамерно

Подршка од тебе не ни треба. Евентуално ако сакаш да не поддржиш, а ако не - можеме и без тебе среќа плазење.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 10:07
Dorian jas ne nemam nisto protiv vas... Znaes sto ke recam samo? Kako vi e ubavo taka.... Moze i malku e cudno seto ova, znaes maz so maz da se baknuvaat, no toa ti e mentalitet na nedovolno razviena zemja... Nema da recam deka ne sum bil protiv homoseksualcite, sum bil priznavam, no otkako otidov da ziveam vo zemja koja e mnogu porazviena od Makedonija malku pocnav da go menuvam mojot stav...
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 10:15
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Pa mislam dorijan moze ovde da se druzi........
na razni temi da postira ......
ama ako sedi samo ovde.....
ili postira da ne ubedi za negova nastranost......
da ne recam homoseksualnost......
poarno neka si najde nekoj HOMO forum ili chat....
pa tamu neka se "razviva".........
ama...... nie sme budali sto ovde komentirame..
i mu pravime kjef.....
veke toj e izguben slucaj....


Jas bas ova go obozavam.........
BTW
nema sto da "ve gledam Vas dorijan"......
horor filmovi ne obozavam......

..................veke ne idam ovde.................

Ха-ха-ха! Добра, ма, Бијонсе не се лути одма, леле каква си била... хи,%20хи...
Колку за информација, јас сум прилично стар член на форумов (далеку постар од тебе), а еднаш веќе и го спомнав тоа.
Кога активно пишував на форумов на разни теми, ти не си била тука, така што немаш право да коментираш за тоа каде и што ќе пишувам.
Доволно сум развиен за да знам каде да одам, што и колку да пишувам намигнување.
А сега што се задржувам конкретно на овој подфорум, тоа не е твој проблем. Ако не ти се допаѓа, не го посетувај и не коментирај, што друго да ти кажам... плазење
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.