IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455 103>
Автор
Порака
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:29

А каде пак јас тебе конкретно те посочив некаде за нешто?

Цело време зборувам обоштено ;)
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:30
Ситничар и перфекционист не е исто со
тоа што ти го пишува под никот.....
мислам тоа опсесивен компулсивец
Опсесивна компулсивна невроза и перфекционизам.....тешко да имаат допирни точки

Изменето од Lithium - 28.Април.2009 во 18:31
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:31
ona sto ti preci , ne mora ni da go primetuvas .... no ne mozes nitu da sudis za nesto sto ne go poznavas .......... sekoj ima pravo na sloboden izbor ............
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:32
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

sto tolku galama okolu neciv sloboden izbor ? ..... sto tolku mislite deka vi preci dokolku e nekoj homo ? .... ednas mislam deka na forumov procitav deka homoseksualnosta e bolest ... i se naklapaa bezbroj prazni muabeti .... demek , zagrizeni pa aj kje gi lecime ... a nikade ne procitav deka nekoj se zagrizil ili se zavzel za da im se pomogne na alkoholicarite , narkomanite , kockarite ili pak da se bara resenie za svinskiot grip збунетост ..... kade ste sretnale ( a dokolku i ima toa e sigurno mal broj ) , deka nekoj homo go maltretiral semejstvoto kako sto toa go pravat pogore navedenite ? ....... ne e li alkoholizmot i narkomanijata pa i kockata poopasna bolest i zavisnost od homoseksualnosta ? ...... mislam deka nim treba da im se pomogne povekje otkolku na homoseksualcite збунетост


Еееее, Мирославе да си здрав и жив!
Ете каде лежи зајакот намигнување. Ама оди скорни го од грмушката загриженост...
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:34
licno smetam deka najglasnite vo osuda na homoseksualcite se samo bedni faci vo svoite nastojuvanja da se prikazat kaj sprotivniot pol kako vistinski muŠkarci ...... ne deka imaat konkreten stav tuku ednostavno ne znaat kako da se samoeksponiraat ............

Изменето од miroslav_g8 - 28.Април.2009 во 18:35
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:36
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Ситничар и перфекционист не е исто со
тоа што ти го пишува под никот.....
мислам тоа опсесивен компулсивец
Опсесивна компулсивна невроза и перфекционизам.....тешко да имаат допирни точки


Кога велам опсесивен компулсивец не мислам на медицинска дијагноза (пу-пу скраја да е), туку повеќе алудирам на сосем мал спектар од манифестациите кои се пројавуваат кај овие личности.
(Малце оф-топик, но се во служба на јасната и прецизна комуникација)
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:37
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

licno smetam deka najglasnite vo osuda na homoseksualcite se samo bedni faci vo svoite nastojuvanja da se prikazat kaj sprotivniot pol kako vistinski muŠkarci ...... ne deka imaat konkreten stav tuku ednostavno ne znaat kako da se samoeksponiraat ............


Интересна теза, во секој случај.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:38
Nikoj nema pisano deka ima los stav za homoseksualnosta.....toa si e nivna rabota......

Samo analiziranje na postot od dorian
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 15:32
нема лош и добар став за хомосексуалноста, но има позитивен и негативен........

Мирославе право на избор, право на избор, право на избор.......ДОБРО де.......никој тоа не го оспорува.........
Имаат право на избор и си избрале они партнер од ист пол и се е тоа ОК се додека не побараат бракови, посвојување деца итн.......
МИР со сите
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 15:33
Originally posted by SrboLegendaRSK SrboLegendaRSK напиша:

Педерите се болест!


Да бе, имаше нели колку што се сеќавам апчиња за нив. Неефикасни беа
Штета што само ги етикетирате како БОЛНИ
ај тоа предрасудите мање више
ама болни....
колку што знам има педери совршено здрави
што најнормално функционираат
и да се болни, у каква установа ќе ги сместиш бе сонце?
Болни се и пироманите, шизофреничарите....нив смести ги
у посебна установа пошто за нив ја има
немам ништо против педерите ниту пак ќе имам
пак да кажам, тоа е нивен личен избор
ама жал ми е кога вака имате предрасуди и погрешно
засновани ставови


Изменето од Lithium - 09.Мај.2009 во 12:37
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 15:36
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

нема лош и добар став за хомосексуалноста, но има позитивен и негативен........

Мирославе право на избор, право на избор, право на избор.......ДОБРО де.......никој тоа не го оспорува.........
Имаат право на избор и си избрале они партнер од ист пол и се е тоа ОК се додека не побараат бракови, посвојување деца итн.......


мислиш дека двајца хомосексуалци
( без разлика педери или лезбејки )
не можат соодветно да се грижат и да го воспитуваат детето
подобро отколку тоа што би го сториле машко и женско


Изменето од Lithium - 09.Мај.2009 во 12:40
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 22:16
Ај сега ...потребен е коментар............
и сега дориангреј.....велиш ова е секси и нормално???



Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2009 во 14:04
Ми се допаѓа она како све го срочил Доријан за животниот стил на педерите, точно е све, но мислам дека не треба да се воздигнува или да се воодушевува толку фактот дека се повработливи и имаат предност пред семејните луѓе зашто да се има семејство значи и многу поголеми обврски да се има во животот.
Друго прашање ми се отвори тука дека хомосексуалците и луѓето со слободен брачен статус се попожелни за непречен тек на бизнисите бидејќи не одат на трудничко и не земаат одмори и боледувања поради деца.
До каде оди човештвото само со своите нехумани и себични постапки а истотот зависи од родителската грижа н оние кои ја населуваат Планетава.
Како и да е, мислам дека Педерите се многу посоцијални и поекстровертни за разлика од Лезбејките.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 01:36
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Ај сега ...потребен е коментар............
и сега дориангреј.....велиш ова е секси и нормално???





Секако дека ми е нормално и секси, колку што тебе ти е нормално и секси да гледаш како се бакнуваат момче и девојка.
Ти благодарам за внимателноста и загриженоста за мене, па си сурфала геј-сличици. Се прашувам која би била причината да го правиш тоа ако сметаш дека е настрано или ненормално.
Да не` убедиш нас или да се убедиш себеси?
(се си мислам дека ќе да е второво намигнување)

Патем, ако сакаш можам во живо да ти го демнстрирам ова со дечко ми голема%20насмевка.

големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.