IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Хороскоп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хороскоп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455 157>
Автор
Порака
monitor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај monitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 16:45
Стрелец, од тебе сакам да ги натераш луѓето да се смеат, зошто поради неразбирање на Мојата Идеја, тие се огорчени. Преку насмевката ти треба да му дадеш на човекот надеж, а низ надежта тие треба да ги свртат очите кон Мене. Ти ќе осознаеш за многу судбини, и макар за момент, ќе ги дознаеш проблемите на секој живот со кој стапуваш во контакт. Тебе, Стрелцу, јас те дарувам со Безграничното Изобилство, за да можеш да го распространиш до секој мрачен агол и да го осветлиш патот на секого”.


100% ТОЧНО многу       
Кон врв
nikolceo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolceo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2008 во 23:22
Zdravo na site
\Eve jas kasno se vklucuvam na temava i ne sum ja procital cela samo sakam edno da vi kazam deka voopsto naseto celosno postoenje e rezultat na vlijanieto na silite na planetite i sozvezdijata. za se imam 100% dokaz i koj sto saka da nauci nesto poveke za svojata idnina neka mi se obrati mene na koleo@hotmail.com bas sakam da diskutiram za toa. Jas vo eden moment bev covek sto normalno kako i site cak pat ke procita horoskop vo vesnik onaka rekreativno i nema da mu obrni vnimanie. No vo edna prilika koga imav moznost slucajno da se sretnam so astrolog i toj da mi kazi nekoi raboti za mojata idnina jas voopsto ne veruvav se dodeka ne mi se isposlucija dve tri raboti edno po edno a jas ne bev svesen deka toa e bas ona sto mi go kazaa( ne gi prpoznav vo momentot na slucuvanjeto) no otkako mi se slucija jas vidov deka kako sto mi kazaa taka se se sluci. Si go viknav jas Astrologot da mi napravi kompletna natalna karta pred godina i pol i od togas pa do denes 85% od predvidenoto e taka i ne mozis da go smenis. Od togas pocnav da istrazuvam astrologija i dojdov do pronajdok deka vsusnost se sto mi se slucuvalo e astrologija. Sekoja data koga mi se slucuvalo nekoja dobra ili losa rabota se poklopuva so nekoj tranzit n planeta od edno sozvedie vo drugo ili od edna kuka vo druga. Od togas pa navamu svativ deka gospod ne postoi nego toa to e astrologija. I APELIRAM DO SITE STO KE GO PROCITAAT OVA: ne gubete go vremeto postavuvajki si pred sebe vakvii ili onakvi celi. Ako astroloski nemate takvo slucuvanje nema da vi se ostvari i samo sto ke se razocarate. Bas sakam da me iskontaktirate mene na msn i malku da razresime nekoi raboti za jas licno da ve ubedam vo se.
Vi blagodaram sto go procitavte ova i izvinete nekade ako imam greski ili sum ispustil nekoi znaci.
Pozdrav i dobra vi nok 
Nikolce
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2008 во 15:38
Originally posted by nikolceo nikolceo напиша:

Od togas pa navamu svativ deka gospod ne postoi nego toa to e astrologija. I APELIRAM DO SITE STO KE GO PROCITAAT OVA: ne gubete go vremeto postavuvajki si pred sebe vakvii ili onakvi celi. Ako astroloski nemate takvo slucuvanje nema da vi se ostvari i samo sto ke se razocarate. Bas sakam da me iskontaktirate mene na msn i malku da razresime nekoi raboti za jas licno da ve ubedam vo se.
 
 
Секој си верува во она што сака или во она во што е убеден.
Не можеш да наметнуваш твое мислење т.е. да убедуваш некого во твојот став дека Господ не постои, туку тоа е астрологијатазбунетост кај луѓе со веќе изградени ставови. Не дека ставовите се апсолутни и не се менуваат, туку кога веќе тврдиш вакво нешто, треба и да го образложиш... подетално...
 
Кон врв
ladyzaki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladyzaki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2008 во 16:06
ve molam nekoj neka mi kaze sto se razbira sto sum vo horoskop zatoa sto sum na granica negde lav negde devica збунетостзбунетостзбунетост23.08.големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
najslatkiot jazik ima najostri zabi
Кон врв
nikolceo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolceo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 12:28
Originally posted by ladyzaki ladyzaki напиша:

ve molam nekoj neka mi kaze sto se razbira sto sum vo horoskop zatoa sto sum na granica negde lav negde devica збунетостзбунетостзбунетост23.08.големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
 
 
Obratise kaj mene na kole@hotmail.com na msn ke resime mnogu raboti
Pozdrav
Nikolce
Кон врв
nikolceo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolceo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 12:29
Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by nikolceo nikolceo напиша:

Od togas pa navamu svativ deka gospod ne postoi nego toa to e astrologija. I APELIRAM DO SITE STO KE GO PROCITAAT OVA: ne gubete go vremeto postavuvajki si pred sebe vakvii ili onakvi celi. Ako astroloski nemate takvo slucuvanje nema da vi se ostvari i samo sto ke se razocarate. Bas sakam da me iskontaktirate mene na msn i malku da razresime nekoi raboti za jas licno da ve ubedam vo se.
 
 
Секој си верува во она што сака или во она во што е убеден.
Не можеш да наметнуваш твое мислење т.е. да убедуваш некого во твојот став дека Господ не постои, туку тоа е астрологијатазбунетост кај луѓе со веќе изградени ставови. Не дека ставовите се апсолутни и не се менуваат, туку кога веќе тврдиш вакво нешто, треба и да го образложиш... подетално...
 
 
 
Obratise kaj mene na koleo@hotmail.com na msn da razresime nekoi raboti za da te ubedam
Nikolce
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 15:49
Мене тешко дека ќе ме убедиш во нешто, за кое имам веќе изграден став.намигнување
И ќе те замолам, не ја упропастувај темата со повици кон членовите за некакви “убедување“ на мсн... доволно е еден пост. Кој сака, ќе дојде.
Поздрав.
Кон врв
nikolceo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolceo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2008 во 20:12
ok nem aproblem ako ne sakate nesto poveke da doznaete
Nikolce
Кон врв
monitor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 97
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај monitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 16:09
АКО ИМАШ НЕШТО ДА КАЖЕШ, ТЕ МОЛАМ НАПРАВИ ГО ТОА ОВДЕ ЈАСНО И ЧИТКО.ВАКА ПОВЕЃЕ ЛИЧИШ НА ИЗЛИТЕНА САМОРЕКЛАМА.
БЕЗ НАВРЕДА.ПОЗДРАВ ДО ТЕБЕ.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2008 во 17:58
Originally posted by nikolceo nikolceo напиша:

ok nem aproblem ako ne sakate nesto poveke da doznaete
 
 
Не ме разбирај погрешно. Ти реков, се’ што имаш од областа повели напиши тука да прочитаме сите. Ако не ти одговара темата, прелистај ги останатите во подфорумот или отвори нова. Ова е јавен форум, достапен за сите, има дискутанти за сите теми.
За некакво убедување на приватно, доволно е еден пост, а си има и ЛП за таква намена. 
Поздрав.
Кон врв
aurora69 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aurora69 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2008 во 17:46
ladyzaki...bez datum, cas i mesto na ragjanje ne moze nikoj da ti kaze sto si vo horoskop...inaku mozes sama da napravis natalna karta na www.astro.com, i togas nema da imas dilema sto si dali lav ili devica. iako spored mene tie sto se rodeni na granica megju 2 znaka imaat karakteristiki i od edniot i od drugiot znak. sekako golemo vlijanie ima i podznakot(ascendent) kako i stelium na planeti vo odreden znak...
pozdrav

Изменето од aurora69 - 27.Декември.2008 во 17:50
Кон врв
nikolceo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 15.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 46
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikolceo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2009 во 23:56
Originally posted by aurora69 aurora69 напиша:

ladyzaki...bez datum, cas i mesto na ragjanje ne moze nikoj da ti kaze sto si vo horoskop...inaku mozes sama da napravis natalna karta na www.astro.com, i togas nema da imas dilema sto si dali lav ili devica. iako spored mene tie sto se rodeni na granica megju 2 znaka imaat karakteristiki i od edniot i od drugiot znak. sekako golemo vlijanie ima i podznakot(ascendent) kako i stelium na planeti vo odreden znak...
pozdrav
 
 
 
N e mozi da bides pomegu dva horoskopski znaka zatoa sto se znaes tocno minuta i sekunda koga sonvceto pominuva od eden vo drug znak. taka da tvoite mislenja deka imas i vakvi i takvi karakteristiki mozes da si gi cuvas samo za tebe i podobro da se informiras.
Pozdrav 
Nikolce
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 00:06
od kaj da znam so sum vo podznak????
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
aurora69 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aurora69 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 20:09
Originally posted by maki_seker4e maki_seker4e напиша:

od kaj da znam so sum vo podznak????


Za da doznaes sto si vo podznak treba datum na ragjanje, cas i mesto...
http://img218.imageshack.us/img218/7982/aurora69ib5.gif
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455 157>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,299 секунди.